Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ocieplenie dachu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ocieplenie dachu

    Witajcie,

    jakiś czas temu rozpoczęliśmy budowę domu i powoli dochodzimy do etapu dachu. Zastanawiamy się nad dobrym sposobem na ocieplenie dachu. Nasza powierzchnia dachu jest dość spora więc może przez nią uciekać dość spora ilość ciepła. Wiemy, że ocieplenie dachu można wykonać z wełny mineralnej badź płyt styropianowych, jednakże słyszelismy ostatnio o piance poliuretanowej. Jest to podobno jakaś super ekstra nowoczesna technologia. Ktoś o niej słyszał? Możecie wskazać czy warto?
  •    
       

    #2
    Odp: Ocieplenie dachu

    Cześć! Faktycznie pianka poliuretanowa bardzo się sprawdza. Nasz projekt domu też przewidywał spory dach, dlatego chcieliśmy wybrać z mężem coś, co zwróci się w eksploatacji - żeby ciepło nie uciekało mimo powierzchni. Przedtem mieszkaliśmy w domu o podobnej powierzchni co teraz, ale dach był izolowany wełną. Mieszkamy już na tyle długo, by móc porównywać rachunki. Za zimę, gdy najwięcej grzejemy, rachunki płacimy w nowym domu łącznie o jakąś połowę mniejsze niż poprzednio. Zmarzluchy z nas, więc pianka się sprawdza. Polecam!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ocieplenie dachu

      Cześć,

      zdecydowanie polecam piankę poliuretanową. Przede wszystkim likwiduje mostki termiczne i nie zostają dziury, które powstają przy założeniu wełny. Jak wiadomo dziury równa sie ubytek ciepła, to z kolei straty w postaci większych opłat za ogrzanie. Poddasze mamy całe zapryskane bezpośrednio na deski. Zdecydowanie odradzam wełnę, być może i koszt większy ale napewno sie zwróci

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ocieplenie dachu

        Może i rzeczywiscie koszt pianki poliuretanowej sie zwróci - tylko jak długo trzeba na to czekac?
        W dzisiejszych czasach, gdzie każdy montuje szczelne okna, drzwi itp. ubytek ciepła nie jest aż tak duży.
        Wydaje mi się ze wystarczającym rozwiązaniem byłoby 25 cm waty mineralnej, która jest niezbyt droga a dodatkowo jest forma w postaci np. granulatu dzięki rozsypaniu po podłodze dociera w każde miejsce. Sami wykonalismy takie ocieplenie dachu i nie możemy mówić o wysokich kosztach związanych z ogrzewaniem mimo, że uwielbiamy ciepło.

        Wydaje mi sie, ze jedynym plusem pianki jest fakt iż spowalnia proces spalania podczas pożaru. Więcej plusów nie widze.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ocieplenie dachu

          A macie strych i drzwi na strych? Pytam, ponieważ u nas tak jest i niewiem jakie drzwi tam wybrać? Czy raczej takie zewnętrzne czy zwykłe pokojowe? Myślę nad czymś takim: http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-zewnetrzne/stolterm ale jakoś już sama nie wiem .

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ocieplenie dachu

            Poczytaj o ociepleniu poradniki Castoramy. My bardzo lubimy ich rady. A teraz nawet kupujemy bramy garażowe w Castoramie. Nie rozstajemy się z tym sklepem

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ocieplenie dachu

              Jeżeli chodzi o ocieplenia to faktycznie pianka chyba jest najlepsza dzisiaj. Tutaj: http://izolacjepianowe.pl/ znajdziesz wiele informacji na ten temat. Firma daje 5 lat gwarancji na wykonaną usługę więc moim zdaniem jest to naprawdę długi czas na ewentualne sprawdzenie, czy wszystko dobrze się trzyma.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ocieplenie dachu

                A co kładziecie na dach? Blachę? Eternitu już raczej nikt nie kładzie, większość osób inwestuje w blachę. Zobaczcie: http://www.budmat.pl/index.php/blachy_trapezowe/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ocieplenie dachu

                  Dach mieliśmy zmieniany 10 lat temu, teraz z racji zagospodarowywania poddasza dociepliliśmy dach watą oraz matą termiczną z folią aluminiową. Teraz zimą widać, ze ciepło nie ucieka bo rano cały dach jest pokryty szronem, a nie jak wcześniej tylko niektóre miejsca

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ocieplenie dachu

                    Może popytaj znajomych w tej kwestii? Wydaje mi się, że to może być najlepsze źródło informacji
                    Coś zrozumiałam, jeśli chodzi o powieści- wyznała (…)

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ocieplenie dachu

                      Ocieplając dach warto także zwrócić uwagę na to w jakim stanie są okna . Warto zwrócić uwagę czy nie lepiej ich wymienić by zaoszczędzić na ogrzewaniu. Polecam okna od http://okna-domin.pl . Prawda jest taka, że nowe okna też muszą być dobrze zamontowane...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ocieplenie dachu

                        Moim zdaniem samo ocieplenie dachu to nie wszystko. Warto zawczasu uniknąć cieknącego dachu stawiając na zabezpieczenie membraną. Taki preparat nie kosztuje majątku, a daje fantastyczny efekt. Tworzy na powierzchni hydroizolacyjną powłokę. Zabezpiecza dach przed przeciekaniem i złym wpływem warunków atmosferycznych.

                        Skomentuj


                          #13
                          art-tom

                          Jak już ocieplanie domu to i drzwi solidne. Cenowo nie wyjdzie dużo więcej, a dużo bezpieczniej się człowiek będzie czuł. Polecam producenta art-tom, link do strony: http://www.art-tom.pl/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ocieplenie dachu

                            Moim zdaniem najlepszym sposobem na ocieplenie dachu jest metoda natryskowa pianki PUR. Taką izolację wykonuje się błyskawicznie. Nadaje sie do nowych jak i starych budynków. Możecie zapoznać się z tą metodą na stronie firmy TGA Izolacje http://ocieplaniepianka.pl/oferta/ocieplanie-dachow/ . Ja ocieplałam dach tym sposobem zeszłej jesieni i jestem bardzo zadowolona.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ocieplenie dachu

                              Ocieplenie domu jest bardzo ważne, ponieważ pomaga nam to zaoszczędzić energię. My potrzebne materiały do ocieplenia znaleźliśmy
                              w sklepiedocieplajdom. Mają bardzo dużo materiałów potrzebnych do budowy domu, chemię budowlaną, produkty do ocieplenia i nie tylko.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X