Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza wizyta u dentysty...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

    W gabinecie strażnicy uśmiechu dziecko podczas pierwszej wizyty dostaje specjalny order Strażnika Uśmiechu i miłą niespodziankę. Pierwsza wizyta u stomatologa to wizyta adaptacyjna połączona z nauką mycia zębów.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

      pierwsza wizyta jest bardzo ważna, by potem dziecko traumy nie miało. Dlatego ja mam zaufana klinke u nas w Krakowie Studio Stomatologii Estetycznej SE+ z Batorego, tam spokojnie radzę iśc http://www.studiose.med.pl/

      Skomentuj


        #48
        Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

        Teraz często dentyści dziecięcy korzystają z tak zwanych rozweselaczy, dziecko dzięki temu może przetrwać na fotelu.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

          Mieliśmy ogromne kłopoty z przekonaniem naszej córki do dentysty. Zabraliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat- ogromnie się bała lekarza. Potem znów to samo, przy innym stomatologu. Dopiero odwiedziny u http://www.platinumdental.pl w zupelności zmieniły te sprawę, dzięki czemu tam kierujemy się na wszelkie leczenia profilaktyczne i zachowawcze.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

            My po raz pierwszy u dentysty byliśmy, jak synek miał 1,5 roku. Chodziło o zwykłą kontrolę i przyzwyczajenie go do takich wizt. Wcześniej powiedzieliśmy mu, gdzie idziemy i że Pani dentystka obejrzy jego ząbki i sprawdzi czy są zdrowe.
            U nas obyło sie na szczęście bez krzyku i wizytę wspominamy pozytywnie.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

              Ja pierwszy raz byłam z moim maluchem do dentysty, kiedy zaczęły pojawiać się u niego pierwsze ząbki. Później w wieku 3 latek odbywaliśmy wizyty adaptacyjne, dzięki czemu nie zaczął się bać stomatologa. Paniom z lubelskiego mogę polecić gabinety Aldent, w którym mają bardzo dobre podejście do małych pacjentów i porządny sprzęt. Lekarze są tam mili no i dobrze leczą. A to dla mnie kluczowe przy wyborze dentysty dla mojego szkraba. Pozdrawiam

              Skomentuj


                #52
                Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                Wybór dobrego dentysty to z całą pewnością nie jest łatwe zadanie. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie dość znacząco namnożyło się tego rodzaju placówek i jest problem z wybraniem najwyższej jakości. Ale z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło W końcu konkurencja rośnie, więc poziom automatycznie również rośnie.

                Ja ostatnio natknęłam się na terenie śląska na całkiem niezły gabinet stomatologiczny. Położony jest w Łaziskach Górnych przy ulicy Okrężnej http://smok-dent.pl/ Mają duże doświadczenie, świetne kwalifikacje i przede wszystkim potrafią świetnie podejść do dzieci. Dla mnie w sumie nawet ten ostatni element jest najważniejszy, bo moje dziecko, delikatnie mówiąc, niechętnie daje się zaciągnąć do dentysty. Ale tam gdzie podlinkowałam jest z tym dużo łatwiej.

                Znacie może jeszcze jakieś sprawdzone gabinety dentystyczne na terenie śląska? Będę brdzo wdzięczna za wszelkie porady i sugestie w tym obszarze tematycznym, ponieważ warto znać więcej sprawdzonych miejsc w razie potrzeby
                My się mylimy a kruk ma rację. Może czas wcale nie przypomina linii prostej. Może ma kształt precelka.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                  Moje dziecko bardzo ciężko było przekonać do dentysty na początku, bał się jak nie wiem co, szczególnie, że koledzy na opowiadali mu bzdur. W końcu jednak musiałam go zabrać siłą. Na szczęście trafiliśmy do gabinetu http://ultimed.com.pl, gdzie mają super podejście do dzieci. Mój mały już w ogóle nie boi się leczyć zębów

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                    O czym należy pamiętać, idąc z dzieckiem do stomatologa

                    1.Najważniejsze jest przygotowanie – czyli rozmowa z dzieckiem o tym co go czeka. Najlepiej w formie zabwy lub tak jak u nas czytania książeczki tematycznej.
                    2.Wybór odpowiedniego lekarza – takiego, któremu ufamy lub jeśli nie mamy, to takiego co ma doświadczenie z dziećmi. Popytajmy znajomych może już korzystali z usług kogoś takiego.
                    3.Postarajmy się aby na pierwszej wizycie dziecko raczej zwiedzało i zapoznawało się z tym co go czeka a nie było leczone.
                    4.Po wszystkim pochwalmy pociechę za to, że była dzielna i że jesteśmy z niej bardzo dumni.
                    5.Nigdy nie straszmy dziecka stwierdzeniem typu – jak nie umyjesz zębów to będziesz miała dziury i pójdziesz do dentysty, a to będzie bolało itp.
                    soczewki miesięczne

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                      A może lepiej zostawić ten temat specjalistom?
                      Czasami mam wrażenie, że moje ciało staje się przezroczyste i że widać mnie na wskroś.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                        Jestem zdania ,że czym wcześniej tym lepiej.Małe dziecko nie jest świadome "zagrożeń" jakie czekają je u dentysty ,więc jeżeli odpowiednio wcześnie i w odpowiedni sposób (z właściwym podejściem) zacznie się edukować dziecko w tym zakresie -będzie to procentować później. My trafiliśmy (oczywiście nie przypadkowo) do gabinetu stomatolog Beaty Świątkowskiej w Krakowie ,dziecko już jest przyzwyczajone do konieczności okresowych wizyt i jeżeli potrzeba coś zrobić z ząbkami przyjmuje to jako rzecz normalną, pzdr

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                          Aby dziecko się nie zraziło należy wybrać dobrego i delikatnego dentystę z powołaniem, świetnych specjalistów z podejściem do dzieci mają w tej klinice http://ultimed.com.pl/stomatologia/ dziecko się nie wystraszy i chętnie będzie chodziło na kolejne wizyty. Polecam.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                            Ja robię wszystko, byle tylko nie trzeba było iść do dentysty. Ostatnio kupiłam dla dziecka szczoteczkę elektryczną. Sama korzystam z sonicznej, ale u dziecka zaczynam od wersji niskobudżetowej. Mam nadzieję, że jak już dojdzie do wizyty u stomatologa, to nie z próchnicą i osadem.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                              Ja niedawno pierwszy raz byłam u dentysty z synkiem, jako że ząbkuje i dośc mocno mu to dokucza. Zalecił żel na dziąsła dla niemowląt i kolejną wizytę kontrolną za dwa tygodnie. Ale mówił że żel raczej wystarczy.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                                Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...
                                Ważne jest nie to, co świat ci zrobi, tylko jak na to zareagujesz.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X