Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skóra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Sucha skóra

    Miałam podobnie z moim synkiem, strasznie przesuszała mu się skóra. Trochę popytałam się znajomych, poszperałam w necie i kupiłam intensywnie nawilżający balsam z nivea - Efekt super, fajnie nawilża skórę i zapobiega dalszemu przesuszaniu się.
    Last edited by disne; 18-06-2020, 13:22. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Sucha skóra

      Ja zaczęłam używać naturalnych preparatów do pielęgnacji skóry zarówno bezpośrednio na skórę jak i płynów do kąpieli i jest zdecydowana poprawa.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Sucha skóra

        ja nawilżam oliwką albo kremami specjalnie nawilżającymi do skóry z AZS które są delikatne i ładnie nawilżaja a przy tym chronią skórę dziecka

        Skomentuj


          #19
          Odp: Sucha skóra

          na suchą i wrażliwą skórę najlepiej stosować krem na atopowe zapalenie skóry - Słyszałam, że świetnie się sprawdza i chyba sama go zamówię. U nas w rodzinie sucha skóra bardzo często występuje i staramy się ją ratować z pomocą dobrych jakościowo kosmetyków. Dobrze jest czytać skład kremów itd.
          Last edited by disne; 18-06-2020, 13:23. Powód: link

          Skomentuj


            #20
            Odp: Sucha skóra

            Braap , a powiedź mi proszę, czy sama stosowałaś w przypadku swojego dziecka jakieś produkty elodermu? Mnie interesuje zwłaszcza szampon, ponieważ moje dziecko ma bardzo przesuszona skórę głowy i jestem ciekawa, jak sprawdza się tutaj produkt tej marki. Będę wdzięczna za odpowiedź.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Sucha skóra

              Jak dziecko cierpi na przesuszoną skórę w kluczowych miejscach - twarz, skóra głowy czy ręce, to dobrze jest najpierw iść do dermatologa, żeby wykluczył bądź potwierdził pewne schorzenia skóry, których główną cechą jest przesuszanie.
              Dermatolog dla małych dzieci nie przepisuje zazwyczaj leków z dużym stężeniem sterydu, a przynajmniej nie powinien, chyba, że sytuacja wymaga natychmiastowego leczenia.
              Osobiście, ze swojej strony i własnego doświadczenia, poszukałabym, co oferują polscy dystrybutorzy z nieco droższych linii kosmetycznych, jednak posiadających specjalistyczne serie na właśnie takie problemy. One nie zawierają sterydów i nie mają zwykłych substancji wysuszających typu mocne alkohole więc powinny być odpowiednie dla nich.
              Mogę polecić produkty La Roche Posay, jestem ich wieloletnią użytkowniczką, gdyż sama cierpię z powodów suchej skóry, zaczęłam stosować jeszcze w czasach szkolnych Kerium i wody micelarne, a obecnie serię Lipikar dla skóry z tendencją do atopii. Można ją znaleźć w większości drogerii, jednak wiadomo, każdy patrzy na cenę Najkorzystniejszą według mnie ma apteka Melissa: , podjęłam decyzję o wypróbowaniu nowości i jak na razie wyjątkowo uporczywa plama suchej skóry na ręce zaczęła się wreszcie poddawać, choć smarowałam ją swoim kremem tej samej firmy
              Last edited by disne; 18-06-2020, 13:22. Powód: link

              Skomentuj


                #22
                Odp: Sucha skóra

                Ja też uważam, że dermatolog najlepiej pomoże przy wyborze kosmetyków jeśli maluszek ma jakieś problemy ze skórą.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Sucha skóra

                  Emolium i olejek parafinowy to chyba najgorsza z możliwych opcji do smarowania dziecka. W Niemczech pediatrzy śmieją się z Polaków ze smarujecie tym dzieci. tam ŻADEN produkt nie zawiera pochodnych parafiny ponieważ jest szkodliwa dla skory dziecka. Tam już dawno to zauważono i wycofano a wy nadal smarujecie tym syfem dzieci.
                  Piękną mową jest ta, którą rozumie prosty lud, i którą cieszą się wybrani.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Sucha skóra

                    nie ma co porównywać niemiec do polski. tam jest inaczej i inne podejscie do dzieci i leczenia, w polsce inaczej a to że się smieją to mogą. Każdy naród wytyka drugiemu coś innego to normalne tam są produkty dla dzieci do pewnego wieku darmowe.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Sucha skóra

                      Napisane przez krappi Pokaż wiadomość
                      Emolium i olejek parafinowy to chyba najgorsza z możliwych opcji do smarowania dziecka. W Niemczech pediatrzy śmieją się z Polaków ze smarujecie tym dzieci. tam ŻADEN produkt nie zawiera pochodnych parafiny ponieważ jest szkodliwa dla skory dziecka. Tam już dawno to zauważono i wycofano a wy nadal smarujecie tym syfem dzieci.
                      Nie znam się na składach kosmtyków ale uważam, że w takim razie w naszym kraju powinny być odpowiednie organy któe by to kontrolowały

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Sucha skóra

                        Wszystkie produkty dzieciece powinny byc badane poniewaz tojest zdrowie dziecka i trzeba o nie dbac i chronic

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Sucha skóra

                          Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                          Wszystkie produkty dzieciece powinny byc badane poniewaz tojest zdrowie dziecka i trzeba o nie dbac i chronic
                          Zgadzam się z Tobą dlatego tym bardziej nie rozumiem właśnie dlaczego dopuszczane są na nasz rynek kosmetyki z parafiną jeśli jest faktycznie szkodliwa dla dzieci/\?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Sucha skóra

                            Te wszystkie firmy kosmetyczne chcą się bogacić nawet kosztem naszego zdrowia. To okrutne, ale niestety taka mamy rzeczywistość ;(


                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Sucha skóra

                              Ja używałam tylko oliwki dla dzieci nic więcej myślę, że to najbardziej bezpieczne

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Sucha skóra

                                My jesteśmy na etapie sprawdzania całej serii Atoperal. Oillan się u nas nie sprawdził, a na takie bardzo duże przesuszenie stosujemy krem tanno hermal, krem nie lotion. I jest duża poprawa.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X