Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szaleństwa z ciastem francuskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

    Piekarnik nagrzałam na 190 stopni

    następna będzie tarta z mandarynkami znalazłam fajny przepis na kruchym spodzie, a nie na francuskim, na pewno będzie pyszna. My łasuchy jesteśmy i żadną słodkością nie gardzimy
    Last edited by Scaarlett; 28-03-2010, 01:23.

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

      ja osoatnio poczyniłam tartę z brokułami, łososiem wędzonym i serem pleśniowym "carre" (president, taki w kwadratowych kostkach, bardzo delikatny) i wyszła po prostu niesamowita! mój mąż stwierdził, że przeszłam samą siebie

      Skomentuj


        #33
        Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

        Ja zawijam maliny albo truskawki mrozone w platki ciasta francuskiego, ktore wczesniej smaruje budyniowa (ale ostudzona i gesta) masa. Bajka. No i oczywiscie wszelkiego rozaju zawijane buleczki - co zostanie dobrego w lodowce albo podsmazam i zawijam, albo po prostu tylko kroje na drobne kawaleczki, mieszam, doprawiam i voila!! Swietna przekaska dla dzieci do szkoly i rodzicow do biura gotowa^^.
        A tu tez mam taki fajny przepis na kieszonki z ciasta francuskiego: http://<u>http://www.mojegotowanie.p...aszerowane</u> Boskie!! Wyprobowalam!! I moge polecic!! Smacznego!!
        Last edited by Nalka29; 02-03-2011, 17:15.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

          Ja robię slimaczki:
          Rozpakować i rozłożyć ciasto francuskie, posmarować
          go keczupem ,posypać czosnkiem granulowanym i odrobiną bazylii.Zetrzeć na dużych oczkach ser na ciasto z keczupem, następnie ułożyć paseczki szynki i na to drugą warstwę sera, posypać szczypiorem.Tak przygotowane ciasto zwinąć w roladę zawinąć w papier z ciasta i włożyć na 10 min do zamrażarki lub lodówki.Schłodzone ciasto kroimy na 2 cm smarujemy jajkiem i do piekarnika nagrzanego piekarnika na minimum 200 stopni.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

            Mnóstwo przeczytałam przepisów na dania z ciastem francuskim. Mam mętlik w głowie i nie wiem , który wybrać.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Szaleństwa z ciastem francuskim

              Ciasto francuskie to wdzięczny temat. Ostatnio robiłam w formie do muffin, wyścielałam ciastem, a do środka dałam farsz z mięsa mielonego i na wierzch ser. Świetna przekąska na imprezę.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X