Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krzywe stopki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Krzywe stopki

    Moja 1.5 roczna corka kiedy chodzi krzywi do srodka stopki.dziwnie wykrzywia nozki, chyba nawet zaczynaja jej sie nogi robic w ksztalcie X
    Zawsze kupowalam najlepsze buciki,ze znakiem zdrowej stopki....a tu mam problem.Nie bylam jeszcze u specjalisty bo jestem za granica od niedawna i nie wiem co i gdzie,ale w PL bede we wrzesniu- napewno pojde.
    Zebyscie mnie dobrze zrozumialy....moja cora kiedy chodzi, stawia tak dziwnie stopke,ze podwija troszke paluszki(dla rownowagi) i chodzi wewnetrzna krawedzia stopy(najpierw pieta,potem na palce),nozki laczy tylko w kolanach stojac prosto,przez co nogi robia sie w X... dodam jeszcze,ze chyba ma plaskostopie.
    boje sie ze bedzie miala jakas wade postawy
    Czy myslicie ze to ze rzadko chodzila boso moglo miec jakies znaczenie?
    Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje??
    FROCH
  •    
       

    #2
    Froch mysle ze powinnas pojsc do ortopedy

    Skomentuj


      #3
      To czy dziecko rzadko chodzi boso czy też nie ma wpływ chyba jedynie na
      płaskostopie. Jak dziecko często biega na bosaka po jakimś piasku, trawie
      czy innych takich wymagająch od stopy pracy podłożach to powinno byc z
      tym mniej problemu.
      Mojej koleżanki córce zaczęły się tak wykrzywiać nóżki ale ona dopiero
      niedawno nauczyła się chodzić i musiała dostać dodatkowa dawkę wit D,
      po czym wsio wróciło do normy. Gorzej ze chodzi na tych wewnętrznych
      krawedziach stop. To chyba rzeczywiscie najlepiej iść do specjalisty.
      Buziaki Froszku


      Skomentuj


        #4
        Kiedy z moim synkiem byłam na bilansie 4-latka pediatra stwierdził u niego tzw.iksowatość kolan czyli kolana się stykały a stopy miał daleko od siebie.Lekarz poinformowal mnie że jezeli do 6 roku życia synkowi wada się nie cofnie to wtedy mam się martwić i rzeczywiście wada znikła z wiekiem.
        Teraz zauważyłam ze córeczka też ma kolanka złączone a stópki daleko od siebie ale stawia je prawidłowo.
        Froszku iksowatość kolan zanika najczęściej około 5 roku życia natomiast martwią mnie stópki Twojej córeczki,potrzebna jest na pewno wizyta u ortopedy.Płaskostopie dzieci też mają do pięciu lat a zwłaszcza te pulchniutkie.


        Skomentuj


          #5
          Poczytaj sobie http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziec...9,1396491.html , może coś pomoże
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #6
            Odp: Krzywe stopki

            wiesz spotkałam się już z czymś takim u koleżanki niestety niezbędna jest wizyta u lekarza, ale nie martw się, to nic groźnego

            Skomentuj


              #7
              Odp: Krzywe stopki

              Jak można rozpoznać,ze dziecko ma płaskostopie ?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Krzywe stopki

                Zerknij sobie na stronę:
                https://zdrowie.enel.pl/artykul/wady-postawy-u-dzieci

                Jest tutaj dobrze opisane jakie sa najczęstsze wady postawy u dzieci. Płaskostopie wykrywane jest przez lekarza i rehabilitanta.

                Polecam jak najszybciej się skonsultować jeśli coś takiego podejrzewasz. Wady postawy mozna spokojnie korygować!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Krzywe stopki

                  Na pewno ortopeda tutaj mógłby się wypowiedzieć, ale ja postawiłabym na specjalne obuwie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Krzywe stopki

                    Ja polecam udać się do lekarza z takim problemem. Miałam to samo z moimi maluchami, nie wiem czy to genetyczne, czy od czego to zależy... czasami myślałam, że to moja wina, ponieważ kupuję dziecku nie odpowiednie buty i w internecie natknęłam się na te butki profilaktyczne: https://www.ministore.pl/buty-i-wkla...ilaktyczne-k13. Polecam zaopatrzyć się w takie właśnie obuwie lub wkładki, na pewno coś pomogą

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Krzywe stopki

                      Te porady z całą pewnością wyglądają bardzo zachęcająco Dzięki wielkie za wszelkie informacje
                      Koszmarne. Koszmarne.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Krzywe stopki

                        Najlepiej udać się do dobrego ortopedy lub rehabilitanta. Nam na problem ze stopami pomogła koleżanka-rehabilitantka. Zleciła odpowiednie ćwiczenia i wkładki do butów. Myślę, że warto też udać się do pediatry, by ocenił stan nóżek i zlecił ogólne badania. Całkiem możliwe, że to od niedoborów witamin czy minerałów.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Krzywe stopki

                          Napisane przez jagna87 Pokaż wiadomość
                          Jak można rozpoznać,ze dziecko ma płaskostopie ?
                          dziecko z całkiem płaskimi stopami nie potrafi zgiąć stópki i np. złapać coś nią

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Krzywe stopki

                            nie masz czym się przejmować, rehabilitacja i ćwiczenia w domu zniwelują to

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Krzywe stopki

                              My trafiłyśmy do ortopedy z podobnym problemem gdy młoda miała około lat 3. Ortopeda powiedział, że ma prawo. Wygiął młodej nogi w kolanach tak, że mało na zawał nie padłam żeby mi pokazać jak bardzo dziecko jest jeszcze elastyczne. Po roku byłyśmy na kontroli, stwierdził, że w zasadzie nadal nie ma się do czego przyczepić, bo widzi, że buty mamy porządne i tak mamy trzymać. I psychologicznie bawić się, że np. idziemy prosto stopami po linie (namalowanej kredą na betonie itp) tak żeby młoda starała się w miarę możliwości kontrolować swoje nogi. W tym czasie jeszcze dokuczało młodej trochę płaskostopie, ale to ponoć też jeszcze w normie i to może się utrzymywać dość długo. Powiedział, że jeśli w okolicach 5 urodzin łuk pod stopą nie zacznie się wykształcać, wtedy mamy wrócić, bo to będzie ten czas, żeby zacząć reagować. Ale - łuk się piękny zrobił, X się wyprostował, bez rehabilitacji, tylko zawsze z dobrymi butami

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X