Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża a denstysta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Ciąża a denstysta

    Ja do dentysty idę w marcu. Oczywiście zapytam jeszcze ginekologa co w razie gdyby było potrzebne znieczulenie, ale słyszałam że nie ma jakichś szczególnych przeciwwskazań, bo teraz dentysta może dobrać specjalne znieczulenie. Zresztą mam nadzieję że obejdzie się bez znieczulenia, bo raczej miałam zawsze zdrowe zęby i jedynie zdarzały się niewielkie ubytki. Ale chyba dobrze jeszcze przed porodem zrobić porządek z zębami.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Ciąża a denstysta

      Chodziłam do dentysty będąc w ciąży i wcale tego nie żałuję.
      Zyskałam na przykład darmowe leczenie kanałowe. Nie wiem czy wiecie, ale właśnie kobiecie w ciąży leczenie kanałowe zęba przysługuje za darmo. Normalnie kosztuje sporo.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Ciąża a denstysta

        Musisz [po prostu zawsze informować dentystę że jesteś w ciazy i w którym tygodniu. Wtedy on sam już się zorientuje co robić a z czym czekac.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Ciąża a denstysta

          Ja miałam w ciąży leczenie kanałowe. Niestety musiałam. I znieczulenie też miałam, ale odpowiednie, jakieś lżejsze. Więc jeśli trzeba, to trzeba...

          Skomentuj


            #20
            Odp: Ciąża a denstysta

            Ja w ciaży nie chodziłąm do dentysty bo nie miałam potrzeby ale warto się wybrać na przegląd zanim zaczniemy planować potomstwo

            Skomentuj


              #21
              Odp: Ciąża a denstysta

              I ja jak byłam w ciaży nie chodziłam do dentysty. Postanowiłam, ze zęby podleczę sobie przed planowaną ciążą. Po porodzie musiałam odwiedzić dentystę.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Ciąża a denstysta

                Dziewczyny proszę o pomoc! Jestem w bardzo wczesnej ciąży a zaczęła wyżynać mi się ósemka :/ Boli mnie pół twarzy, ucho, mam lekki stan podgorączkowy i generalnie czuję się źle. Dentystę mam dopiero we wtorek. Czy ktoś wie jak mam przetrwać do tego czasu. Wpadłam tylko na to, żeby robić sobie płukanki z wodą z solą (pomaga na jakiś czas). Boję się wziąć jakiś lek przeciwbólowy a co gorsza, boję się że mi się wdał jakiś stan zapalny i że to niebezpieczne dla dzidziusia
                Czy ktoś może mi jakoś doradzić co mam robić przez te najbliższe 3 dni?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Ciąża a denstysta

                  Napisane przez ann30_2015 Pokaż wiadomość
                  Dziewczyny proszę o pomoc! Jestem w bardzo wczesnej ciąży a zaczęła wyżynać mi się ósemka :/ Boli mnie pół twarzy, ucho, mam lekki stan podgorączkowy i generalnie czuję się źle. Dentystę mam dopiero we wtorek. Czy ktoś wie jak mam przetrwać do tego czasu. Wpadłam tylko na to, żeby robić sobie płukanki z wodą z solą (pomaga na jakiś czas). Boję się wziąć jakiś lek przeciwbólowy a co gorsza, boję się że mi się wdał jakiś stan zapalny i że to niebezpieczne dla dzidziusia
                  Czy ktoś może mi jakoś doradzić co mam robić przez te najbliższe 3 dni?
                  Tak na prawdę mówi się że w ciąży można pracą od czasu do czasu APAP więc może tym dzię trochę podratuj żeby złagodzić ból. Polecam też płukanie buzi szałwią.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Ciąża a denstysta

                    Lekarze właśnie zalecaja płukanie szałwią. Może paracetamol pomoże. Ja na szczęście w ciaży nie miałam z tym problemów.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Ciąża a denstysta

                      Szałwia łagodzi ból ale też delikatnie odkaża więc jest dobra i przy bólach zębów ale też przy infekcjach gardła, sama w ciąży z niej korzystałam

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Ciąża a denstysta

                        Dziękuję za rady Zapamiętam też na przyszłość. Z tą szałwią to naprawdę świetny pomysł.
                        Pozdrawiam,

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Ciąża a denstysta

                          ann30 a czy już Ci troszkę lepiej czy nadal boli? Jestem ciekawa czy udało Ci się bez tabletek bo myślę że akurat taki ból trudno opanować

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Ciąża a denstysta

                            mikaa997 ta szałwia trochę pomaga, ale to na krótką metę też. Dziad chyba dalej rośnie dziś w nocy z tego bólu nawet się obudziłam :/ widzę, że też lekko spuchłam na twarzy.. Tabletki nie wzięłam bo mimo wszystko trochę się obawiam zwłaszcza, że to sam początek ciąży. Za 2 tygodnie mam wizytę u gina to popytam co robić w takich sytuacjach. A we wtorek dentysta to też może coś zadziała i poradzi. Grunt, że doraźnie mogę sobie jakoś pomóc..

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Ciąża a denstysta

                              Może w aptece podpytaj czy są jeszcze jakieś płukanku ale takie bezpieczne i może ze znieczuleniem coś albo... też pomyślałam o żelac dla dzieci na zabkowanie- na pewno są bezpieczne

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Ciąża a denstysta

                                Myślę, że już jutro jakoś wytrzymam a we wtorek wizyta więc zdam się na lekarza.
                                Dziękuję Ci bardzo za zainteresowanie i podpowiedzi.
                                Jakoś tak raźniej

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X