Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

    Witam, Jestem mamą niespełna 7 miesięcznej córeczki. Wczoraj był mój pierwszy dzień w pracy po urlopie macierzyńskim, natomiast dzisiaj ostatni. Zostałam zwolniona, bez uprzedniego poinformowania mnie o tym zamiarze przez pracodawcę. W firmie - w lokalnej prasie - pracowałam 3 lata. Zaraz po ślubie zdecydowaliśmy się z mężem na dziecko - urodziła nam się piękna, zdrowa Gabriela, istne cudo, nasze oczko w głowie. Gdy zbliżał się termin mojego powrotu do pracy miałam mały dylemat, czy nie pójść na urlop wychowawczy, ale kwestia finansowa zadecydowała za mnie, gdyż jedna skromna pensja męża niestety by nam nie wystarczyła. Teraz pogrążam się w rozpaczy. Dostałam wypowiedzenie - nie mam ani pracy, ani możliwości pójscia na urlop wychowawczy. Zostałam potraktowana okropnie przez mojego pracodawcę.
    A chciałam tylko zostać mamą...
  •    
       

    #2
    Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

    To przykre , że tak pracodawcy postępują. Mi kończyła się umowa w lipcu, kiedy byłam już w ciąży, więc dostałam tylko umowę do dnia porodu. Jeszcze 2 miesiące będę na macierzyńskim a potem.... Szukanie pracy ...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

      po powrocie przysluguje Ci miesiac ochorony!!!!! zostalas oszukana


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

        Witam
        polecam ci ciekawy artykuł, który na pewno ci się przyda
        http://praca.gazetaprawna.pl/artykul...erzynskim.html
        pzdr


        Skomentuj


          #5
          Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

          Miało być tak pięknie… chyba każdy w swoim życiu przeszedł sytuację, gdy pracodawca okazał się zwykłym oszustem. Niech te historie ujrzą światło dzienne i dadzą szansę, aby inni nie musieli przechodzić takiego piekła. Dzięki rosnącej ilości wpisów na „dodajoszusta.pl” zwiększa się szansa, aby nie zostać ponowie oszukanym. Dzięki różnym kategoriom i podziałowi na województwa łatwiej jest namierzyć nieuczciwych pracodawców i nie ponieść klęski zawodowej. Dodatkowo można zasięgnąć darmowej porady prawnej, także do dzieła.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

            Twój pracodawca nie powinien był się tak zachować! Nie będę tego nazywać po imieniu ale musiałabym użyć chyba najgorszych słów. Niewiele mogę pomóc, ewentualnie możesz wejść na rada pracownikow pl i tam poczytać bo na pewno na ten temat coś znajdziesz. Albo jakiś artykuł albo jakieś pismo. Po prostu można z tego korzystać zamiast iść i wywalić kasę na adwokata. Powodzenia i trzymam kciuki, walcz o swoje!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

              Nie wiem jak teraz sie pozmienialy przepisy co do tych spraw ale wydaje sie mi ze zostalas oszukana ja juz bym byla w sadzie pracy i tam napewno bym sie dowiedziala jakie prawa ma matka po maciezynskim i czy od tak moga ja zwolnic.Mnie zwolniono jak przyznalam sie ze jestem wciazy.Pracodawca kazal mi nosic paczki z czasopismami ktore wazyly ok 10kg(pracowalam w tedy w wydawnictwie) i pewnego dnia juz nie moglam....przyznalam sie...no i polecialam z poczatkie nowego miesiaca.Wyladowalismy w sadzie-wygralam.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                o takie cos znalazlam:


                Urlop macierzyński

                Zgodnie z treścią art. 177 § 1 k.p., pracodawca nie może wypowiedzieć pracownicy umowy o pracę w czasie ciąży ani w okresie urlopu macierzyńskiego za wyjątkiem sytuacji, w której istnieją przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy z jej winy. Z powyższej regulacji explicite wynika, iż w momencie powrotu z urlopu macierzyńskiego okres ochronny kończy się i takiej pracownicy można wypowiedzieć stosunek pracy. Nie oznacza to jednak, że takiego wypowiedzenia w niektórych przypadkach nie można by skutecznie kwestionować. Z brzmienia obowiązującego od 18 stycznia 2009 r. art. 183(2) k.p., zgodnie z którą pracodawca ma obowiązek dopuścić pracownika po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym, za wynagrodzeniem za pracę, jakie otrzymywałby, gdyby nie korzystał z urlopu wynika kilka istotnych kwestii dla pracownika. Po pierwsze, pracodawca powinien umożliwić pracownikowi powrót do pracy po okresie urlopu. Powrót powinien nastąpić na to samo, bądź na równorzędne z zajmowanym przed urlopem, stanowisko. Pracodawca powinien więc najpierw podjąć pewne starania w celu umożliwienia pracownikowi dalszej pracy. Dopiero jeżeli natomiast powrót na stanowisku równorzędnym bądź zgodnym z kwalifikacjami pracownika nie byłby możliwy, wówczas taka sytuacja uzasadniałaby wypowiedzenie umowy o pracę (por. wyrok SN z dnia 3 listopada 1994 r., I PRN 77/94, OSNP 1995/2/24). Po drugie, powrót powinien nastąpić na warunkach finansowych, na jakich pracownik pracowałby, gdyby nie korzystał z urlopu. Takie sformułowanie przepisu oznacza, że jeżeli w czasie przebywania przez pracownika na urlopie na stanowisku przez niego zajmowanym były podwyżki, to pensja pracownika po powrocie powinna ulec wyrównaniu. A zatem - praca na stanowisku tym co przed urlopem, ale wynagrodzenie takie, jakie byłoby gdyby pracownik na urlop się nie udał. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by po powrocie do pracy pracodawca dokonał wypowiedzenia umowy (bądź wypowiedzenia zmieniającego).

