Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak być konsekwentną

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak być konsekwentną

    Witam mamusie. Moja córka która ma 2,5 roku, ostatnio weszła w buntowniczy wiek. Czasem nie mogę sobie z nią poradzic, ogólnie jest grzecznym dzieckiem, ale wszystko ma na "nie". A ja jako kochająca matka, nie potrafie jej niczego odmówić, poprostu nie umiem być konsekwentna, i np powiem, że czegoś nie może zrobić to tak ma być, ona próbuje postawić na swoim i ja po chwili jej histerii poprostu ulegam. Czy wy też tak czasem macie? Poradźcie mi jak moge się nauczyć być wobec niej bardziej stanowcza, oczywiście nie krzykiem ani biciem, bo to nie dla mnie. Czasem ją postawie do kąta, ale wtedy jest taki krzyk jakby ją kto ze skóry obdzierał...
    Last edited by aniolec3ek; 26-09-2013, 13:45.





    Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

  •    
       

    #2
    Odp: Jak być konsekwentną

    łatwiej mi być konsekwentnym przy małym dziecku, bo wiem, że histeria jest tylko jego "pokazówką" i mogę ją przeczekać. Zdecydowanie trudniej przy starszym, kiedy nie histeryzuje, ale tak ze mną rozmawia, tak dyskutuje, żeby przeforsować to, co chce. Wtedy mam duże problemy z konsekwencją i się uginam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak być konsekwentną

      Mamto samo moje 5-letnie dziecko już próbuje ze mną dyskutować,zaczynają się pyskówki staram sie być konsekwentna czasem ulegam a czasmi poprostu wybucham bo stara siemnie wyprowadzić z równowagi. Ż mniejszymi dziecmi jest łatwiej a im więcej rozumie to znacznie trudniej.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak być konsekwentną

        Pamiętaj,ze to właśnie konsekwencja jest podstawą wychowania i jeżeli teraz tego nie zrobisz,nie staniesz się konsekwentna,to dziecka potem będzie sprawiało tym większe problemy wychowawcze.

        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 12-05-2014, 15:40.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak być konsekwentną

          Nie jest tołatwa sprawa gdy w gre wchodzi bezgraniczna miłość do pociech

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak być konsekwentną

            W Warszawie w tym gabinecie psychologicznym jest przeprowadzany bardzo ciekawy coaching dla rodziców: http://www.sensity.pl/rozwoj-osobist...rent-coaching/ , dzięki któremu moim zdaniem można się wiele nauczyć. Zdecydowaliśmy się na nie swego czasu razem z mężem pod wpływem naszej znajomej i uważam, że była to bardzo dobra inwestycja.
            Nauczyliśmy się jak zbudować większy autorytet, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami a także jak rozwijać swoją więź z dzieckiem.
            http://forum.mamotoja.pl/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak być konsekwentną

              Tez mam epizod z psychologiem, kilka seansów na szczęście wyciagnęło moją mamę z depresji.
              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 12-05-2014, 15:41.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak być konsekwentną

                Jakiś czas temu moje dziecko miało straszne napady histerii i płaczu, a szczególnie w sklepie kiedy nie chciałam jej czegoś kupić, takie zachowanie zaczęło się powtarzać, a ja nie wiedziałam co robić ale postanowiłam się nie poddawać i być konsekwentna po prostu ignorowałam ją i jej zachowanie i na szczęście napady minęły

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak być konsekwentną

                  Wydaje mi się, że ten brak konsekwencji i umiejętności wyznaczania granic pochodzi z podświadomego myślenia matek, że w ten sposób krzywdzą swoje dzieci (bo te płaczą, krzyczą itp.). Trzeba sobie wytłumaczyć, że nie robimy nic złego. Jesteśmy za wychowanie dziecka odpowiedzialne, ono w tak młodym wieku nie wie, co dla niego dobre. Dziecko musi uczyć się, że matka jest człowiekiem i choć bardzo je kocha, ma prawo do wyrażania złości.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak być konsekwentną

                    Ja jestem bardzo konsekwentna i widzę że moje dziecko już zaczyna rozumieć co mu wolno a czego nie, rozumie też kiedy mówię nie, wiem że to straszna sztuka być konsekwentną i dobrze wychować dzieci, ale widzę że jakoś mi się to udaje

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak być konsekwentną

                      Bycie konsekwentną jest bardzo ciężkie szczególnie jeżeli dziecko jest oczkiem w głowie obojga rodziców i dziadków, ale na szczęście ja nie tracę zdrowego rozsądku i staram się odmawiać dziecku oraz zabraniać

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak być konsekwentną

                        Bycie konsekwentnym rodzicem to chyba jedno z najtrudniejszych zadań jeżeli chodzi o wychowanie dziecka, ale warto wprowadzić taką zasadę bo inaczej dzieci wejdą nam na głowe i bedą sobie pozwalały więcej niż powinny

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak być konsekwentną

                          Ja również wysłyłam mojego czterolatka już od paru miesięcy na naukę języka angielskiego po przez gry i zabawy, musze przyznać że metoda jest naprawdę fajna, dziecko na każdych zajęciach uczy się nowych słówek

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak być konsekwentną

                            Ja swego czasu totalnie nie radziłam sobie z wybuchami gniewu u córci. Niestety ale córka totalnie zdominowała mnie i męża i zaczęła rządzić w naszym domu. Pomogły nami wizyty u psychologa (chodziliśmy do pani Marty Bogusławskiej Michniak, która obecnie przyjmuje w gabinecie psychologicznym przy ulicy Gocławskiej w Warszawie). Dzięki niej nauczyliśmy sobie jak właśnie być konsekwentnym, stosować system kar i nagród oraz jak radzić sobie z nerwami dziecka.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak być konsekwentną

                              No na pewno nie jest to łatwe.
                              Chyba każdy rodzic chciałby swoim dzieciom nieba przychylić.
                              Podstawa to określenie zasad.
                              Przykładowo, nasz mały może grać na komputerze pół godziny dziennie. Kontrolujemy też gry w któe gra. I choćby się waliło i paliło nie odstępujemy od tych zasad.
                              Po pewnym czasie mały nawet do nich przywyknął i już się nie buntuje.
                              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 17-07-2014, 11:34.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X