Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojazd do szpitala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dojazd do szpitala

    Moje pytanie jest raczej nietypowe - w każdym razie nie znalazłam na nie odpowiedzi w internecie.
    Będę samotną mamą, a w miejscowości, w której mieszkam, nie mam rodziny. Do szpitala mam 30-40 min. jazdy autem. Czy po odejściu wód płodowych będę w stanie sama dojechać (kierować) autem do mojego szpitala na poród? Taksówka lub znajomi do mojej wsi jechaliby pół godziny, a potem drugie tyle spowrotem do miasta do szpitala. Dlatego chciałam się dowiedzieć, czy fizycznie dam radę dojechać do szpitala samodzielnie?
    Dziękuję za odpowiedź.
  •    
       

    #2
    Odp: Dojazd do szpitala

    ja nie kierowałam tylko mąż jak akcja się już zaczęła i miałam skórze co 5 minut a wody odeszły mi długo długo potem ale mam koleżankę która bez problemu zawiozła się na porodówkę sama a dwie godziny od przy przyjazdu urodziła córcie wiesz chyba też dużo zależy od psychiki i nastawienia rodzącej kobiety

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dojazd do szpitala

      Najbezpieczniej i najrozsądniej będzie zamówić karetkę, gdyż emocje, nerwy pośpiech nie są wskazane podczas jazdy samochodem, ponadto skurcze macicy, co prawda nie zawsze towarzyszą odejściu wód, ale tego nie przewidzimy,również nie pomagają w skupieniu się na drodze.

      Pozdrawiam
      Anna Winiarczyk
      Położna

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dojazd do szpitala

        Ja tez myśle ze najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie karetki..nigdy nie wiadomo ile moze potrwać pierwsza faza porodu..a podczas silnych skurczy trudno sie skupić na drodze :-) bezpieczniej dla Ciebie, dziecka i innych będzie gdy pojedziesz karetka..

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dojazd do szpitala

          Napisane przez michelle32 Pokaż wiadomość
          Moje pytanie jest raczej nietypowe - w każdym razie nie znalazłam na nie odpowiedzi w internecie.
          Będę samotną mamą, a w miejscowości, w której mieszkam, nie mam rodziny. Do szpitala mam 30-40 min. jazdy autem. Czy po odejściu wód płodowych będę w stanie sama dojechać (kierować) autem do mojego szpitala na poród? Taksówka lub znajomi do mojej wsi jechaliby pół godziny, a potem drugie tyle spowrotem do miasta do szpitala. Dlatego chciałam się dowiedzieć, czy fizycznie dam radę dojechać do szpitala samodzielnie?
          Dziękuję za odpowiedź.
          Dokładnie michelle32 nie ma co kombinować własnym transportem i tak karetka przyjedzie po Ciebie szybciej niż Ty na własną rękę dojedziesz do szpitala.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dojazd do szpitala

            Ja bym się nie odważyła kierować sama, zawsze lepiej wezwać karetkę niż kierować z bólami.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dojazd do szpitala

              Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W mojej okolicy są 2 szpitale oddalone od mojej miejscowości o mniej więcej tę samą odległość i ten sam czas dojazdu. Z karetką jest taki problem, że zawiezie mnie do innego szpitala, niż ten, w którym pracuje mój lekarz prowadzący i w którym chciałam rodzić (to inny powiat). Chyba w takim razie postaram się jednak poprosić kogoś znajomego o zawiezienie mnie do szpitala. Pozdrawiam!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dojazd do szpitala

                Również pomyślałabym o kimś kto będzie zawsze pod telefonem w razie czego
                Ja sama nie dojechałabym z tak bolesnymi skurczami jechałam już do szpitala że nie dałabym rady

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dojazd do szpitala

                  Przede wszystkim trudno jest powiedzieć jak będzie przebiegać akcja porodowa.
                  Chyba często już dzień wcześniej możemy wiedzieć, co się dzieje, a regularne skurcze co 5 minut są typowym wyznacznikiem, że czas iść do szpitala. Wody wcale nie muszą odejść wcześniej, ale mimo wszystko prowadzić ze skurczami itp. łatwo nie jest.
                  Karetka nie wiem jak chętna będzie do przyjazdu, bo sama miałam z tym problem...
                  Chyba pomoc kogoś znajomego będzie faktycznie najlepszym wyjściem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dojazd do szpitala

                    Na pewno nie ma co ryzykować U nas z karetkami to też trudno

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dojazd do szpitala

                      Jeśli jest się niestety samotną matką to lepiej nie ryzykować i wezwać karetkę. W końcu po coś są, żeby pomagać. A w tej sytuacji lepszego wyjścia nie ma

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dojazd do szpitala

                        u nas też karetka nie przyjedzie nie ma takiej opcji. Powiedzą że będzie cięższy przypadek i co wtedy zrobią ? Pani jest w stanie dotrzeć to prosze przyjechać, może Pani chodzić wiec nie ma opcji przyjazdu

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dojazd do szpitala

                          nie chce mi się wierzyć że karetka nie przyjedzie do rodzącej, to tylko w Polsce jest możliwe. ja mam pod ręka kilku przyjaciół wiec bez strachu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dojazd do szpitala

                            W Polsce wszystko jest możliwe. Dzwoniliśmy kiedyś po pogotowie żeby przyjechało do taty oni zrobili z nami wywiad i jak powiedzieliśmy że ma raka to kazali nam tatę samemu przywieź, chociaż nie wytłumaczyli dlaczego

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dojazd do szpitala

                              nio z tymi karetkami to jest masakra niestety - u nas jak moj tata byl po wypadku i mial zmiazdzone kregi kregoslupa i mogl byc tylko transportowany karetkom tyle ile moja mama sie nakombinowala aby zamowic transport medyczny do szpitali i na rechabilitacje to tylko ona wie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X