Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dwie sylaby Ma-Ma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dwie sylaby Ma-Ma

    Gdy narodziła się Amelka poznałam odpowiedzi na zadawane kiedyś pytania:
    -jaka byłam gdy byłam mała
    -jak to jest być Mamą
    -skąd się biorą dzieci
    Dziś wiem ,że bycie Mamą jest wielkim poświęceniem do końca życia.Moja miłość do Amelki jest bezwarunkowa i niezniszczalna.
    Pokazuje jej otaczający nas świat , na razie ten kolorowy i wesoły na ciemne strony życia przyjdzie czas.

    Bycie Mamą to także powrót do dzieciństwa , gdyż uczymy dziecko zabaw w które same się bawiłyśmy np:
    -gry podwórkowe :klasy , guma, dwa ognie ,cztery strony świata
    -lepienie z plasteliny
    -malowanie farbami
    -puszczanie latawców, baniek mydlanych
    Kiedyś te zabawy były wielką radością i mam zamiar przekazać je córeczce.

    Każdy dzień przynosi co innego
    -dziś Amelka po raz pierwszy zrobiła siusiu do nocnika
    -a jutro może powtórzy to po raz drugi
    Przez całe życie nikt się nie cieszył na mój widok tak jak Amelka
    -piszczy , uśmiecha się , podnosi pupę wysoko a to wszystko dlatego iż ujrzała Mamę.

    Idąc na spacer z Amelką spotykam inne szczęśliwe Mamy.Wymieniamy się doświadczeniami ,pomagamy w potrzebie a nasze pociechy rozkosznie tulą się w piaskownicy.I jak tu nie być Mamą?

    Z niecierpliwością czekam na moment gdy:
    -odprowadzę córeczkę po raz pierwszy do szkoły
    -pozna nowe koleżanki
    -stanie się małą kobietką
    -ujrzę ja w bieli podczas I komunii św , oraz ślubu kościelnego
    -przeżyję swą pierwszą miłość
    -oraz gdy córeczka będzie miała rodzeństwo a ja stanę się Mamą po raz drugi.

    Spytałam swą Matulę dlaczego fajnie jest być Mamą , odpowiedziała między innymi :
    Gdyż można przekazać wartości rodzinne z pokolenia na pokolenie.To co kiedyś znikło , odradza się w dziecku np.cechy charakteru prababci Coś w tym jest prawda?

    Jestem mega szczęśliwą , zadowoloną ,zwarjowaną ,uśmiechniętą i kolorową Mamą.A Amelka jest kochanym , uśmiechniętym Aniołkiem nadającym sens memu życiu.
    Amelia 12.03.08
       
Working...
X