Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego właśnie to imię.....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Napisane przez iloncia89 Pokaż wiadomość
    Nadia...Podoba mi sie tylko że tatuś który nagle sie zdał sobie sprawę ze nim bedzie chce ją nazwać Jesica.Ja mam mętlik w głowie.
    No właśnie jak to jest z obco brzmiącymi imionami w Polsce? Bo moja koleżanka miała niemały kłopot bo chciała dać córce na imię Mishell ale poczytała coś o ochronie języka polskiego i mówiła, że wszystkie nie polskie imiona będą spolszczane, czyli Mishell byłaby Michaliną, a Jessica, Dżesiką? Jak dla mnie trochę to śmieszne, ale koleżanka rozwiązała już swój problem...Nie rodziła w PL i miała brytyjski akt urodzenia, a w Polsce niestety muszą jej to przetłumaczyć nie zmieniając żadnej z liter w imieniu To dlatego m in. mój synek nie ma na drugie Stanisław tylko Stanislaw i tak już będzie.
    A wracając do imienia...Nadia to bardzo ładne imię

    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

    Różności do postów
    GALERIA OLAFKA

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Jasmin tak, jest coś takie jak zasady pisowni i wymowy imion.
      Na dobrą sprawę zależy na jaką osobę trafi się w urzędzie. Jedne
      przymykają oko i rejestrują dziecko a inne nie.
      Ja słyszałam, że jeśli wymowa jest taka jak pisownia tzn Viktoria/
      Victoria to takie ujdzie, w tym przypadku Jessica by odpadła z miejsca.
      Ale powtarzam zależy na kogo się trafi. Znam dziewczynkę, która nazywa się
      Melissa.
      A to w Wielkiej Brytanii nie mogłaś nazwać normalnie - Stanisław ?? Jak polskie
      imię to powinno być całkowicie polskie.
      Last edited by colleen; 19-12-2008, 09:58.

      Skomentuj


        #33
        a nie Amol??

        Skomentuj


          #34
          zartuje

          Skomentuj


            #35
            Napisane przez froch Pokaż wiadomość
            a nie Amol??
            przykro mi, ale akurat tego typu humoru nie rozumiem

            Skomentuj


              #36
              to jest krakowskie poczucie humoru

              Skomentuj


                #37
                dla pierwszej córki wymysliłam imię Julia już na sali porodowej jak ja położyli na brzuch to tak do niej powiedziałam (zawsze to imie mi sie podobało od dziecka)
                miał być Jonasz ale wyszła dziewczynka

                dla drugiej córki nie mogliśmy się zdecydować
                dla chłopca miał być Krzysztof po tacie, choć ja chciałam Franciszek
                a Majka wyszło w taki sposob: wzielismy kalendarz i wypisywaliśmy imiona które nam sie podobają a potem porównywaliśmy i tylko Maja się powtórzyło i tak zostało


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  i mimo że imię Julia jest bardzo popularne to moja córka jest jedyną Julią w swojej grupie w przedszkolu na szczęście


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #39
                    Collen
                    Ja rodziłam w UK a w biurze rejestracji dziecka niestety nie używają polskich liter takich jak ż,ś,ć,ł itp dlatego Olafek ma Stanislaw na drugie, ale to tylko mała literówka, praktycznie niezauważalna

                    Co do tych urzędów i pisowni obcobrzmiących imion, to trochę niesprawiedliwe...Wszystko zależy na kogo sie trafi, albo jaki dzień będzie miała osoba rejestrująca, wszystko zdane na łaskę zupełnie obcej osoby, której wszystko jedno przecież jak sie ktoś nazywa...Powinni to ujednolicić.



                    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                    Różności do postów
                    GALERIA OLAFKA

                    Skomentuj


                      #40
                      Napisane przez Jasmin Pokaż wiadomość

                      Co do tych urzędów i pisowni obcobrzmiących imion, to trochę niesprawiedliwe...Wszystko zależy na kogo sie trafi, albo jaki dzień będzie miała osoba rejestrująca, wszystko zdane na łaskę zupełnie obcej osoby, której wszystko jedno przecież jak sie ktoś nazywa...Powinni to ujednolicić.
                      A no właśnie

                      Majajula no bo kiedyś Julka nie była tak popularna, ale teraz co druga
                      dziewczynka w piaskownicy jest Julią.
                      Ale mnie jakoś to nie przeszkadza, każdy daje na imię tak jak mu się podoba

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        jak sprawdzałam w spisie imion w USC to od 2000 roku w pierwszej piątce sie mieści
                        ale więcej jest Natalek i Zuź


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #42
                          u nas mial sie urodzic patryk(mezowi i mnie te imie bardzo sie podobalo)a ze urodzila sie dziewczynka to jest patrycja,bo inne imiona to co dla mnie sie podobaly to mezowi nie i odwrotnie...

                          Skomentuj


                            #43
                            My z mężem ustaliliśmy, że dla chłopca imię wybiera mąż, a dla córci ja. On poszukał bardzo szybko(Marcel), ja natomiast kupiłam sobie specjalnie księgę imion, z opisami itd. Wybrałam 3(Maja, Blanka, Lena), ale na żadne nie mogłam się zdecydować. Dopiero jak urodziłam i zobaczyłam moją małą pszczółkę to wiedziałam, że musi być Majeczka
                            Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                            Skomentuj


                              #44
                              anaana ja mam na imie Patrycja

                              Skomentuj


                                #45
                                Prawdopodobnie bede miala synka i bedzie Fabina, bo imie to najbardziej mi sie podoba i moja mama je jakos przelknela (Jonatan nie mogla)
                                Dziewczynce dam Pia - znalazlam je w internecie jak czytalam spis imion ktore napewno w urzedzie przyjma i tam wlasnie odnalazlam Pie.
                                Chcialam jeszcze Amanda od tej laski z "Piły" i Zuza ale za duzo Zuz sie zrobilo
                                Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X