Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Orzechy do prania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Orzechy do prania

    Saponiny (substancja piorąca w orzechach) nie rozpuszczają się w wodzie. Spotkałam się z opinią, że w związku z tym mogą zapychać rury odpływowe pralek, ale na pewno nie zrobią tego w krótkim czasie. Zbyt wiele osób używa ich już dosyć długo i nie słyszałam o fali awarii pralek użytkowników orzechów. Poza tym sprawdzenie i wymiana samej rury odpływowej (jeżeli rzeczywiście będzie brudna) to nie aż tak straszny wydatek.
    Mama małej Dziewczynki. Z wykształcenia biotechnolog, a z życia zaangażowana kura domowa. Propagatorka ekologicznie świadomego stylu życia. Pasjonatka zdrowej i ciekawej kuchni. Blogerka: http://dobreposilki.blogspot.com/

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Orzechy do prania

      Trudny wybór. Chciałoby się idealnie - ekologicznie, zdrowo i tanio.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Orzechy piorące

        Pierwsze o tym słyszę, ja nigdy nie używałem orzechów piorących. Tylko tradycyjne proszki. Ale zaciekaiło mnie to i na pewno wypróbuje.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Orzechy piorące

          Dzień dobry! Ja jestem taką "zakręconą" mamuśką piorę w orzechach od ok 2 lat - obecnie używam proszku z orzechów robię też płyn do mycia ciała, myje naczynia itp. Orzechy od dawna kupuję w aptece internetowej http://www.i-apteka.pl/search.php?te...y+pior%C4%85ce Orzechy nie nadają zapachu praniu - można dodać kilka kropli olejku eterycznego do białego prania dodaję sodę oczyszczoną. Pozdrawiam

          Skomentuj


            #20
            Odp: Orzechy piorące

            Witam
            Ja Przygotowywałam szampon z orzechów kilka razy. Dość dobrze się spisał, wadą jest to że trzeba go zużyć odrazu, ewentualnie może poczekać kilka dni w lodówce. Bardzo też podrażnia oczy.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Orzechy piorące

              ooo a myślałam, że dla dziecka można użyć.. ;(

              Skomentuj


                #22
                Odp: Orzechy piorące

                Ja też bym chętnie porobiła sama, ale trochę mi się nie chce. Czy to dużo zachodu trzeba, żeby spreparować taki proszek, mydło, płyn? I podobno orzechy niszczą pralkę?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Orzechy piorące

                  A ja mam pytanie czy orzechy dopierają? Chciałabym w nich prać, ale obawiam się, że nie dopiorą zabrudzonych dziecięcych ubranek.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Orzechy piorące

                    Wiadomo, do wszystkiego na pewno się nie nadają, np. tłuste plamy.
                    catering warszawa

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Orzechy piorące

                      Napisane przez zaneta4545 Pokaż wiadomość
                      A ja mam pytanie czy orzechy dopierają? Chciałabym w nich prać, ale obawiam się, że nie dopiorą zabrudzonych dziecięcych ubranek.
                      z zabrudzonymi ubraniami sobie niestety nie radzą, moja siostra jest bardzo eko i sobie je bardzo chwali ja jak narazie nie mogę się do nich przekonać, ale wszystko przede mną

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Orzechy piorące

                        Teraz to mnie zaskoczyłyście.Pierwsze słyszę żeby orzechy prały :O Jestem tak tego ciekawa,że chyba wypróbuję. A pralka pozyje długo przy takim praniu?



                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Orzechy piorące

                          Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                          Teraz to mnie zaskoczyłyście.Pierwsze słyszę żeby orzechy prały :O Jestem tak tego ciekawa,że chyba wypróbuję. A pralka pozyje długo przy takim praniu?
                          orzechy na pewno coś korzystnie cenowo wychodzą na allegro wiem, że siostra dodaje też olejków eterycznych by pranko pachniało bo w sobie orzechy nie nadają praniu zapachu ubrania są miękkie, miłe w dotyku po takim praniu i z jej pralkom nic się nie dzieje ... jak narazie

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Orzechy piorące

                            Właśnie popdbno powodują problemy z pralką. Coś tam tłustego podobno osiada i to jest trochę niepokojące.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Orzechy piorące

                              Tak mnie zaciekawiłyście tymi orzechami,że teraz siedzę i czytam na ich temat w necie Najlepsze jest to,że one mają dużo szersze zastosowanie ...
                              Podobno używa się ich nawet przy pielęgnacji psów i kotów ,bo nie podrażniają skóry i nie powodują uczuleń.
                              Nawet do mycia naczyń w zmywarce. Choć tutaj to bym się bała,że naczynia mi potłuką
                              I uwaga,uwaga! Do pielęgnacji ciała , bo mają… właściwości antystresowe. Normalnie w szoku jestem



                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Orzechy piorące

                                Dziwne to dla mnie bo pierwsze o tym słyszę.Ale ciekawe rozwiązanie i jak czytam o tych orzechach,to mają wiele zastosowań.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X