Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Myślenie o przyszłości

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Myślenie o przyszłości

    Na pewno warto oszczędzać, to nawet nie muszą być jakieś ogromne kwoty, im wcześniej zaczniecie tym lepiej. A jeśli boicie się inwestować to zawsze możecie sobie założyć jakąś stabilną lokatę np. w http://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych , czasami można uzyskać naprawdę korzystne oprocentowanie

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Myślenie o przyszłości

      Napisane przez dziunek5 Pokaż wiadomość
      Odkładać warto ale do pewnego momentu. Potem trzeba dobrze inwestować
      Ja wolę od razu inwestować. Nic nie odkładam. Cały czas pieniądze inwestuje - tzn kupuje taniej towar i sprzedaję go drożej. Nie wyobrażam sobie zeby pieniadze leżały w banku.
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #33
        Odp: Myślenie o przyszłości

        Witam,
        To jest małe zaproszenie o charakterze non profit. Zakładam, że nikt się nie obrazi – choć to może temat trochę z boku tematyki tego forum.
        Chodzi o to, że fundacja Training Projects, w ramach której działam oferuje liderom społecznym udział w darmowej Akademii Innowatora i Strategia NGO. Jest to projekt edukacyjny dla organizacji sportowych, turystycznych, prozdrowotnych, ekologicznych, edukacyjnych, charytatywnych, ruchów miejskich itp. – wszystkich, którzy pracują za darmo na rzecz innych. Udział w zajęciach w 100% sponsoruje nasza fundacja. Na tej stronie więcej informacji : http://www.symulacje.edu.pl/ngo
        Zapraszam wszystkich zainteresowanych,
        Rafal
        PS. Nie odbierajcie prosze powyższego wpisu jako spamu – chodzi o wsparcie non profit dla wolontariuszy i działaczy społecznych.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Myślenie o przyszłości

          Obligacje korporacyjne
          Mechanizm obligacji pozostaje podobny – emitent wypuszcza na rynek obligacje, klient je kupuje i przy wykupie otrzymuje swoje pieniądze plus zarobiony zysk. W przypadku obligacji korporacyjnych, emitentem są jednak firmy i jak się domyślacie – prawdopodobieństwo problemów jest większe niż przy krajach.
          Na obligacjach korporacyjnych możecie zarobić dużo więcej niż na krajowych. Tutaj potencjalne zyski sięgają i ponad 10 proc., ale nie podchodź do tych instrumentów, jeśli nie masz czasu nauczyć się jak to działa. Musisz sprawdzić dobrze firmę, która emituje obligacje i sprawdzić jakie jest zabezpieczenie, obliczyć potencjalny zysk i przemyśleć ryzyko. Zasada w teorii jest prosta – im większe zyski, tym większe potencjalne ryzyko. Jednak kiedy zaczniecie czytać o zabezpieczeniach, analizować poszczególne spółki itp., okaże się, że trzeba spędzić nawet kilka dni zanim podejmiecie próbę pierwszego zakupu.
          Dum spiro spero-dopóki oddycham nie tracę nadziei

          Skomentuj


            #35
            Odp: Myślenie o przyszłości

            Powiem szczerze, że jeszcze parę lat temu jak byłam nieco młodsza zupełnie nie zastanawiałam się nad takimi kwestiami, żyłam raczej chwilą. Teraz człowiek zrobił się nieco bardziej odpowiedzialny. Zaczełam analizować wydatki, eliminować te niepotrzebne i lekkomyślne. W sklepie bardziej zwracam uwagę na to co kupuje i za ile. Polecam poczytać: https://kapitalni.org/pl/artykuly/po...nosci,6,cat,73 sporo zmienia w myśleniu na temat finansów tym bardziej w tak niepewnych czasach jakie się zrobiły w Polsce.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Myślenie o przyszłości

              Każdy myśli o przyszłości, choć może nie każdy zaczyna wcześnie. U mnie dorosłość zaczęła się wyjątkowo wcześnie, więc jeszcze będąc niemal dzieckiem już musiałam zacząć myśleć o tym, co będzie. I nadal myśle i się martwię. Staram się odkładać pieniądze, ale tym bywa niestety różnie.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Myślenie o przyszłości

                Cały czas myślę o przyszłości, chciałbym w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swoją rodzinę na przyszłość.
                Myślę również o tym co będzie, jak dzieci poradzą sobie w przyszłości i co zrobić żeby dobrze je ukierunkować w tym co robią najlepiej i z największą pasją

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Myślenie o przyszłości

                  Napisane przez saul258 Pokaż wiadomość
                  Cały czas myślę o przyszłości, chciałbym w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swoją rodzinę na przyszłość.
                  Myślę również o tym co będzie, jak dzieci poradzą sobie w przyszłości i co zrobić żeby dobrze je ukierunkować w tym co robią najlepiej i z największą pasją
                  Warto byłoby zastanowić się nad odłożeniem dla nich pewnego kapitału. Tak aby dzieci nie musiały się potem stresować za co kupić auto czy mieszkanie. Przynajmniej część mieszkania

                  Nie polecam tutaj giełdy, ani innych niebezpiecznych narzędzi. Najlepiej jest odłożyć pieniądze na lokacie.

                  Zerknij sobie tutaj;
                  postawnaswoim.pl/ranking-lokat-bankowych

                  Jest kilka opłacalnych lokat jak
                  idea bank 4%
                  czy nest bank 4%

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Myślenie o przyszłości

                    to jest bardzo ważne, aby nie stać w miejscu tylko próbować iść na przód i podejmować nowe decyzje i wzywania.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Myślenie o przyszłości

                      Ja w bardzo różny sposób zabezpieczam swoją przyszłość. Mam wykupione ubezpieczenie na życie, na wypadek choroby, fundusz emerytalny a teraz planuje również założyć dodatkową lokatę, bo tu https://www.santanderconsumer.pl/lok...ta-zysk,1.html znalazłam informacje o wysokości zysków z lokat założonych w Santander Consumer Bank. Jeszcze nie zdecydowałam sie na konkretną lokatę, ale udam się do siedzimy banku i skonsultuje to z doradcą klienta, który mam nadzieje, że wybierze dla mnie najlepszą.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Myślenie o przyszłości

                        Póki co myślenie o przyszłości bardzo mnie stresuje.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Myślenie o przyszłości

                          Ja myślę prawie codziennie...
                          Ale pewnego dnia chciałbym żyć, robiąc coś dobrego, a nie tylko unikać robienia tego, co złe

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Myślenie o przyszłości

                            To ważne aby patrzeć w przyszłość. I to bardzo.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Myślenie o przyszłości

                              jasne, bez tego będziemy ciągle tkwili w jednym i tym samym miejscu.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Myślenie o przyszłości

                                Z samego myślenia wiele się raczej nie zmieni.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X