Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Młodziutka Mama.. Gorsza? NIE!;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Napisane przez zokusia Pokaż wiadomość
    Witam dziewczyny
    Ja urodziłam mając skończone 21lat Może nie jestem, aż tak bardzo młodą mamą, ale myślę, że wszystkiego można się nauczyć, a Nasz instynkt macierzyński pomaga się dostosować do bycia mamą- zresztą wydaje mi się, że dziecko całkowicie zmienia podejście do życia.. Wiem nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, ale myślę, że nawet młodziutka mama jest w stanie podołać temu nowemu wyzwaniu jakim jest bycie mamą.. Tylko aby nie za młoda, bo przecież 13latka praktycznie sama jest jeszcze dzieckiem :/
    Ciężko tu cokolwiek ściślej powiedzieć, bo przecież i 30 latka może być czasem gorsza niż 17stolatka...
    I ja w 100% się z Tobą zgadzam.. wogóle to sorry dziewczyny ale chyba cholernie się Wam nudzi w domu.. może lepiej zajmijcie się dziećmi zamiast licytować się która to jest dojrzalsza.. ja pierdziele.. miałam nadzieję, że trafiłam na forum gdzie wypowiadają się ludzie dojarzali.. i rozumni.. a tu co widzę?? pustkę..:| i próżność.. no bo sorry ale odnoszę wrażenie, że osoba, która nie jest tak długo na forum jak Wy (diabelecke, froch, nusiak...itd.) to nie ma szansy bycia w tym miejscu.. a jeszcze jak ma 17 lat to już w ogóle nie powinna się wypowiadać..


    a dla Ciebie młoda.M17 to chyba dobra nauczka... by nie opowiadać na forum tym czy innym o swoim życiu.. bo potem tak jak tu zostaniesz przekreślona.. boś wg. niektórych za młoda..;|


    szkoda mi tylko, że wśród niektórych panuje taka nietolerancja..
    Pozdrawiam.. i życzę więcej dystansu do życia!

    Skomentuj

    •    
         

      dziewczyny, ja tez mialam "przejsciowy" instynkt maciezynski jako 17-stka to byl czas kiedy poznalam mojego obecnego juz meza;

      naprawde niewiem jaka to Opatrznosc sprawila, ze nic z tego nie wyszlo
      i jak pomysle z perspektywy tylu lat - co ja wtedy mialam w glooooowie ??? to masakra doslownie - gory i doliny...
      ale to oczywiscie tylko moja historia
      Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

      Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

      Skomentuj


        Napisane przez grygoranna Pokaż wiadomość
        dziewczyny, ja tez mialam "przejsciowy" instynkt maciezynski jako 17-stka to byl czas kiedy poznalam mojego obecnego juz meza;

        naprawde niewiem jaka to Opatrznosc sprawila, ze nic z tego nie wyszlo
        i jak pomysle z perspektywy tylu lat - co ja wtedy mialam w glooooowie ??? to masakra doslownie - gory i doliny...
        ale to oczywiscie tylko moja historia
        Grygoranna owszem zgadzam się..ale wiem sama po sobie urodzilam mając lat 21 że po narodzinach dzidzi cały świat przewraca sie do góry nogami... i jak przed ciążą często ma się pstro w głowie, tak w czasie ciąży i później po porodzie myśli się już o 360 stopni inaczej.. przynajmniej ja tak miałam.

        Skomentuj


          Napisane przez sayapoamore Pokaż wiadomość
          Grygoranna owszem zgadzam się..ale wiem sama po sobie urodzilam mając lat 21 że po narodzinach dzidzi cały świat przewraca sie do góry nogami... i jak przed ciążą często ma się pstro w głowie, tak w czasie ciąży i później po porodzie myśli się już o 360 stopni inaczej.. przynajmniej ja tak miałam.

          jasne, ze tak!!!
          jesli mowimy o uczuciach, odpowiedzialnosci w trosce o malenstwo, aaaale w moim przypadku to byla wyidealizowana wizja - jak to byloby pieknie jakbym miala dzidziusia takiego slodkiego - i nic wiecej, zadnego innego wyobrazenia, ze gdzies trzeba mieszkac, za cos zyc ...
          myslalam wtedy poprostu innymi kategoriami niz teraz i nie ukrywam, ze ciesze sie, ze po 9 latach dopiero zalozylismy rodzine - teraz jest duuuzo latwiej, zeby nie mowic bezproblemowo
          Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

          Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

          Skomentuj


            odpowiadam na pytanie tytulowe

            oczywiscie, ze mlodziutka mama nie jest gorsza, kiedy tylko ma te wszystkie "cechy", ktore przypisujemy dobrej matce (to tez szerokie pojecie i w sumie dla kazdego co innego oznacza)

            zawsze jednak rozwijamy temat, ze to, ze tamto, ze lepiej byloby tak a nie siak, jednak jesli mam tylko odp. na pytanie glowne?
            nie jest gorsza.
            Last edited by grygoranna; 27-04-2009, 10:25.
            Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

            Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

            Skomentuj


              sayapoamore no bo sorry ale odnoszę wrażenie, że osoba, która nie jest tak długo na forum jak Wy (diabelecke, froch, nusiak...itd.) to nie ma szansy bycia w tym miejscu.. a jeszcze jak ma 17 lat to już w ogóle nie powinna się wypowiadać..
              kazdy ma prawo sie wypowiedziec. nie obrazac ,ale WYPOWIEDZIEC.. Jestem tu nowa to mój pierwszy post i co? mam sie wymiksowac bo starsze stazem forumowiczki mnie wygryza? chyba nie na tym te forum polega...

              co do tematu watku..
              mam 22lata, Nicola moja córa to absolutna wpadka, instynktu macierzynskiego nie miałam i dluuugo sadzilam ze nie bede miec.
              no ale stalo sie. zaszlam w ciaze- od tamtego momentu, cale moje podejscie i zycie wywrocilo sie do gory nogami..
              Nicola sie urodzila po tygodniu moj partner mnie zostawil. myslal widocznie ze Dziecko to mala lalka z prosta ''instrukcja'' obslugi.
              zostalysmy same. wszystkiego musialam uczyc sie sama, kompletnie nie mialam wczesniej kontaktu z dziecmi.. od tamtej pory ''bładzimy '' Obie w tym dzieciecym swiecie uczac sie siebie nawzajem. i wcale nie twierdze ze jestem bardziej dojrzala od 17-latki. bo nie jestem.. nie umialam wiecej niz one kiedy zachodzilam w ciaze i kiedy rodzilam.. myslalam ze jestem z facetem na cale zycie.. tez sie pomylilam.. moim zdaniem wiek nie swiadczy o odpowiedzialnosci.. nie wiem czy daje rade nie wiem czy jestem dodra matka ale napewno zadna 17-tka ktora chce dac rade-NIE JEST ODE MNIE GORSZA...



              Pozdrawiam

              Skomentuj


                ja również uważam,że młoda nie oznacza gorsza.
                nie lubie jak ktoś pisze pierdoły że "planowałam ciąże w wieku 16lat" mi cały czas chodzi o to,że nastolatki nie przyznają się,że to wpadka,a jak juz diabelecke zauważyla,nagle wszystkie młode piszą że to planowane dziecko i żadna nie ma ochoty na imprezy,disco itd.

                roksanka.89 przecież to jest tylko forum,każdy ma prawo się wypowiedzieć
                każdy ma prawo napisać co mysli,a mlode mamy nie mają za bardzo dobrych argumentów(mam na mysli 16,17) by przyznać im racje i stwierdzić,że dobrze robia.
                Last edited by froch; 27-04-2009, 10:55.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez sayapoamore Pokaż wiadomość
                  Grygoranna owszem zgadzam się..ale wiem sama po sobie urodzilam mając lat 21 że po narodzinach dzidzi cały świat przewraca sie do góry nogami... i jak przed ciążą często ma się pstro w głowie, tak w czasie ciąży i później po porodzie myśli się już o 360 stopni inaczej.. przynajmniej ja tak miałam.
                  I ja się w końcu wtrącę.Sayapoamore jakbyś mi z ust wyjęła właśnie to miałam napisać.Przed urodzeniem dziecka nie myśli się tak do końca o tym co nas czeka potem, miłość do dziecka swoją drogą a nawał obowiązków które przytłaczają swoją drogą. Ja urodziłam pierwsze dziecko dwa dni przed 21 urodzinami przyznam się była to wpadka i ślub braliśmy jak byłam w 8m ciąży miałam pstro w głowie poprostu nie wiedziałam co to jest mieć dziecko.Jak urodził się syn to nadmiar obowiązków mnie tak przytłoczył ze żałowałam że się porządnie nie zabezpieczyłam przed ciązą.


