Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-09-2010, 11:55
adampopiolek80 adampopiolek80 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
adampopiolek80.polki.pl

Domyślnie Fotelik dla 3-latka

Witajcie, szukam fotelika dla 3-letniego dziecka. Czy musi byc nowy, czy moze byc uzywany ale bezwypadkowy? Co sadzicie o tym modelu http://akcesoria-dzieciece.hiperoglo...-oferta-opole/ ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2010, 14:18
MonikaPB21 MonikaPB21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
MonikaPB21.polki.pl

Domyślnie Odp: Fotelik dla 3-latka

Teoretycznie fotelik powinien być nowy, ale chodzi w zasadzie o to, żeby był bezwypadkowy, więc jesli masz absolutną pewność, że nie uczestniczył w żadnej kolizji, to chyba można kupować.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2010, 22:44
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

my teraz bedziemy kupowac fotelik dla 2,5 latka ale wazacego juz 15 kg(ten co ma jest od urodzenia do 18 ale juz go troche przerasta i siostra w nim zasiadzie)
polecam stronke z testami zderzeniowymi
http://www.adac.de/infotestrat/tests...t/default.aspx
zastanawiamy sie miedzy CYBEX solution x , bebe confort moby,Maxi - Cosi Rodi AirProtect
wybieramy puki co z tych bo mozemy je na zywo obejzec w MAMA I JA i przypasowac tyleczek synka.no i ceny takie srednie, no i nie mamy isofixu w aucie

wybierasz ten? bo mi stronka sie nie laduje Maxi-Cosi Priori Xp 9-18 kg?
a czemu taki tylko do 18 kg?
ladnie w testach wypada cybex pallas ktory po rozmontowaniu tworzy dla starszaka cybex solution x

Ostatnio edytowane przez pieczulka : 09-09-2010 o 22:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2010, 23:25
Chemical's Avatar
Chemical Chemical jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Chemical.polki.pl

Zdjęcia: 3

Moja córa waży 15 kg i teoretycznie mogłaby przesiąść się do "poważniejszego" fotelika, ale wolę ją wozić w foteliku 9-18kg, z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa.
Stary 10-09-2010, 08:45
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

no niby tak ale sa tez takie 9-35 i te to sa juzdo konca jazdy w foteliku maja i 5punktowe pasy i potem mozna przerobic juz na samochodowe pasy.
ja tylko pytam o celowosc zakupu na rok (bo kolega kupuje dla 3 latka) fotelika bo jezeli wagowo bedzie jeszcze pasowal to moze go na wysokosc przerosnac(tego nigdy nie zgadniemy)
moj juz na styk sie miesci w tym do 18kg a ma w nim zaglowek. mysmy kupowali dla 7 miesiecznego syna kiedy przerosl "nosidelko" i wazne bylo dla mnie zeby jezdzil tylem(wtedy nie bylo wyboru w takich fotelikach a i tak planowalismy drugie dziecko w odstepie ok 2 lat) na razie sie rozgladamy i odwlekamy temat zeby jak naj dluzej jezdzil na podwyzszeniu i z 5 punktowymi pasami, ale zima juz sie nie zmiesci do tego fotelika.
ja patrze troche ekonomicznie ze poco do 18 jak mozna od razu do 35 z tymi samymi funkcjami i za jednym razem kupic
Stary 10-09-2010, 12:24
zorzeta zorzeta jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zorzeta.polki.pl

