Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Witamina D

    bardzo polecam podawanie witaminy d, wszystkie dzieci powinny brać do trzeciego roku życia, to zapobiega krzywicą wszelkiego rodzaju

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Witamina D

      dzieci powinny brać witaminę nie tylko do 3 roku życia. Generalnie wszyscy powinniśmy ją brać przez cały czas, oczywiście z naciskiem na miesiące jesienne i zimowe bo wtedy nam najbardziej brakuje słońca i ta witamina nie jest dostarczana organizmowi w takiej dawce w jakiej powinna być

      Skomentuj


        #18
        Odp: Witamina D

        Mi pediatra powiedzial ze do 2 roku zycia w kazdy dzien bez slonca obowiazkowo dziecko powinno dostac witamine d. jesli jest slonce powinno przynajmniej 15 minut bez zadnych filtrow byc na sloncu. Ot co! A tak poza tym to witamine d powinno sie brac cale zycie bez wzgledu na wiek tylko w roznych dawkach odpowiednich dla wieku.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Witamina D

          Ja dopiero karmiąc piersią zmobilizowałam się i zaczęłam brać witaminę D i teraz już biorę. Nam pediatra powiedział, aby podawać do odwołania, czyli jak najdłużej.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Witamina D

            No właśnie ja też się muszę zmobilizować. W końcu zdrowie jest najważniejsze. Witamina D jest bardzo ważna dla naszego organizmu


            Skomentuj


              #21
              Odp: Witamina D

              Masz rację. A dodatkowo ta witamina jest bardzo ważna w okresie ciąży i karmienia piersią i lekarze często zalecają jej dodatkową suplementację bo tak naprawdę chyba jednak ciężko jej sobie dostarczyć naturalnie. Sama przyjmowałam 2000 j.m vitrum d3, według zaleceń lekarza oczywiście i taka dawka się sprawdziła

              Skomentuj


                #22
                Odp: Witamina D

                a ta witamina d3 to to samo co tran czy coś pomyliłam? Od tego rybiego zapachu mnie strasznie odrzuca. Jestem w 8 tc i po prostu nie mogę go znieść

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Witamina D

                  to nie to samo. Vitrum d3 chociażby ma witaminę d3 rozpuszczoną w oleju z krokosza barwierskiego - jakoś tak to się nazywa. Nie jest w każdym razie w olejach rybnych więc też nie ma takiego zapachu. Dodatkowo kapsułka jest na tyle mała że nie ma problemy z połykaniem, nawet jak ma się do tego wstręt i od razu pojawiają się odruchy wymiotne

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Witamina D

                    Zgadza się, najlepsza postacią witaminy D jest witamina D3 - najlepiej przyswajalną.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Witamina D

                      W normalnych warunkach 90% zapotrzebowania na witaminę D pokrywa ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Dotyczy to szczególnie osób o jasnej karnacji, u których synteza skórna przebiega szybciej i sprawniej. Nie jest to jednak możliwe w naszej szerokości geograficznej, w której słońca, nawet w miesiącach wiosennych i letnich, jest niestety niewiele. Aby dostarczyć sobie tej witaminy w pożądanej dawce, należałoby korzystać z kąpieli słonecznych przez 15-20 minut dziennie, od kwietnia do września w godzinach od 10 do 15, odsłaniając 18% powierzchni ciała i nie używając kremów z filtrem. Dbając jednak o kondycję skóry i zapobiegając rozwojowi raka, szczególnie w ciąży, kiedy kobieta narażona jest dodatkowo na pojawienie się przebarwień skórnych, nie powinno się wychodzić z domu bez odpowiedniej ochrony przeciwłonecznej. To z kolei blokuje syntezę witaminy D. Nie dostarczymy jej sobie również w odpowiednich dawkach poprzez zdrową i zróżnicowaną dietę. Produkty takie jak ryby, jaja, sery, mleko czy niektóre rodzaje grzybów zawierają wprawdzie witaminę D, jednak w tak niewielkich ilościach, że musielibyśmy spożywać ich naprawdę dużo, co w konsekwencji byłoby niekorzystne dla naszego zdrowia. Wyjściem jest suplementacja witaminy D według zalecanych norm kapsułkami o naturalnym składzie. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj
                      EKSPERT VITRUM D3

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Witamina D

                        Ja i mój mąż już od dawna zażywamy witaminę D, nasz synek zresztą też, już od najmłodsych lat. Stosowałam kilka suplementów, teraz kupiłam Meltiki. Chcemy, żeby zdrowo rósł, a nieczęsto przebywa na słońcu, którego i tak dużo nie mamy.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Witamina D

                          a co nam właściwie grozi jak mamy tej witaminy za mało w ciąży? Czy dziecko też jest wtedy w jakiś sposób zagrożone. Jakie dawki przyjmować?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Witamina D

                            Niedobór witaminy D u przyszłej matki wiązać może się z zachorowaniem na cukrzycę ciążową, nadciśnienie tętnicze indukowane ciążą, stan przedrzucawkowy i rzucawka. U ciężarnych rozwinąć się może także osteopenia, czy osteoporoza lub bakteryjne zapalenie pochwy, które doprowadzić może w niektórych przypadkach do przedwczesnego porodu lub poronienia . Dziecko jest natomiast narażone na ryzyko wystąpienia drgawek spowodowanych hipokalcemią - zbyt niskim stężeniem wapnia w surowicy krwi, niską masę urodzeniową i problemy z układem kostnym oraz budową ciała. Poza tym w późniejszym wieku zachorować może na krzywicę, astmę lub cukrzycę, a także cierpieć na różnego rodzaju choroby metaboliczne, autoimmunologiczne, sercowo-naczyniowe i nowotworowe. Aby temu zapobiec, każda kobieta w ciąży przyjmować powinna dawkę witaminy D w wysokości 1500-2000 j.m., a w przypadku stwierdzonego niedoboru nawet od 4000-10000 j.m. na dobę. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj
                            EKSPERT VITRUM D3

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Witamina D

                              Będąc w dwóch ciążach piłam tran albo łykałam Tranvit z czosnkiem. Witamina D3 jest zawarta w tranie, a dodatkowo są cenne kwasy Omega3. Moim zdaniem lepiej pić tran niż łykać samą witaminę D3.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Witamina D

                                Suplementacja witaminą D3 jest bardzo ważna. Poczytajcie sobie jaką role witmaina ta odgrywa w rozwoju osteoporozy:
                                http://osteoporosis.edu.pl/przyczyny-osteoporozy/

                                Niedobor wapnia oraz witaminy D3 prowadzą do osteroporozy w Polsce u ludzi w coraz młodszym wieku. Bardzo ważne jest odpwiednio wczesne uzupełnienie jej.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X