                  Skomentuj


                    Napisane przez froch Pokaż wiadomość
                    ja również uważam,że młoda nie oznacza gorsza.
                    nie lubie jak ktoś pisze pierdoły że "planowałam ciąże w wieku 16lat" mi cały czas chodzi o to,że nastolatki nie przyznają się,że to wpadka,a jak juz diabelecke zauważyla,nagle wszystkie młode piszą że to planowane dziecko i żadna nie ma ochoty na imprezy,disco itd.
                    owszem froch.. to jest śmieszne.. każdy wie, że dziecko w tym wieku to wpadka.. no bo nie wiem ja nie uwierze, że w wieku 17 lat sie coś planuje..oprócz pójścia na dyskotke;D.. ale wierze w to, że można być bardzo dobrą matką i nie sadze by zalezalo to od wieku.. czasem taka 17-stka moze byc bardziej dojrzalsza niż 30-stka..

                    Skomentuj


                      dobrze że ciąża trwa 9 miesięcy,bo przyszła mama ma czas by się przyzwyczaić do nowej roli zyciowej

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                        I ja się w końcu wtrącę.Sayapoamore jakbyś mi z ust wyjęła właśnie to miałam napisać.Przed urodzeniem dziecka nie myśli się tak do końca o tym co nas czeka potem, miłość do dziecka swoją drogą a nawał obowiązków które przytłaczają swoją drogą. Ja urodziłam pierwsze dziecko dwa dni przed 21 urodzinami przyznam się była to wpadka i ślub braliśmy jak byłam w 8m ciąży miałam pstro w głowie poprostu nie wiedziałam co to jest mieć dziecko.Jak urodził się syn to nadmiar obowiązków mnie tak przytłoczył ze żałowałam że się porządnie nie zabezpieczyłam przed ciązą.
                        no ale anna31 zaloze sie, że teraz nie żalujesz że masz już cudownego synka i że los spłatał Ci figla;p

                        Pozdrawiam

                        Skomentuj


                          Napisane przez sayapoamore Pokaż wiadomość
                          każdy wie, że dziecko w tym wieku to wpadka.. no bo nie wiem ja nie uwierze, że w wieku 17 lat sie coś planuje..oprócz pójścia na dyskotke;D.. ale wierze w to, że można być bardzo dobrą matką i nie sadze by zalezalo to od wieku.. czasem taka 17-stka moze byc bardziej dojrzalsza niż 30-stka..
                          tez tak mysle..
                          tylko wśród tych 30 stek trafi się 1 na 10 niedojrzala i walnięta,a wsród nastolatek to 9 jest crazy a jedna ok
                          Last edited by froch; 27-04-2009, 11:01.

                          Skomentuj


                            no kurcze to mam nadzieje, że wszyscy już pogodzeni;-) i pierdół się czepiać
                            nie będą..

                            Jak cudownie i miło...ahh dziewczęta.. miłego dnia;*

                            Skomentuj


                              Teraz nie żałuję syn ma 11 lat ja czuję się młodo i niektóre koleżanki mi zazdroszczą że mam już tak dużego syna a one dopiero w pieluchach siedzą Ja też nie uważam że młoda mama jest gorsza ale statystyki są przerażające ile młodych mam oddaje swoje dziecui do adopcji lub zostawia swoim rodzicom.
                              Last edited by anna31; 27-04-2009, 11:06.


                              Skomentuj


                                Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                                Teraz nie żałuję syn ma 11 lat ja czuję się młodo i niektóre koleżanki mi zazdroszczą że mam już tak dużego syna a one dopiero w pieluchach siedzą
                                no właśnie co racja to racja.. dlatego ja też nie żałuję..że w wieku 21 lat urodziłam Kubusia teraz mam 23 i jestem w drugiej ciąży.. planowanej od urodzin Kubusia, bo chcieliśmy mieć jedno po drugim i spokój.. no ale Bozia nie dała i po 2 latach starań zaszłam wkońcu i teraz zaczynam 2 trymestr.. i jestem przeszczęśliwa.. zawsze chciałam mieć tylko 2-jkę dzieci.. i jakoś pięknie się złożyło, że tak w miarę jedno po drugim;-)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X