Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mycie ząbków u niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

    Na pewno warto wcześniej o tym poczytać albo zasięgnąć porady stomatologa, jeżeli dziecko ma problemy z myciem, np. płacze lub krwawią dziąsła itp. Moja znajoma miała taki przypadek, ale okazało się, że szczoteczka była nieodpowiednio dobrana. Warto przygotować dziecko do tego odpowiednimi etapami. Ja wiele ciekawych informacji znalazłam na http://odent.pl/blog/ gdzie opisane są różne sytuacje i dolegliwości. Warto też spytać się dziecka jakiego smaku pasty chciałoby spróbować ?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

      Ja staram się po jedzeniu wieczornym przemyć ząbki szczoteczką i wodą, ale czasem nie mam jak bo synek już śpi jak skończy butlę.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

        Z tego względu, że od młodzieńczych lat sama borykam się z próchnicą podejrzewałam, że moje dziecko również może mieć takie problemy. Od najmłodszych lat starałam się dbać o uzębienie córci, nawet kiedy jeszcze tych ząbków nie miała. Teraz ma dwa latka i widzę jedną zmianę próchnicową, ale stomatolog powiedziała, że nie trzeba jej leczyć bo to mleczak. Myślałam, ze zawału dostanę i musiałam zmienić na dentystę, który się zajął naprawdę zębami mojego dziecka. A oto krótka instrukcja jak czyścić ząbki z małym dzieckiem http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...a/mycie-zebow/

        Skomentuj


          #19
          Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

          Moja córeczka miała od małego taką silikonową szczoteczkę i w kąpieli się nią bawiła. Od zawsze tez widziała, jak my z mężem myjemy zęby. Myślę, że to pomogło i teraz chętnie myje ząbki
          Ja kupiłam taki cały, ładny zestaw dla malucha (ale niestety nie było w sklepie różowego): miękka szczoteczka + pasta bez fluoru + etui.
          Mała teraz w tym etui trzyma kredki A szczoteczkę dobrze się jej trzyma, nie wyślizguje się z mokrej, małej rączki. Za to ja cenię sobie pastę bez fluoru Nie wszyscy wiedzą, ale dzieciom poleca się TYLKO takie. Do tego ma ksylitol, który daje słodki smak i zapobiega próchnicy
          Bardzo polecam
          Attached Files

          Skomentuj


            #20
            Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

            Napisane przez mama_nisi1 Pokaż wiadomość
            Moja córeczka miała od małego taką silikonową szczoteczkę i w kąpieli się nią bawiła. Od zawsze tez widziała, jak my z mężem myjemy zęby. Myślę, że to pomogło i teraz chętnie myje ząbki
            Ja kupiłam taki cały, ładny zestaw dla malucha (ale niestety nie było w sklepie różowego): miękka szczoteczka + pasta bez fluoru + etui.
            Mała teraz w tym etui trzyma kredki A szczoteczkę dobrze się jej trzyma, nie wyślizguje się z mokrej, małej rączki. Za to ja cenię sobie pastę bez fluoru Nie wszyscy wiedzą, ale dzieciom poleca się TYLKO takie. Do tego ma ksylitol, który daje słodki smak i zapobiega próchnicy
            Bardzo polecam
            Dzięki za radę na pewno skorzystam Jako, że ja początkująca jestem bo pierwszy raz jestem mamą to każda rada jest dobra.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

              synek bardzo lubił mycie ząbków i nie miałam żadnych z tym problemów

              Skomentuj


                #22
                Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                My myjemy ząbki od pierwszego ząbka. Taką miękką silikonową szczoteczką nakładaną na palec. Te ząbki, które już są myjemy a dalej masujemy dziąsełka. A używamy pasty lub żelu Ziajka od pierwszego zabka, bo nic się nie stanie jak ją dziecko połknie, nie ma fuoru.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                  tez u syna stosowałam szczoteczkę sylikonową.
                  U córeczki tez zaczynamy akurat ukazały nam się dwa ząbki

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                    Nasza córeczka ma pierwszą szczoteczkę do zębów odkąd wyszły jej pierwsze jedynki. To taka mała szczoteczka z okrągłą końcówką. Nie nakładamy na nią zadnej pasty. Mała sobie sama bierze ją, wkłada do buzi i masuje dziąsła. Póki co to jest jej mycie ząbków.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                      My też zaczynaliśmy od szczoteczki silikonowej. Mieliśmy taką dołączoną do pasty. U nas bardzo się sprawdziła. Potem synek dostał szczoteczkę właśnie z zaokrągloną końcówką. Teraz synek już sam myje sobie ząbki i nawet fajnie mu to wychodzi.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                        Ja nawet przemywam gazikiem i wodą przegotowaną dziąsełka nawet gdy nie ma ząbków Dla higieny ale również wtedy masuję dziąsełka dziecku Nie protestuje a nawet chętnie otwiera buźkę więc lubi

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                          Na początku przemywałam dzieciom dziąsła gazikiem z wodą przegotowaną, z czasem zaczęłam stosować szczoteczkę silikonową na palec, a później pierwszą szczoteczkę dla dzieci. Warto przyzwyczajać dziec ko do codziennej higieny jamy ustnej od pierwszych dni życia, później to zaprocentuje i dziecko będzie samo chciało myć ząbki

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                            a czy uważacie że w ogole pasta jest konieczna? wydaje mi się, że zabki i tak beda czyste, a dziecku raczej niepotrzebne jest odświeżanie czy wybielanie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Mycie ząbków u niemowlaka

                              u nas było czyszczenie praktycznie od pierwszego ząbka, wacik + ciepła woda i myliśmy po kolei każdy - synek strasznie tego nie lubił. Gdy miał już komplet zaczęlismy myć miękką szczoteczką bez pasty, teraz myjemy już z pastą elmex dla dzieci i powoli przyuczamy, tak aby sam mył za jakiś czas.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X