Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dzieci rok po roku

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dzieci rok po roku

    Witam mamusie. Nie zauważyłam, aby taki temat został rozpoczęty, a bardzo jest dla mnie ważny. Jestem mamą 8-miesięcznej Oli, a w przyszłym roku, kiedy Ola będzie miała roczek, przestanie być jedynaczką, będzie miała rodzeństwo. Bardzo chciałabym, aby mamy dały mi jakieś wskazówki, co jest ważne, gdy pojawia się to drugie dziecko. W tej chwili jest to cudowny czas, Ola ma swoje godziny spania, jedzenia. Zdążę wszystko w domu zrobić, a przy dwójce trochę się boję jak to będzie...


  •    
       

    #2
    Odp: Dzieci rok po roku

    W takiej sytuacji radzę na początku, jak tylko pojawi się drugi maluszek poprosić o pomoc bliską Ci osobę np. mamę. Dobrze jest mieć koło siebie kogoś kto Cię odciąży i będzie mógł poświęcić swój czas starszemu dziecku wtedy gdy ty będziesz oswajała się z młodszym Skarbem. Dojście do siebie po porodzie, unormowanie karmienia itp są wysiłkiem dla kobiety i na pewno przyda Ci się pomoc. Na pewno nie można pozwolić aby starsze dziecko czuło się zazdrosne i odtrącone, choć wydaje mi się że będzie jeszcze za małe by czuć zazdrość. Musicie okazywać mu na pewno dużo uwagi i otaczać jeszcze większą miłością niż wcześniej - o ile to możliwe

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dzieci rok po roku

      rok po roku mozna jeśli jest to poród naturalny ja natomiast miałam cc i nie było możliwości starać się aż tak szybko o drugie. I tak szybko zaszłam w ciąże po pierwszym dziecku lecz poroniłam w lipcu a w grudniu okazało się że znowu będę mama to była cudowna wiadomośc i mam moje maleńkie cudo zdrowiutkie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dzieci rok po roku

        My zaczęliśmy starania o trzecie maleństwo. Jakby się udało między młodszymi będzie 1,5 roku różnicy. Też trochę się boję czy dam radę, bo starszy miałby tylko 3,5, więc właściwie to byłaby trójka maluszków...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dzieci rok po roku

          Zapraszam do tego wątku: http://forum.babyonline.pl/forum/sho...ht=r%F3%BFnica. Ten zamykam, by nie powielać identycznych treści.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X