Wróć   Forum Babyonline.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Zostań autorką miesięcznika MRM > Wydanie LUTOWE 2011
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wydanie LUTOWE 2011 Lutowy numer miesięcznika MRM zawierał będzie następujące tematy: samotna mama, strata dziecka, karmienie piersią, cesarskie cięcie oraz dziecko z astmą. Historie będą opublikowane w numerze lutowym. Regulamin >>

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-01-2011, 12:11
admin admin jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
admin.polki.pl

Zdjęcia: 36
Domyślnie Karmienie piersią

W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na pytanie: Czy karmienie piersią może być rutyną?

Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2011, 21:14
Alut0389 Alut0389 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Alut0389.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Karmienie piersią

Karmiłam piersią swoja córkę do 6 miesiąca i był to wspaniały dla mnie okres. Uważam, że karmienie piersią nie powinno być rutyną, ponieważ są to wspaniałe chwile budujące więź z naszym maleństwem. Dajemy tym samym naszemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i ogromnej bezwarunkowej miłości, a miłość nie powinna być rutyną
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2011, 22:03
super_mama super_mama jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
super_mama.polki.pl

Zdjęcia: 6

Witam.Karmię swoją córeczkę już prawie rok i dla mnie nie jest to rutynowe zajęcie,każde karmienie jest inne.Trzeba pamiętać,że dziecko bardzo dobrze wie kiedy jesteśmy zdenerwowane,czy smutne, dlatego w trakcie karmienia staram się myśleć tylko o córeczce i przekazywać jej pozytywne myślenie,to wpływa także na jej nastrój,dlatego nie nazwała bym
karmienia rutyną,to piękna więż matki z córką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2011, 22:06
arqo's Avatar
arqo arqo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
arqo.polki.pl

Zdjęcia: 250

Mam dwie córeczki -5 latkę, którą karmiłam 2 lata i 16miesięczną, karmioną rok.
Przy pierwszym dziecku, byłam zdecydowana karmić piersią. Nie było to łatwe, wklęsłe brodawki nie ułatwiały zadania, ale zaciskałąm zęby i udało się.
Przy drugim dziecku było trochę łatwiej. Byłam nastawiona, że nie będzie żadnych problemów, ale ssanie przez dziecko sprawiało okropny ból.
Nie uważam tego za rutynę poniewaz młoda mama czuje niepewność, strach, euforię (gdy dziecko się uśmiecha), ból... U nas pojawiły się kolki, eksperymentowałam z dietą... Słyszałam też "dobre rady" kiedy najlepiej skończyć, że to juz za długo, ze mleko jest za chude. Kiedy dziecko staje się starsze, bardziej zaczyna interesowac się światem zewnętrznym, mama zastanawia sie czy nie je za mało, albo na odwrót -czy nie za dużo? Później następuje odstawianie i też można wyszukać wiele sposobów -od wyjazdu do smarowania piersi różnymi specyfikami (u Nas udało się po sopniowej redukcji ilości karmień i zastępowaniu wieczornego czytaniem). Bywa też, że mama musi poza domem szukać miejsca, aby nakarmić głodne niemowlę...
Czy to wydaje się komus rutyna???
Załączone Grafiki
File Type: jpg 8 (3).jpg (37.5 KB, 15 wyświetleń)

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2011, 03:40
sylciar's Avatar
sylciar sylciar jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sylciar.polki.pl

Miasto: Przykona
Zdjęcia: 68

Karmienie piersią -nie nazywajmy tego rutyną.

Drogie czytelniczki, jestem mamą 2 przeuroczych synków, podobnie jak wiele z Was zdecydowałam się na karmienie piersią tuz po porodzie,tę umiejętność zdobyłam dopiero po kilku dniach, nie szło źle ale z początku bywało nawet tak ze synek poprzez ssanie ranił moje piersi,odczuwałam ból i ciężkość.Nie poddałam się jednak i dążyłam, do celu. Chciałam karmić do roku, przystawiałam małego do piersi i nie myślałam o tym,ze w tym czasie mogłabym znaleźć inne zajęcie, ugotować obiad albo coś innego.Karmienie i patrzenie takiemu maleństwu w oczka odprężało mnie i dawało radość. Podczas karmienia opowiadałam mu bajeczki,a nawet czytałam książki.
Kiedy zbliżał się roczek nawet nie pomyślałam o odstawieniu go od piersi.

Po 2 latach urodziłam kolejne dziecko i przez pare dni miałam ich oboje przy piersi.Wtedy zdecydowałam że odstawię starszego.Było mi przykro i czułam się niezręcznie,ale poradziliśmy sobie.Z młodszym synkiem przechodziłam to samo.Karmiłam z przyjemnością i te chwile były dla nas cenne.To były chwile relaksu dla nas obojga.Muszę Wam przyznać ze byłam wręcz dumna z siebie.Niestety z wielu innych przyczyn po 5 miesiacach przeszliśmy na butlę. Z rutyną kojarzy mi się jedynie mycie butelek, bo karmienie piersią bardzo zbliżyło nas i czujemy tę więź cały czas mimo ze już nie karmię.

