Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

woda smakowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    woda smakowa

    Moje dziecko nie chce pić wody. Mogłoby nic nie pić cały dzień. Kupuje więc wody smakowe. Czy są one lepsze niż soki? Czy można je podawać jako zamiennik wody?
  •    
       

    #2
    Odp: woda smakowa

    Witam, wydaje mi się że można podawać jako zamiennik, tylko najpierw proponuję spojrzeć na skład. Najlepiej, żeby była z naturalnym sokiem

    Skomentuj


      #3
      Odp: woda smakowa

      Sprawdźcie czy posiada benzoesan sodu. Jest rakotwórczy!

      Skomentuj


        #4
        Odp: woda smakowa

        chyba lepiej do wody dodać naturalny sok jeśli już jest to konieczne ale pamiętaj że słodki napój nie zaspokoi pragnienia dziecka tak jak sama woda.
        wody smakowe to raczej nie najlepszy pomysł


        Skomentuj


          #5
          Odp: woda smakowa

          Wody smakowe na ogół zawierają tylko odrobinę naturalnego soku, a poza tym sztuczne aromaty, mnóstwo cukru lub substancji słodzących (cyklaminian sodu, acesulfam K, aspartam), a niekiedy substancje konserwujące (benzoesan sodu, sorbinian potasu). Mogą w 100 ml zawierać nawet 20 kcal, co oznacza, że w 1 litrze mamy aż 200 kcal. Wodami są więc tylko z nazwy i nie są odpowiednie dla dorosłych osób, a co dopiero dla dzieci…

          Jeśli Pani dziecko nie chce pić zwykłej wody polecałabym dodać do niej kilka plasterków cytryny, lemonki, pomarańczy albo liście mięty.

          Soki wyciskane czy soki bez dodatku cukru będą lepsze niż wody smakowe, bo nie zawierają substancji dodatkowych. Należy przy tym pamiętać, że sok może być urozmaiceniem diety, ale nie zastąpi wody.
          Dyplomowany Dietetyk
          Yánsè Poradnia dietetyczna

          Zapraszam na nasze strony!
          www.yanse.waw.pl
          Facebook

          Skomentuj


            #6
            Odp: woda smakowa

            Byćmoże woda smakowa jest smaczna, jednak posiada sporo cukru, atraktorów smakowych , więc jest w niej trochę chemii, ja jej juz nie piję i czuję się lepiej zamieniłem ją na wodę niegazowana

            Skomentuj


              #7
              Odp: woda smakowa

              radze pic zwykla wode mineralna niegazowana

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: woda smakowa

                wody smakowe to sama chemia. najlepiej zrobić taką samemu jak radzi dietetyk

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: woda smakowa

                  chemia i szajs jakich mało, w ogóle się tego nie opłaca dziecku podawać, wrzuć do mineralnej 3 truskawki i wyjdzie na to samo a o 500% zdrowsze

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: woda smakowa

                    A może będzie chciało pić przez jakieś kolorowe słomki z np. misiami? U mnie pomogło
                    Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: woda smakowa

                      Na pewno warto przyzwyczajać dziecko do wody od małego, ale wiem, że czasem to nie takie proste Dzieci lubią soki, napoje czy wody smakowe, na pewno warto wybierać jak najzdrowsze, bez konserwantów czy barwników.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: woda smakowa

                        Dokładnie warto przed zakupem spojrzeć na etykietę i zobaczyć co tam mniej więcej się znajduję

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: woda smakowa

                          Na Twoim miejscu radziłabym jednak zrezygnowac z wód smakowych. Mają sporo chemii, nawet te które tak polecają w reklamach. Jesli twoje dziecko nie chce pić soku zrób mu domowy

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: woda smakowa

                            Chemii warto unikać, tak samo cukru. Ciekawą alternatywą dla tego drugiego jest stewia. Teraz w coraz większej ilości napojów można ją znaleźć, ja zawsze wybieram właśnie takie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: woda smakowa

                              Naczytałam się tylu strasznych rzeczy o wodach smakowych, że w ogóle zrezygnowałam z ich kupna, wolę zabarwić sobie zwykłą wodę naturalnym domowym sokiem , zdecydowanie zdrowsze i smaczniejsze według mnie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X