Miasto: Babki Gąseckie

Bardzo, ale to bardzo polecam fotelic firmy Recaro, my kupiliśmy dla swojego rocznego dziecka od razu 9-36 kg wahalam się nad taką rozpiętością (bo co jest do wszytskiego to jest do niczego), ale NIE Żałuje!!!(nasz syn pojezdzilby w mniejszym poł roku i by sie nie zmiescił i trzeba by bylo kupic nastepny) jest to fotelik o średniej cenie wsród tych z górnej półki, ale niestety nadal drogi bo 800 zł, długo się wahalismy, ale w koncu kupilismy i to jest najlepszy zakup w moim zyciu! bo przeciez, czy kupujemy fotelik po to by nie dostac mandatu za jego brak, czy po to zeby dziecko bylo naprawde bezpieczne-jesli to drugie, to Recaro to strzał w 10, jak wejdziesz na net i zobaczysz zdjecie fotelika zrozumiesz-zaden nie ma tak zabudowanych bokow, ktore chronia przed zderzeniami bocznymi-czyli takimi na jakie jestesmy w ruchu najczesciej narażeni, bo stluczki w miescie zdarzaja sie czescie niz wypadki w trasie, a ten fotelik chroni i przed tym i przed tym, no i raz wydasz a masz do konca-nie wymieniasz juz fotelika, wiec tak naprawde, jakbys miala ta sume podzielic, jeszczsze na dwa foteliki (18-25 i 25-36-nakłądka pod pupe), to wyjdzie to samo. Fotelik po praniu wyglada jak nowy, uzytkujemy go rok czasu i brak sladow! a wiesz jak dzieci brudza, żadnej plamki po praniu, wygodny, mily, pieciopunktowe pasy, jak obejrzysz ten fotelik i inne foteliki (np ten Twoj ze zdjecia) to te inne wygladaja jak zabawki dla dzieci, Recaro to firma produkujaca fotele do samochodow rajdowych, wiec maja doswiadczenie jesli chodzi o bezpieczne konstrukcje...no i w porownaniu do fotelikow za 1600 zł, to cena jest niska a w testach wypada duzo lepiej
no i jeszcze adnotacja do systemu isofix-jest on tylko dla fotelikow do 18kg wiec nie szukaj z isofixem mocowania, jesli bedziesz chciala kupic fotelik powyzej 18 kg, my zbieralismy na ten fotelik i sie powtorze-najlepszy zakup w zyciu, z niczego co kupilam synowi nie jestem tak zadowolona jak z tego fotelkia, jedyny minus, to funkcja spania-jest, ale odchylenie fotelika jest niewielkie, ale jesli nie jezdzisz w dlugie trasy, to fotelik jest tak wygodny,ze dziecku i tak jest przyjemnie spac, bo ma miejsce do oparcia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2010, 18:07
Chemical's Avatar
Chemical Chemical jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Chemical.polki.pl

Zdjęcia: 3

No my właśnie mamy taki 9-36kg, firmy Storchenmuhle (model Starlight SP).

Zasadniczo ten Storchenmuhle wygląda tak samo, jak Recaro (Storchemuhle to firma którą Recaro przejęło czy coś w tym stylu, bądź co bądź nastąpiło ich połączenie).

Recaro od Storchenmuhle różni się wg sprzedawców tapicerką (nie wiem jaka jest w Recaro, ale w Storchenmuehle jest bardzo porządna) I ceną: Recaro Young Sport kosztuje ~800zł, za Storchenmuehle Starlight SP zapłaciłam zdaje się 550zł.

Bądź co bądź Recaro Young Sport ma dokładnie identyczne wyniki w testach ADAC, co Storchenmuhle Starlight SP.

http://fotelik.info/pl/testy/wybrane...aco/index.html

A tu zdjęcia:

Moim zdaniem jest bardzo fajny
Stary 15-09-2010, 20:38
ebenark ebenark jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ebenark.polki.pl

Zdjęcia: 78

My mamy Maxi Cosi Tobi 9-18 kg - ma bardzo dobre oceny i polecam, nie wiem który kupimy następy bo pewnie za rok trzabedzie juz większy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-02-2011, 23:32
Rozyczka27 Rozyczka27 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Rozyczka27.polki.pl

A jakie macie opinie na temat firmy Romer? Będziemy kupować teraz fotelik bo mały już wyrósł z pierwszego i brat poleca mi szczególnie tego producenta. Dobrze się spisuje? Proszę o pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-02-2011, 16:55
Karolka87 Karolka87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Karolka87.polki.pl

Witajcie, ostatnio również zastanawiałam się jaki fotelik wybrać? Znalazłam świetny artykuł, na którym wszystko jest rozpisane. Chciałam się nią z Wami podzielić, ponieważ dzięki niemu znalazłam super fotelik. Oto link:
http://www.twoje-seo.com/2011/02/07/...i-cosi-wybrac/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania