Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak pomagać dziecku w nauce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak pomagać dziecku w nauce?

    Co robicie aby pomóc dziecku w nauce?Odrabiacie z nim wspólnie lekcje?Zdarza Wam się odrobić zadanie domowe za dziecko?Zapisujecie na zajęcia dodatkowe lub korepetycje?Czytacie wspólnie lektury szkolne?A może kupujecie dziecku lekturę na dvd i zachęcacie do jej obejrzenia?
  •    
       

    #2
    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

    Szczerze mówiąc,to moja żona najczęściej pomaga dzieciom w nauce.Odrabia z nimi lekcje,uczy się wierszyków,maluje.Ja służę pomocą w rozwiązywaniu zadań matemtycznych.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

      ja myslę że na poczatku przygody ze szkołą odrabianie z dzieckiem pracy domowej to podstawa ale NIE odrabianie za niego. Ja z córką staram się zawsze odrabiać zadania domowe. Jak zaczyna sama to zawsze robi to tak sobie byle szybciej a jak ze mną to się stara. Dziwne to troche ale wystarczy że np ja prasuję u niej w pokoju a ona siedzi przy biurku a więc nie siedzęnad jej głową tylko jestem w pokoju.
      Poza tym jeśli ma z czymś problem to staramy się aby sobie dodatkowo to poćwiczyła.
      Co do lektur to w I klasie mieli do przeczytania KUBUSIA PUchatka ale wersję nie bajkową to ponad 100 stron i w takiej sytuacji czytałyśmy na zmianę ona 1 rozdział ja 2 itd.
      Moja córka ma np problemy z ortografią (to chyba norma u 1 klasistów) więc poprzez zabawę i rysunki próbujemy utrwalić jej zasady ortografii.
      Dostała obrazkowy słownik ort super sprawa


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

        Czytanie na zamianę to fajna sprawa.Szczerze mówiąc jakoś nawet o tym nie pomyślałam..

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

          Taki pierwszoklasista szybko się nudzi dukaniem (moja akurat nie czyta błyskawicznie - nie najgorzej ale jeszcze zdarza jej się sylabilizować ) więc u nas bardzo dobrze to się sprawdzało
          Z angielskiego super są karteczki z obrazkami plus napis po angielsku i gra w Piotrusia moja tak błyskawicznie się uczyła nowych słówek
          także zabawa poprzez naukę i same W w zeszycie


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

            Kasie nie cierpi czytania.Zawsze gdy proszę ją,aby przeczytała choć jedno zdanie stwierdza tylko,że jest na to zbyt leniwa.I jak ją do tego nakłonić..?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

              asia 1310
              Najlepszą metodą aby pomóc dziecku i go nie zniechęcić do nauki -to nauka przez zabawę.Np.mając chłopca - proste zadania matematyczne można wykonać na zabawie z autkami po prostu bawiąc się trochę, itd. można naprawdę wymyślać ,szczególnie jeżeli dziecko jest zniechęcone.Oczywiście od nas to wymaga większego poświęcenia i czasu , ale naprawdę warto bo to działa.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                Można przerabiać lekcje z dzieckiem po woli i w formie zabawy.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                  Ja miałam najwiekszy problem z nauczeniem młodego czytania, dobrą matodą okazało się czytanie na zmiany, raz ja raz on. Po kilku tygodniach synek czytał już dobrze, a chwilę potem dostał odznakę dobrze czytam . Teraz jest jedym z lepszych w klasie. ALe gdyby nie mój upór i popołudnuia spedzone na wysłuchiwaniu jego dukania mogło by nie być tak dobrze.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                    Ha to pomagam caly czas choć dzieci mam duze-te szkolne oczywiście -to pomocy zawsze malo.Monice co raz coś trzeba na kompie zrobić i robie -bo choć ma informatyke od podstawowki nie raz potrzebuje pomocy.Grześ jest z natury "trzepałkowski" i zeszyty przeglądam do dziś.Czytanie tez przerabiałam,corka jest udokumentowanym dyslektykiem ma lateralizacje-prawa ręka, lewe oko....jej zawsze przychodziło trudniej,czytanie ale dziś gdy jest w gimnazjum...spoko,myśli o pedagogice.Grzegorz natomiast do dziś ma problem ze zrozumieniem tekstu, czyta i nieraz nie wie o czym, no a o opowiadaniu mozna pomarzyć.Dziś dzieci mają tyle nauki ze bez naszej pomocy nie dorownają wybitnym jednostką, przeciętnych uczniow jest więcej a jednak stawia się na najleprzych.Coż takie zycie.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                      Lekcje odrabiałam z Olką tylko w pierwszej może drugiej klasie, ale na zasadzie ona odrabia- ja sprawdzam. Nie stałam jej raczej nad głową. Zresztą jako dziecko ze mna było podobnie, bo mając piątkę rodzeństwa moja mama nie była w stanie nas wszystkich przypilnować. Gorzej było z angielkim, którego córka nie nawidziła z całego serca. Kupowaliśmy jej bajki po angielsku na dvd i słowniki obrazkowe. Czytać nauczyła się szybko i dziś pochłanie książki w tempie rekordowym, podobnie jak ja zresztą Z matmą też problemów nie ma. No ogólnie to teraz nie pamietam już kiedy jej zagladałam do książek. Jak raz czytała jakąś do chemii na konkurs to sie przeraziłam sama. Niedługo dojdzie do tego, ze własne dziecko mnie prześcignie. Ale cóż poradzić nigdy nie pokocham przedmiotów ścisłych
                      Moja prawie dorosła córka


                      Moja wyrośnięta kruszynka

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                        a mi w sumie pomogła podpowiedź pani psycholog Bożeny Lewickiej, ma stronę avida.pl i tam można znaleźć ciekawe rzeczy. polecam, bo nie ma już proszenia o zrobienie lekcji itd.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                          Pomagać trzeba systematycznie i należy być bardzo cierpliwym. Ja nie robiłabym zadań za dziecko tylko pomagała.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                            Moja córka miała problem z matematyką, nie potrafiła sobie wyobrazić elementów do dodawania itd. Kupiłam jej dostęp do platformy edukacyjne https://www.zdobywcywiedzy.pl/
                            jest tam bardzo dobrze rozwinięty moduł edukacji matematycznej. Dzięki formie gier Ilonka szybko załapała podstawy i teraz jest jej dużo łatwiej.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

                              Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę. Nic nie zachęca bowiem lepiej do nauki niż ciekawe formy przekazu wiedzy np. poprzez gry miejskie. Takie lekcje dostarczają sporo emocji oraz ułatwiają zapamiętywanie zdobytych informacji. Pociecha rozwiązuje wtedy zadania, podejmuje wyzwania w terenie, w celu zdobycia punktów albo nagrody. Tego typu aktywności organizują w Warszawie specjalne firmy np. http://dziuplatropicieli.pl/grylekcje/ . Koniecznie zerknijcie!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X