Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sprawdzone leki na kolkę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Sprawdzone leki na kolkę

    Nasza mała typowych kolek nie miała, natomiast miała spory problem z gazami. Próbowaliśmy różnych kropli, natomiast najlepsze okazały się Bobotic.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Sprawdzone leki na kolkę

      Z leków na kolkę należy wymienić również delicol, a także sab simplex. Przy kolkach warto też podawać herbatkę z kopru włoskiego. Matka karmiąca sama powinna pić.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Sprawdzone leki na kolkę

        U mojego synka sprawdził się zwykły esspumisan i delikol. Pomagały też masaże brzuszka i podkurczanie nóżek.No i tylko rączki mamy pomagały zasnąć.. całe szczęście mamy to już za sobą.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Sprawdzone leki na kolkę

          Przy kolkach warto nabyć np. termoforek, albo takie woreczki do grzania w mikrofalówce i do kładzenia na brzuszek, bardzo fajnie rozgrzewają. Mozna też kłaść przeprasowaną ciepłą pieluszkę tetrową.
          Przy czym delicol się sprawdza, przy nietolerancji laktozy, jesli tego nie ma niekoniecznie musi pomóc.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Sprawdzone leki na kolkę

            Mamy pomocnika MB, takiego małego misiaczka z termoforem Fajna sprawa lecz nie wiem czy pomagał u synka bardziej stawiałaby na to, że pomógł espumisan i delikol.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Sprawdzone leki na kolkę

              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
              Mamy pomocnika MB, takiego małego misiaczka z termoforem Fajna sprawa lecz nie wiem czy pomagał u synka bardziej stawiałaby na to, że pomógł espumisan i delikol.
              Szczególnie dobre jest takie ogrzewanie przy wzdęciach, a one też są częstą przyczyną kolki, po takich ogrzaniu i masazu bączki uciekają jeden za drugim.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                słyszałam też, że dobrym preparatem jest Sab simplex tylko niestety jest dostępny za granicą , w Niemczech.
                Gdy ktoś ma problemy z kolkami to może wypróbować- zawsze ktoś pomoże w zdobyciu tego leku.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                  My walczyliśmy z kolkami domowymi metodami-masowanie brzuszka,zginanie nóżek do brzuszka,okłady termoforkiem i pomagało.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                    Tak, pomogą również domowe metody ale myślę, że bardziej na wzdęcia brzuszka niż na kolki ale wiadomo musimy same wypracować odpowiednia taktykę jak poradzić sobie z dolegliwościami brzuszkowymi u dzieci.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                      Podstawa jest używanie delikatnych środków kosmetycznych i profilaktyka. Ważne jest tez to, co dajemy dziecku do jedzenia - codziennie porcja warzyw i owoców to podstawa.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                        My należymy do tych, u których sprawdził się Espumisan. Szybko i skutecznie przynosił córeczce ulgę. Także nawet już nie pamiętam o tym, jak to było ciężko...

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                          Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                          słyszałam też, że dobrym preparatem jest Sab simplex tylko niestety jest dostępny za granicą , w Niemczech.
                          Gdy ktoś ma problemy z kolkami to może wypróbować- zawsze ktoś pomoże w zdobyciu tego leku.
                          Tu masz sprawdzony sklep gdzie dostaniesz je od ręki: Krople Sab Simplex
                          Last edited by gagatka; 16-07-2020, 14:48. Powód: link

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                            To i ja dopiszę co sprawdziło się zarówno u syna jak i córki. Otóż czopki Viburcol i Sab Simplex, ewentualnie Espumisan. Wszystkie inne produkty nie zdały egzaminu.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                              Nima leku na kolkę,
                              przyczyna kolki jest nieznana wiec i leku nie moze byc
                              te wszystkie leki uciszają objaw kolki i nie zostają obojetne dla waszych dzieci
                              wiec stosujcie leki dopiero w ostateczności... najpierw szukajcie naturalnych metod zamiast isc na łatwizne i truć dziecko

                              Masaż brzuszka - zgodnie ze wskazówkami zegara, dodatkowo cała seria ruchów, która tworzy masaż antykolkowy: najpierw "wymiatanie" - masaż brzuszka w kierunku dołu (kilka razy), potem kolanka do brzuszka na kilka sekund, masaż zgodny z ruchem wskazówek i znowu nożki do brzucha. (Tak kilka serii). Robi się to, kiedy dziecko nie ma jeszcze kolki, bo musi być rozulźnione.

                              Podkładanie pod pupę zwiniętego ręcznika lub kawałka rożka - tak, żeby była wyżej, pokazał mi to rehabilitant - od kilku dni się sprawdza, bo jeśli dziecko mi się wierciło, stękało, to wtedy puszczało bąka

                              Ciepła pieluszka (mierny rezultat), pomagało na chwilę

                              Suszarka - włączenie jej powoduje "wyluzowanie" dziecka

                              Smarowanie "rowka" oliwką (przy kolkach oprócz skurczów jelit, mocniej zaciska się zwieracz, co utrudnia odchodzenie gazów, dlatego smarowanie połączone z masowaniem pomagało)

                              Kąpiel w ciepłej wodzie - moje dziecko uwielbia, ciepła woda rozluźnia ale jeśli dziecko nie lubi się kąpać albo jest zbyt rozwrzeszczane w danym momencie, odpuściłabym

                              Noszenie w chuście u mnie się nie sprawdziło (dziecko z atakiem kolki nie da się za Chiny włożyć do chusty, przynajmniej moje) ale wrócę do tematu, bo strasznie chciałabym być chustomamą.
                              Wincyj metod Naturalnych a nie jakaś chemia :P
                              Last edited by gagatka; 16-07-2020, 14:49. Powód: link

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                                [QUOTE=zaneta-g;423538]Nima leku na kolkę,
                                przyczyna kolki jest nieznana wiec i leku nie moze byc
                                te wszystkie leki uciszają objaw kolki i nie zostają obojetne dla waszych dzieci
                                wiec stosujcie leki dopiero w ostateczności... najpierw szukajcie naturalnych metod zamiast isc na łatwizne i truć dziecko



                                Kto powiedział, że przyczyna kolek jest nieznana? A niedojrzały układ pokarmowy nie jest przypadkiem przyczyną?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X