Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

    Eksperci zmienili i uaktualnili zalecenia żywienia niemowląt, m.in pojawiła się nowa zasada: rodzic decyduje, co dziecko je, dziecko – ile je i jak często.

    Bierzecie pod uwagę schematy żywieniowe, czy kierujecie się własnym "zdrowym rozsądkiem"?
    Dajcie nam znać!

    Najnowsze zalecenia znajdziecie tu:
    http://babyonline.pl/nowy-schemat-zy...,15669,r1.html

    Schematy do pobrania i druku tu:
    schemat żywienia niemowląt karmionych piersią
    schemat żywienia niemowląt karmionych butelką
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 26-05-2014, 11:14.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

    Idą w dobrą stronę

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

      Ja korzystam i to, powiedzieć muszę, że z powodzeniem, z poradnika żywioenia niemowląt Bobovity. Świetna sprawa. Każdemu mogę polecić, tak samo jak aplikację mobilną. Bardzo pomaga.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

        Tak, korzystam ze schematu żywienia. jest to dla mnie pomocna ściąga. Zastanawiają mnie tylko te zmiany. To co kiedyś było zakazane teraz nagle jest dozwolone, tylko na jakiej podstawie? Badań?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
          Tak, korzystam ze schematu żywienia. jest to dla mnie pomocna ściąga. Zastanawiają mnie tylko te zmiany. To co kiedyś było zakazane teraz nagle jest dozwolone, tylko na jakiej podstawie? Badań?
          schematy opracowują naukowcy i specjaliści ds. żywienia niemowląt i małych wiec zapewne na podstawie badan i obserwacji Dzieci

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

            Dla mnie schematy były bardzo pomocne szczególnie na początku rozszerzania diety. Przy pierwszym dziecku nie wiedziałam nic o karmieniu maluszków, więc nie wyobrażam sobie go nie mieć w takiej sytuacji.
            Oczywiście wszystko dostosowałam do swojego dziecka kierując się tylko wskazówkami specjalistów. Moje dziecko ma swoje upodobania i szanuję to. Czasem zdarza się, że nie ma ochoty np. na dynię w południe, a już po południu ją bardzo lubi.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

              Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
              Dla mnie schematy były bardzo pomocne szczególnie na początku rozszerzania diety. Przy pierwszym dziecku nie wiedziałam nic o karmieniu maluszków, więc nie wyobrażam sobie go nie mieć w takiej sytuacji.
              Oczywiście wszystko dostosowałam do swojego dziecka kierując się tylko wskazówkami specjalistów. Moje dziecko ma swoje upodobania i szanuję to. Czasem zdarza się, że nie ma ochoty np. na dynię w południe, a już po południu ją bardzo lubi.
              u nas natomiast rozszerzanie diety poza mleczko szło bardzo bardzo ciężko - córka wogóle nie chetnie przyswajała nowe produkty i czesto bylo tak iz nic z tego co jej przygotowałam nie wzieła do ust - jest niestety strasznym niejadkiem do tej pory i zazdroszcze mamom, których dzieci jedzą chętnie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
                Dla mnie schematy były bardzo pomocne szczególnie na początku rozszerzania diety. Przy pierwszym dziecku nie wiedziałam nic o karmieniu maluszków, więc nie wyobrażam sobie go nie mieć w takiej sytuacji.
                Oczywiście wszystko dostosowałam do swojego dziecka kierując się tylko wskazówkami specjalistów. Moje dziecko ma swoje upodobania i szanuję to. Czasem zdarza się, że nie ma ochoty np. na dynię w południe, a już po południu ją bardzo lubi.
                u nas natomiast rozszerzanie diety poza mleczko szło bardzo bardzo ciężko - córka wogóle nie chetnie przyswajała nowe produkty i czesto bylo tak iz nic z tego co jej przygotowałam nie wzieła do ust - jest niestety strasznym niejadkiem do tej pory i zazdroszcze mamom, których dzieci jedzą chętnie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                  Mój najmłodszy przy rozszerzaniu diety zjadał wszystko co mu podałam gorzej jest teraz mam wrazenie ze w wieku np.8 mies jadł więcej i wszystko niż teraz ale nie jest żle nie narzekam nawet na to ze nigdy nie pił i nie pije mleka.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                    A i dla mnie nie istniały schematy diete rozszerzałam po swojemu dzieki temu uniknelismy alergii u najmłodszego bo starsze niestety ja miały.
                    A schemat bobovity to niestety tylko reklama


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                      Tak, mam te schematy i robie sobie notatki na temat żywienia, wolę więcej czasu poświęcić przy garnkach i na zakupach a mniej w kolejkach do lekarza. Uważam że jedzenie - żywienie to jeden z najważniejszych elementów wpływających na nasze zdrowie- jesteś tym co jesz, a chce by moje dziecko dostawało to co dla niego najlepsze. Studiuje poważnie te wszystkie informację, jako dziecko moja mama też podawał mi dużo naturalnych produktów, nie żadne słoiczki czy inne wynalazki, i tak naprawdę pierwszy raz u lekarza byłam mając 6 lat ze stanem podgorączkowym (az lekarz się zdziwił że mam pusta kartę leczenia, poza oczywiscie szcepieniami i wizytami kontrolnymi w danym wieku)>

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                        Wydaje mi sie,ze ten nowy schemat jest całkiem dobry bo przynajmniej dziecko moze jeść tyle ile Ono potrzebuje a nie według określonych norm,a jak dziecko jadło za dużo czy za mało to było trzeba sie martwić i kombinować i trzymać sie ścisłe tego schemTu....

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                          Oczywiście schemat schematem- warto poczytać te wszytstkie informacje ale każde dziecko to indywidum rządzące się własnymi prawami i upodobaniami więc i schemat i nasze obserwacje. Dla mnie ten schemat jest super, bo chce maluszka od małego uczyć dobrych nawyków żywieniowych

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                            Napisane przez ana_stazja1 Pokaż wiadomość
                            Ja korzystam i to, powiedzieć muszę, że z powodzeniem, z poradnika żywioenia niemowląt Bobovity. Świetna sprawa. Każdemu mogę polecić, tak samo jak aplikację mobilną. Bardzo pomaga.
                            Ja też korzystam z poradnika Bobovita wszystko jest tam prosto wyjaśnione, co podawać po kolei i w jakim czasie. Jak mam wątpliwości, to kontaktuję się z doradcą żywieniowym też na stronie Bobovita jakoś mam do nich zaufanie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

                              Dokładnie, moja ma zaraz pół roku, ale nie koniecznie widzi jej się na probowanie bananów czy innych wynalazków... Woli cycka i nie chce go wymienić nawet na łyżeczkę banana czy marchewki, ciężki orzech do zgryzienia. Też lubię te poradniki z bobovity - fajnie prosto wszystko opisane.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X