Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Składanie życzeń.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Składanie życzeń.

    Jajek wspólnego malowania,
    wodą ze śmiechem polewania,
    życzeń spełniania, kwiatów kwitnienia,
    i Wielkanocy świętowania, tego Wam życzy ...

    Nie pamiętam kto, nie pamiętam czy dostałam ten wierszyk czy może inny, nie pamiętam komu go wysłałam i nie za bardzo kojarzę czy w ogóle wysłałam wielkanocne życzenia w tamtym roku. A od kogo je dostałam? Nie wiem bo zaraz po tym jak dostałam to wykasowałam
    Macie to samo?

    W przeddzień świąt wpisuje krótki wierszyk, no bo przecież sms to short messager service, najczęściej taki, który już dostałam, i rozsyłam go do części osób zapisanych w telefonie. A jak kogoś nie ma telefonu komórkowego albo nie mam go w książce bo nie mam, to nie dostaje ode mnie życzeń. (No chyba, że sam mi prześle życzenia, to wtedy szybko odnajduje zapisane życzenia-wierszyk, wpisuje ktosia do książki i … temat załatwiony).
    Macie to samo?

    Czy to znaczy, że jest mniej ważny? Może? A może trudno jest mówić o degradacji ważności w wypadku tak składanych życzeń: szybko, sztampowo, bez zaangażowania, postarania się, aby mieć z głowy?

    Co roku obiecuję sobie, że miesiąc przed świętami kupię kartki, wypiszę je i wyśle. I czasami udaje mi się… kupić kartki i nawet je wypisać ale z pójściem na pocztę i kupieniem znaczków jest trudniej, jakoś mi nie po drodze no i te kolejki….. Suma summarum postanowienie nadal ma status niezrealizowane, aktualne - na następny rok.
    Znacie to?

    Ostatnio robiłam porządki i natknęłam się na segregator z życzeniami, jakie dostaliśmy z okazji ślubu. Były tam kartki otrzymane od przybyłych gości i te otrzymane pocztą. Zaraz w pamięci uruchomił mi się film ze wspomnieniami: cudowny dzień, cudowne chwile…
    Pamiętam tych kartek było tyle, że zajmowały cały pokój: były porozstawiane na półkach, meblach, kilka stało na stole. Tworzyły niesamowity klimat i pamiętam żal, jaki towarzyszył mi przy ich składaniu; nie wiem tylko czy żal wynikał z faktu, że jest już po wszystkim czy z faktu, że pokój już nie będzie taki odświętny.

    Zastanawiam się dlaczego wysyłamy albo wręczamy kartki z okazji ślubu a nie robimy tego np. z okazji świąt? Czy ślub jest dla nas ważniejszy? Czy dlatego, że sami coś dostaliśmy – zaproszenie lub zawiadomienie? Jesteśmy w stanie poświęcić sporo czasu szukając właściwej kartki, czasami nawet idziemy do wyspecjalizowanego w sprzedaży kartek sklepu po to, żeby znaleźć ładną, niezapomnianą, w miarę oryginalną kartkę.
    Dlaczego więc życzeń ślubnych nie wysyłamy sms’em? Ale byłby wstyd?! Przecież nie wypada tak potraktować nowożeńców! To brak szacunku i klasy, oznaka złego wychowania! Tak nie przystoi! Ale przystoi wysłać byle jakie życzenia świąteczne, w byle jaki sposób sms’em! ?
    Hmm, dziwne!
    A może tak w tym roku zebrać się i wysłać te życzenia na kartkach, na www.TopKartka.pl, poświęcić kilka minut na wypisanie życzeń, możne na przygotowanie własnego projektu takiej kartki – będzie oryginalnie i z zaangażowaniem, i nie trzeba gnać na pocztę bo firma zrobi to za nas: odstoi swoje na poczcie, przyklei znaczek i wrzuci do skrzynki.
    Może warto? Spróbuj!

    #2
    Odp: Składanie życzeń.

    Ja właśnie miałam wysłać kartki to nie wysłałam zabrakło czasu na wysyłanie. Sms poszły wysłane świąteczne.
    Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

    Skomentuj


      #3
      Odp: Składanie życzeń.

      U mnie również smsowe życzenia wygrywają z piękną tradycją wysyłania kartek, najlepiej jeszcze własnoręcznie wykonanych..

      Skomentuj

             
      Working...
      X