Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

500 zł na dziecko od rządu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: 500 zł na dziecko od rządu

    Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
    A tak poważnie to czy poważnie myślący człowiek który chce mieć dzieci to tylko dlatego żeby dostać pieniądze? przecież polki nie będą ich rodzić więcej bo dostaną kasę ( chociaż i takie pewnie się znajdą )
    oj znajdą się, znajdą. Już kiedyś było podobnie, że dostawało się profity z tego, że ktoś miał dużą rodzinę. Myślę, że tak jak napisała lucyna84 znajdą się rodziny patologiczne, które zgarną kasę a dzieciom nic z tego nie zostanie.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: 500 zł na dziecko od rządu

      kotek_85 z tego co się orientuje na kwota według projektu nie ma być wypłacana w formie gotówkowej tylko kwota lokowana ja karcie płatniczej i za pomocą nie można będzie kupić akt. dla dziecka

      Skomentuj


        #18
        Odp: 500 zł na dziecko od rządu

        Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
        oj znajdą się, znajdą. Już kiedyś było podobnie, że dostawało się profity z tego, że ktoś miał dużą rodzinę. Myślę, że tak jak napisała lucyna84 znajdą się rodziny patologiczne, które zgarną kasę a dzieciom nic z tego nie zostanie.
        Pewnie tak masz rację, ale to się w głowie nie mieści, żeby "robić dzieci" dla kasy.

        Skomentuj


          #19
          Odp: 500 zł na dziecko od rządu

          Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
          Pewnie tak masz rację, ale to się w głowie nie mieści, żeby "robić dzieci" dla kasy.
          myślę że ludzie nie bedą tak pochopnie postępować Przecież rząd się może zmienić ,ustawy się zmienią i jak już naprawdę dojdzie do tego że będą te 500 zł na dziecko to i tak wiecznie to trwać nie będzie i co potem ...

          Skomentuj


            #20
            Odp: 500 zł na dziecko od rządu

            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
            myślę że ludzie nie bedą tak pochopnie postępować Przecież rząd się może zmienić ,ustawy się zmienią i jak już naprawdę dojdzie do tego że będą te 500 zł na dziecko to i tak wiecznie to trwać nie będzie i co potem ...
            No właśnie też się nad tym zastanawiam. Kto da tym ludziom gwarancję, że te 500 zł będą dostawać regularnie to ukończenia przez dziecko 18.roku życia? Szefowa męża bardzo mnie wczoraj poirytowała. Powiedziała Mu, że powinniśmy starać się o trzecie dziecko bo wtedy będziemy dostawać 1500 zł i nie będę musiała pracować... Ręce mi w tym momencie opadły. Jak można wszystko przeliczać na pieniądze? W głowie mi się to nie mieści.


            Skomentuj


              #21
              Odp: 500 zł na dziecko od rządu

              to jednak są tacy ludzie myślę że właśnie niektórzy nie przemyślą że rząd się zmieni tylko że teraz jest kasa to fajnie.

              Skomentuj


                #22
                Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                Moim zdaniem ta ustawa wspomoże tylko chyba patologię i te 500 zł wcale nie będzie wydawane na dziecko. Szczerze mówiąc wolałabym żeby zamiast tego zrobili darmowe żłobki i przedszkola, przy czym zwiększyłyby się też miejsca pracy.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                  uważam , że kazde dziecko powinno być tak samo traktowane anie wyróżniane bo to dostanie a temu się nie należy to jest okropne. Ja składając złożyłam na 1 i kolejne nie pracuję także może się zakwalifikuję natomiast do tej pory nie wiem czy wszystko dobrze gdyż program szwankuje w moim miasteczku więc robią jedynie decyzje dla drugiego i kolejnego dziecka a ci co złozyli na 1 są na stosie i czekają na naprawę programu

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                    Ja w dalszym ciągu uważam, że ten program to jeden wielki bubel krzywdzący największą grupę dzieciaków w tym kraju. Taki dziecięcy gorszy sort. Tak to odbieram. Poza tym to wpływanie na bogatych wielodzietnych żeby nie składali wniosków, bo ośmieszą się - jest dla mnie żenujące ze strony PiSu. Jak się im należy to czemu mają nie brać?!

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                      Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                      Ja w dalszym ciągu uważam, że ten program to jeden wielki bubel krzywdzący największą grupę dzieciaków w tym kraju. Taki dziecięcy gorszy sort. Tak to odbieram. Poza tym to wpływanie na bogatych wielodzietnych żeby nie składali wniosków, bo ośmieszą się - jest dla mnie żenujące ze strony PiSu. Jak się im należy to czemu mają nie brać?!
                      Masz rację, jak im się należy to niech biorą. Mi ten program pasuje, w końcu coś zrobiono dla polskich rodzin, co na zachodzie już od dawna jest wprowadzane i to w dużo większym zakresie. Prawda jest taka, ze nie urodził się taki co by wszystkim dogodził.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                        Ja jeszcze wniosku nie złożyłam, bo u nas były kolejki i wolałam poczekać.
                        Z jednej strony program wyróżnia dzieci, a z drugiej wspiera rodziny które mają więcej dzieci. Kiedyś założeniem becikowego również było zwiększenie przyrost, nie udało się ale becikowe zostało, więc może 500+ również zostanie.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                          Mam ogromną nadzieję, że zostanie. A te okrzyki, że niesprawiedliwe, że pierwsze dziecko też powinno dostać. No niestety państwa na to nie stać. A nie da się tak zrobić, żeby wszystkim pasowało.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                            wyakin masz rację i dobrze że chociaż tyle dają i pomagają tym co mają wiecej dzieci, może za jakiś czas dla tych z jednym dzieckiem też coś wymyślą
                            Myślę że jak ktoś cały czas chciał mieć jedno czy dwoje dzieci to nawet 1000 zł by ich nie przekonał do tego by mieć więcej. Ja cały czas mówiłam ze chcę mieć troje dzieci i nie ważne czy rząd będzie dawał pieniądze czy nie.
                            A jeśli chcodzi o wspieranie patologi to w ustawie jest zaznaczone że jeśli pieniądze nie będą trafiać na potrzeby dziecka to gmina może je wstrzymać i dac w postaci np. bonów do konkretnych sklepów

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                              wyakin masz rację i dobrze że chociaż tyle dają i pomagają tym co mają wiecej dzieci, może za jakiś czas dla tych z jednym dzieckiem też coś wymyślą
                              Myślę że jak ktoś cały czas chciał mieć jedno czy dwoje dzieci to nawet 1000 zł by ich nie przekonał do tego by mieć więcej. Ja cały czas mówiłam ze chcę mieć troje dzieci i nie ważne czy rząd będzie dawał pieniądze czy nie.
                              A jeśli chcodzi o wspieranie patologi to w ustawie jest zaznaczone że jeśli pieniądze nie będą trafiać na potrzeby dziecka to gmina może je wstrzymać i dac w postaci np. bonów do konkretnych sklepów
                              Też tak myślę, jak ktoś chcę jedynaka to 500 zł na pewno nie przekona go do zmiany decyzji. A patologie no cóż, były i będą. Dając 1000 zł od państwa też nie ma się gwarancji na co kasa pójdzie. Mam nadzieję, że samorządy skrupulatnie będą to sprawdzać. A niestety mam pewne obawy co do tego...

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                                Niestety z dawaniem pieniędzy tak już bywa, a patologia się rozmnaża i na tym zyskuje, a pieniądze niekoniecznie idą na dzieci. Co z tego wyjdzie pewnie będziemy wiedzieć za kilka lat, gdy zrobi się bilans.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X