Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie studia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Jakie studia?

    Kierunek związany oczywiście z zainteresowaniami. Nie ma sensu ładować się w jakiekolwiek studia, aby tylko coś ukończyć, mylę się? Uczelnia również powinna być dobierana na takich zasadach, aby faktycznie specjalizowała się w danym zagadnieniu, a nie uczyła wszystkiego - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Tutaj polecam dietetykę (ze względu na mnie) i kosmetologię (ze względu na koleżankę). Miejsce, w którym faktycznie uczą, a nie jedynie dają papierki.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Jakie studia?

      Najlepiej taki, który jest zgodny z twoimi zainteresowaniami. Wtedy na pewno będziesz zadowolona z wyboru

      Skomentuj


        #48
        Odp: Jakie studia?

        Studia studiami ale ja po studiach i tak musiałem zrobić kurs zawodowy operatora koparko-ładowarki, żeby zarabiać większą kasę. Wcześniej to nie chcieli mia dać 2000 netto

        Skomentuj


          #49
          Odp: Jakie studia?

          Ciężko jest zadecydować jakie studia wybrać, bo tak naprawdę kierunek, który jest prestiżowy teraz nie oznacza, że będzie, kiedy Ty akurat ukończysz dane studia. Ja będąc już prawie na wylocie, mogę podzielić się swoim doświadczeniem. Uważam, że najlepiej wybrać to, co nas interesuję. Nawet jeśli to nie jest prestiżowy kierunek, bo inaczej nie podołamy na kierunku, który nie wpisuje się w nasze kompetencje. A to co mogę poradzić, to nie zmarnuj tego czasu. Ja studiuję filologie polską i mój czas studiów to czas zbieranie fajnych dokumentów do CV. Na koncie mam udział w akcjach społecznościowych, wolontariusze, staże w firmach. Na każdy rok coś sobie zaplanowałam, co trzeba zrobić. I koniecznie zainwestuj w naukę języków. Ja byłam kiepska z angielskiego i na drugim roku zapisałam się na kurs językowy. Drogi był, ale jakoś dałam radę go opłacić. Jednak stwierdziłam, że najlepszą metodą będzie wyjazd na jakiś obóz do Anglii, i swego czasu zdecydowałam się nawet na pożyczkę na raty przez internet. Niczego nie żałuję, bo wystarczy znac https://loando.pl/wpis/wybor-pozyczk...niejsze-zasady . Z perspektywy czasu widzę, że to wszystko zwróciło się podwójnie. Nie miałam problemu z dostaniem pracy, takiej jak chce. Współpracuje z rynkiem wschodnim, ale i zachodnim co przekłada mi się na moją pensję.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Jakie studia?

            Polecam studia magisterskie http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia w Wyższej Szkole Bankowej.
            Ja bym zdecydowała się na jakiś kierunek związany z rachunkowością lub informatyką. Gdzieś czytałam że w Polsce nadal brakuje kilka tysięcy informatyków, szczególnie programistów. Wiele firm stara się automatyzować przeprowadzane przez siebie procesy, stąd zapotrzebowanie na fachowców z tej dziedziny.
            Warto pamiętać, że studia mogą być bardzo intensywne i czasochłonne i jeśli wybierzemy kierunek studiów, który nas nie interesuje to może to być bardzo ciężki dla nas czas.
            zofka

            Skomentuj


              #51
              Odp: Jakie studia?

              Przecież wszystko zaczyna się od najmłodszych lat. Mnie wcale nie dziwi to, że jeśli dziecko nie zostanie zainspirowane do nauki od podstawówki, to potem nie przyjdą mu chęci. Właśnie dlatego warto wybierać takie szkoły jak http://pl.academyinternational.pl/ które nie tylko uczą, ale też sprawiają dzieciakom radość. To świetna sprawa

              Skomentuj


                #52
                Odp: Jakie studia?

                Studia, kursy to inwestycja w samego siebie, która na pewno się*zwróci. Dlatego warto nawet pożyczyć http://e-pozyczkipozabankowe.pl/, aby zapewnić sobie lepszy start w życie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Jakie studia?

                  nie wiem, czy studia techniczne... one jednak nie są dla każdego. ciężko stwierdzić. a jakieś zarządzanie czy marketing? chociaż obawiam się, że za chwilę moja propozycja zostanie wyśmiana

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Jakie studia?

                    Pozwolę sobie zabrać głos jako rodzic córuni mojej jedynej.Prawda jest taka ,że maeł dziecko to mały kłopot ,duże dziecko to duży kłopot.Trudno się z tym stwierdzeniem jak tak przyglądam się mojej córce nie zgodzić. Już jakiś czas temu zaczęła się intensywnie interesować kierunkiem studiów i okazało się ,że wymagana będzie dobra znajomość języka angielskiego.Już we wrześniu razem z dwoma koleżankami zapisały się na korepetycje z języka angielskiego właśnie do http://edun.pl/ .Ciekawa jestem teraz na ile ta nauka będzie skuteczna i jakie wyniki córcia osiągnie na maturze i później mam nadzieje na studiach.Jednak z jednej rzeczy jestem bardzo zadowolona ,że sama podjęła temat dodatkowej nauki a język angielski zawsze się przecież przyda.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Jakie studia?

                      Ja uważam, że powinno się studiować to, co nas interesuje, ale też myśleć o swojej przyszłości.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Jakie studia?

                        Napisane przez milkona
                        ja się zapisałam na podyplomowe na WSB, wybrałam kierunek integracja sensoryczna, sporo dzieciaków wśród znajomych ma problemy z SI i wiem że to kierunek z przysżłościa, o WSB słyzałam dobre opinie a teraz jeszcze była promocja fajna i spory rabat
                        Witam! Dziękuję za wspomnienie o ofercie studiów podyplomowych w WSB. Zainteresowane osoby zapraszam po szczegóły naszej oferty na stronę: wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki Dodam, że zapisując się na studia do 31 maja można liczyć na 1000 zł zniżki: 600 zł zniżki w czesnym oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

                        Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
                        Online Ekspert WSB

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Jakie studia?

                          każdy powinien dobierać studia adekwatnie do swoich zainteresowań i pasji, aby późniejszy zawód wykonywać na 100%.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Jakie studia?

                            Moim zdaniem jedyny sensowny obecnie kierunek to informatyka. Ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów IT, do tego powstaje coraz większy wachlarz specjalizacji no i coraz więcej szkół zaczyna kształcić na bardzo wysokim poziomie. Przykład macie we Wrocławiu - http://www.handlowa.eu/pl/kierunki/s...formatyka/opis wyższa szkoła handlowa ma już swoją renomę i skończenie studiów w takiej uczelni jeszcze bardziej podnosi szanse na otrzymanie dobrze płatnej pracy.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Jakie studia?

                              Ja na pytanie gdzie na studia odpowiadam tylko: IT, programowanie, sieci komputerowe itp. pracy nie zabraknie

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Jakie studia?

                                Jak ktoś się programowania nie boi, to pójście w ttym kierunku wydaje się strzałem w 10

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X