Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    alkohol w ciąży

    jestem w 3 miesiącu. W sobotę mamy wesele - zastanawiam się czy mogę sobie wypić troszkę alkoholu czy lepiej nie?
  •    
       

    #2
    raczej daruj sobie, chyba że małą lampkę czerwonego wina...

    Skomentuj


      #3
      lepiej nie pić, żeby potem nie daj boże nie mieć pretensji do siebie, gdy coś się stanie...

      http://www.ona.24polska.pl/ona_i_cia...yndrome,3.html

      przeczytaj, ku przestrodze...


      Skomentuj


        #4
        ja czasem piłam lampkę czerwonego wytrawnego winai mała jest zdrowa

        Skomentuj


          #5


          lampka czerwonego wina nie zaszkodzi.
          D

          Skomentuj


            #6
            Ja osobiscie bedac w ciazy nie pilam,karmiac piersia tez nie pilam alkoholu.Mysle,ze jest to wybor kazdej z nas.Nigdy nie mozna miec pewnosci,ze nawet lampka wina nie zaszkodzi.Ja nie pilam 19 miesiecy zadnego alkoholu.Dwa tygodnie temu odstawilam od piersi mojego synka i po kilku dniach napilam sie wina.
            Mam zdrowe dziecko a to jest dla kazdej z nas najwazniejsze.A bez alkoholu mozna zyc,wesele tez zaliczylam bezalkoholowo.Tak jak mowilam to jest indywidualna sprawa kazdej z nas.
            Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Moim zdaniem lepiej sobie darować, przecież alkohol przedostaje się tak jak wszystko do dzidziusia.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Zdecydowanie nie!!!
                Nawet się nie zastanawiaj i nie myśl, że jeśli
                innym urodziły się zdrowe dzieci to i Tobie nie zaszkodzi.
                Nigdy nic nie wiadomo.

                Skomentuj


                  #9
                  Ja też bym sobie darowała, nawet przy małej ilości alkoholu przecież nie masz gwarancji, że nie zaszkodzi. A po co później masz się denerwować???
                  Colleen moim zdaniem ma rację, to że komuś nie zaszkodziło, to nie znaczy, że i u nas będzie OK!

                  A ja czytałam fajny artykuł, o ogólnie zakazanych rzeczach do spożywania w ciąży, w tym alkoholu:
                  http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ted=1#post4523

                  Skomentuj


                    #10
                    Aninka, kto Ci powiedział, że mała lampka wytrawnego wina w ciąży jest zdowa? Absolutnie nie jest...każda ilość alkoholu w ciąży może maleństwu zaszkodzić, przecież przenika przez łożysko...


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja przez całą ciąże miałam dwa wesela. Swoje i od kuzyna i na oby dwóch ZAMOCZYŁAM język w szampanie czyli można powiedzieć ze nie piłam przez cała ciąze.
                      Bartuś 26.06.08
                      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez jaka_ja Pokaż wiadomość
                        Aninka, kto Ci powiedział, że mała lampka wytrawnego wina w ciąży jest zdowa? Absolutnie nie jest...każda ilość alkoholu w ciąży może maleństwu zaszkodzić, przecież przenika przez łożysko...
                        tak jak koleżanka napisała: wybór każdej z nas...

                        a temat alkoholu w ciąży był poruszany kiedyś w dzień dobry tvn, była pani profesor ginekolog i mówiła, że raz na jakiś czas można sobie pozwolić na lampkę wina, ale co lekarz to inna opinia, ja uważam, że nie można dać się zwariować, ale to moje zdanie, każda z nas robi jak uważa i absolutnie nie namawiam nikogo do picia tylko przedstawiam jak to było u mnie
                        pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #13
                          Witam-swoją wypowiedż kieruję do wszystkich"mądrych"kobiet,która na pierwszym miejscu stawiają swoje zachcianki i ochoty,niż zdrowie i życie nienarodzonego dziecka.Te panie,które uważają,że nie ma nic złego w lampce wina lub kufelku piwa będąc w ciąży,nigdy nie powinny byc obdarzone mianem mamy.Bo skoro są tak nieodpowiedzialne i niemądre w swoich poczynaniach,to strach pomyslec jak te dzieci wychowają,skoro same nie dorosły.Przeszłam dwie ciąże i nawet przez myśl mi nie przeszło,aby jawnie narażac moje maleństwa.Jak widac z wyżej wymienionych wypowiedzi,nie każdej kobiecie zależy na tym,co w jej życiu powinno byc najważniejsze-DZIECKU.
                          Pozdrawiam wszystkie mamusie,które kochają swoje dzieci.A są to te panie,które posiadają instynkt macieżyński.

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez koniczynka Pokaż wiadomość
                            jestem w 3 miesiącu. W sobotę mamy wesele - zastanawiam się czy mogę sobie wypić troszkę alkoholu czy lepiej nie?
                            Zdecydowanie NIE! I zawsze jak będzie Cię korcic,pomyśl o swoim maleństwie.

                            Skomentuj


                              #15
                              dokladnie najpierw pomyśl o maluszku. Jedna wypije i nic jej nie jest , u drugiej urodzi sie chore dziecko albo poroni...
                              Bartuś 26.06.08
                              Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X