                Co więc zrobić w sytuacji, gdy pracodawca po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego wręczy nam wypowiedzenie? Można podjąć próbę zakwestionowania przyczyny podanej w uzasadnieniu i wystąpić do właściwego sądu z roszczeniem o uznanie bezskuteczności wypowiedzenia, albo o przywrócenie do pracy, albo o zasądzenie odszkodowania. W zależności od stanu faktycznego, możliwe są różnego rodzaju zarzuty. Istotne są tu przepisy Kodeksu pracy wprowadzające zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu (Rozdział IIa). Często ciąża pracownicy i związana z tym długotrwała nieobecność z różnych względów skutkują negatywnym osobistym nastawieniem pracodawcy do pracownicy. Wypowiedzenie dokonane zaraz po jej powrocie do pracy można kwestionować jako godzące w zasady równego traktowania w zatrudnieniu, podnosząc iż prawdziwą przyczyną była ciąża, a nie przesłanki merytoryczne. Zbieżność czasowa ułatwi udowodnienie faktu, iż pracodawca czekał na koniec okresu ochronnego i zamiar wypowiedzenia umowy powziął już dużo wcześniej. Możliwe jest też wykazanie, iż pracodawca nie podjął wszelkich starań w celu umożliwienia pracownicy powrotu do pracy w sytuacji, gdy pracodawca w uzasadnieniu wypowiedzenia podaje jako przyczynę likwidację stanowiska i związaną z tym niemożność zatrudnienia zgodnie z art. 183(2) k.p.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                  Tam na tej stronce na pewno znajdziesz aktualne informacje, one są zgodne z nowymi ustawami itd. Ciekawa jestem jak rozwinęła się Twoja sytuacja? Jak się sprawy mają? Moja siostra ma teraz z pracodawcą taką sytuację, że mając umowę na czas określony ( do końca 2014 roku) pracodawca chciał ją zwolnić dyscyplinarnie jak się dowiedział, że jest w ciąży! Kurcze nie wiem co się dzieje, wiem, że istnieją porządne firmy i nie wszędzie tak jest, ale niestety ona trafiła na takiego kogos.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                    Generalnie, warto walczyć o swoje, zamiast dać się stłamsić. Powodzenia! Bądź dzielna
                    Last edited by karolka31; 28-01-2014, 17:51.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                      Najlepiej to udać się do prawnika lub do kancelarii prawnej - w takim przypadku wg. mnie należy się odszkodowanie jak nic! Pracodawca nie ma prawa zwolnić i to tak z dnia na dzień. Warto popytać, słyszałam, że pan Rafał Sangowski jest świetnym specjalistą zarówno z zakresu prawa odszkodowań jak i prawa pracy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                        Zawsze można iść do sądu, żeby upomnieć się o swoje prawa. Sąd może zarządzić nawet przywrócenie Cię do pracy. Poczytaj sobie: http://www.praca-ustron.pl/na-mocy-w...owrotem-pracy/.
                        Tylko pytanie, czy do takiego pracodawcy rzeczywiście warto wracać. Niewykluczone, że teraz będzie się trochę bardziej pilnował, ale znów zwolni Cię, kiedy tylko będzie miał okazję zrobić to legalnie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                          Z tego co mi wiadomo, to pracodawca nie może zwolnić kobiety która wraca z urlopu macierzyńskiego (mówię tutaj o przypadku umowy o pracę). Musi dać jej adekwatny okres wypowiedzenia. Zerknij pod tego linka http://www.praca-strumien.pl/porady-...ienie-warunkow masz tam opisane najważniejsze obowiązki obu stron umowy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                            Tak teraz wygląda rynek pracy. Umowa jest przedłużana do dnia porodu i tyle... Pracodawcy nie są zbyt ugodowi...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego

                              Niektórzy pracodawcy nie czekają nawet tak długo, ponieważ nie chcą potem mieć w biurze kobiety, która w każdej chwili może zacząć rodzić.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X