Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak ubierać noworodka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Pieczulka z tymi ubrankami to masz rację ja to już nawet na te rozmiary oduczyłam się patrzeć, bo są tak ogromne różnice tych rozmiarówek, że szok.
    A najgorsze są sprzedawczynie które mówią to na pewno będzie pasować np. na dwa latka jak jest w moim przypadku a dziecka na oczy nie widziały.

    Jak moja mała się urodziła to był kwiecień ale straszny upał wtedy był to zakładałam tylko body i właśnie spodenki takie do kolanka i cieniutkie skarpetki i przykrywałam pieluszką albo cieniutkim kocykiem.
    Wszystko wychodzi w praktyce.
    AGATKA 16.04.07r
    Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
    W końcu w komplecie
    Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      No dziewczyny szalejecie

      Ja tam zawsze obowiązkowo najpierw body i na to kaftanik a kaftaników też jest super wybór i też jest masa kolorowych a jak jest cieplej to zakładam samo body na długi rękaw.... a w lato to będzie na krótki rękaw no chyba że pogoda nie dopisze
      Kinia

      Skomentuj


        #48
        Ja jeszcze raz powtarzam nie miałam kaftaników kolorowych, bo one mi się
        nawet nie podobały a miałam tylko takie neutralne:
        http://www.allegro.pl/item643424070_...0_bawewna.html

        Natomiast bodziaki miałam np takie:
        http://www.allegro.pl/item645375770_...o_rozm_86.html
        http://www.allegro.pl/item645807996_...o_rozm_68.html
        Tylko na długi rękaw. A to dla mnie bardziej wygląda jak koszulka niż
        bielizna. Dlatego nie zakładałam ich pod kaftaniki bo były za ładne, żeby
        je chować. Ponadto teraz moje dziecko dalej biega w bodziakach i nie
        uważam, że wypuszczam ją na dwór w bieliźnie


        Skomentuj


          #49
          nie wiem co w tym takiego dziwnego
          ja tez wkładam Jonatanowi kaftanik pod body lub śpioszki
          a kaftaniki mam 4xbiałe, 2xniebieskie, 2xzielone - traktuję je jako bieliznę

          Skomentuj


            #50
            Ja body traktowałam jak bieliznę i zakładałam pod spód ale miałam kilka par takich ładnych i kolorowych które z powodzeniem zastępowały bluzeczki.
            Sikornik jak tak ubierasz Jonatanka to rzeczywiście go przegrzewasz wystarczy tylko założyć body z dł. rękawem.


            Skomentuj


              #51
              to wystarczy przy takich temp. które teraz są same śpioszki albo bo0dy i rajtuzki np.

              bo jak mam brać pod uwagę zasadę - jeden rękawek więcej niż mama to ja teraz noszę koszulki i bluzy na nie obowiązkowo i to np. polarowe

              Skomentuj


                #52
                Sikornik ja miałam na myśli to jak jesteście w mieszkaniu bo na dworze różnie bywa.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  ja mam mega anemię jeszcze po porodzie i mi jest w domu baaardzo zimno

                  Skomentuj


                    #54
                    sikornik sprawdzaj czy ma cieplo za karkiem i tyle..
                    raczki moze miec zimne i czesto malutkie dzieci maja,bo jeszcze uklad krazenia nie jest dobrze rozwiniety
                    FROCH

                    Skomentuj


                      #55
                      A no wlaśnie bo jak Tobie jest zimno to nie znaczy że dziecku też.Maleństwo ma mieć lekko chłodne rączki i ciepły karczek.No a na pokojowym termometrze to ile masz tem.? U nas tak ok. 19, 20 pewnie u Ciebie też.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        ale mieszkanie mieszkaniu nie rowne , czasem niby ta sama temperatura a w mieszkaniu np wilgoc i juz zupelnie inaczej sie odczowa temp.a wilgoc wylazi zwlaszcza latem kiedy sie nie grzeje.dlatego karczek to dobry system,

                        ja tez do dzisiaj body dlugi/krótki rekaw, zadko ubieram t-sherta,glownie bodziaki.
                        z pajacy zrezygnowalam jak zaczal sie przemieszczac (ok 5 mies)

                        Skomentuj


                          #57
                          u nas jest zawsze bardzo chłodno w mieszkaniu - może dlatego, że to ponad 100 m
                          ogromny plus latem - na zew. 40 st. w domciu - max. 25

                          tylko nie wiem czy takie wahania nie zaszkodzą teraz Młodemu

                          Skomentuj


                            #58
                            ja też nigdy nie spotkała sie ze stwierdzeniem że kaftanik zakłada sie pod body, jak mozna zakładac bielizne na bielizne????? pierwsze słysze
                            jak zakladasz kaftanik to nie body i na odwrót
                            Julcia urodziła sie w lipcu wiec nie musialam ubierac jej na cebulke
                            najczesciej zakladalam body i jakis pajacyk bo tak dziecku jest najwygodniej, nie ma skrepowanych ruchow, natomiast nigdy nie uzywalam spiochów bo wg mnie drażniące sa te koszulki i kaftaniki bo wyłaza i kotłuja sie dziecku na pleckach
                            a poza tym ubierałam ja normalnie, tzn. jak miała dwa tygodnie to zakładałam jej już sukienki i spódniczki i rajstopki oczywiscie, a body uzywałam prawie prze 3 lata jako właśnie koszulkę bo wtedy zawsze miałam pewnośc że nie ma gołych pleców
                            no i oczywiście do szpitala tez zabrałam swoje rzeczy dla Niej, bo jakoś nie mogłam patrzec na te szpitalne ciuszki, one sa juz takie zniszczone i sprane i te dzieciaczki tak biednie w nich wygladaja
                            podsumowując w Julci szafie zawsze bylo duzo body i pajacyków (których tez używałam jako piżamki)

                            Skomentuj


                              #59
                              Mój Maluszek ma prawie 4 mies.i ubieram go w body a do nich rajstopki połówki(ostatnio je odkryłam są rewelacyjne i łanie wyglądają)buciki i rozpinane koszulki teraz jest mnóstwo takich rzeczy jak się nagle ochłodzi to dokładam spodnie i bluzę jak znów jest upał to zdejmuję wszystko i zostawiam body i buciki albo skarpetki
                              KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

                              Skomentuj


                                #60
                                a pajacyki to tylko do spania
                                KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X