Drogie dziewczyny do karmienia piersią potrzeba trochę cierpliwości i optymistycznych myśli,trzeba zastanowić się w jaki sposób wykorzystać ten czas bo karmienie piersią może być fantastyczne.
Załączone Grafiki
File Type: jpg IMG_2568tristan.jpg (78.7 KB, 11 wyświetleń)

Tristaś ur. 11.03.2010
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2011, 09:34
agusia20112 agusia20112 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agusia20112.polki.pl

karmie piersią nigdy nie bezie dla mnie rutyna.najpierw było nowością,rodziła sie więź miedzy mną i córeczką,Asia już w szpitalu ładnie ssała i lubiła relaks przy piersi.do dziś pamiętam te wpatrzone we mnie oczka,tą błogość w oczach mojego dziecka,wiem,ze nie zapomnę tego nigdy.Potem karmienie stopniowo było rozszerzane,ale dostarczało nowych doznań.Mimo,że Asia jadła już stałe posiłki wieczorami obowiązkowa była pierś.Podczas letnich upałów Asia gasiła sobie pragnienie wtulona w cycusia.Im była starsza tym karmienie wyglądało inaczej.Pomimo,ze Asia ma 19 miesięcy nadal lubi mamusine mleczko.I na pewno nie jest to rutyna.Teraz obie zdajemy sobie sprawę z bliskości jaka nas łączy. Zawsze po przebudzeniu Asia przytula sie do cycusia,głaszcze go i leży sobie i ciamka...trzyma mnie w tym czasie za rękę.Potem zawsze daje mi kilka buziaczków.Ktoś kto tego nie przezywa na co dzień nie wie co to znaczy.
karmienie nie może być rutyna,bo to płynąca miłość i zawsze niesie coś nowego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2011, 09:46
Myssia Myssia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Myssia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Drogie Forumowiczki!

jestem mamą trzymiesięcznej Igusi. Karmię córeczkę zarówno swoim pokarmem jak i mlekiem modyfikowanym. Od samego początku chciałam karmić córeczkę piersią; czytałam o korzyściach dla dziecka wynikających z karmienia piersią, a poza tym buduję się między nami więź.
Nie mogę nazwać karmienia piersią rutyną. Lubię karmić Igusię. Teraz, gdy nauczyła się chwytać, bierzę w rączkę mojego palca i trzyma sobie, nie raz położy sobie rączkę na mojej piersi. To jest takie rozczulające.

Karmienie mlekiem modyfikowanym było koniecznością ze względu na mój powrót na uczelnie. Przyznam szczerze,że obawiałam się, że córeczkę już nie będzie chciała być karmiona piersią,ale pomyliłam się. Moje obawy okazały się niesłuszne. Mała nadal chętnie ssie pierś, czasem woli pierś od od butelki. I to mnie bardzo cieszy. Czuję się taka spełniona, że jestem w stanie nakarmić moje Szczęście i daję jej wszystko to, co dla jej rozwoju najlepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2011, 16:19
nikolas nikolas jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nikolas.polki.pl

moze byc rutyna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2011, 19:53
walkiewicz0 walkiewicz0 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
walkiewicz0.polki.pl

Zdjęcia: 34

Uważam że karmienie piersią jest rutyną,ja osobiscie niekarmiłam piersia bo niunia jest alergikiem,ale znajoma karmi do tej pory piersią(ponad rok) i jest jej tak wygodnie,i niby mówi sie ze jest najlepiej karmić piersia tu sie zgodzie ale niezgodze sie ze samą piersia bo ponieważ:
1.jak dziecko jest na samej piersi to tez ma potem problemy z jedzieniem z butelki dlatego powinno sie troche z piersi i w miedzy czasie z butelki aby niunie nauczyc,bo jak jest na samej piersi to potem nieumie chwycic butelke buzka.
2.Uwazam ze karmienie piersią powinno sie karmic dziecko do 6 miesiaca i ani dnia dłuzej,potem trzeba podawac obiadki powoli,bo jak długo sie karmi piersia to sa problemy z jedzeniem obiadków i połykaniem .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2011, 22:04
sylciar's Avatar
sylciar sylciar jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sylciar.polki.pl

Miasto: Przykona
Zdjęcia: 68

Droga pani Walkiewicz0 wystarczy pierś nie trzeba dawać butli, jeśli dziecko ma ponad 6 miesięcy rozszerza się dietę dziecku a picie można podawać z kubeczka.W naszym przypadku tak było i karmiłam troche ponad 2 latka Po co pózniej oduczac od butli jak można wcale nie przyzwyczajac?

Tristaś ur. 11.03.2010
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania