Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie studia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Jakie studia?

    Ja myślę podobnie jak elareh. Rehabilitacja bądź oligofrenopedagogika i kierunki z nią związane

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Jakie studia?

      Napisane przez elareh
      Moim zdaniem przyszłościowym kierunkiem studiów jest rehabilitacja. Społeczeństwo się starzeje, ludzi po kontuzjach, udarach i wylewach nigdy nie będzie brakować, więc i pracy będzie zawsze dużo.
      Siostra męża jest po rehabilitacji, a dokładnie po fizjoterapii, i nie może znaleźć pracy w zawodzie...
      Także chyba nie ma idealnego kierunku ze 100 % gwarancji na znalezienie pracy.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Jakie studia?

        Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
        Siostra męża jest po rehabilitacji, a dokładnie po fizjoterapii, i nie może znaleźć pracy w zawodzie...
        Także chyba nie ma idealnego kierunku ze 100 % gwarancji na znalezienie pracy.
        Masz rację z tym że nie ma idealnego kierunku. Wszystko chyba zależy od regionu i zapotrzebowania na pracę. U nas są głownie zakłady stolarskie ( tapicerskie), i to w nich można najczęściej się zatrudnić, a jak się chce coś nowego to albo trzeba otworzyć swoje albo wyjechać za poszukiwaniem pracy.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Jakie studia?

          Najważniejsze, aby studiować dla pasji, wtedy praca na pewno się znajdzie. Nie rezygnujcie ze studiów, jeżeli Was na nie nie stać. Przecież są takie kredyty studenckie http://www.kredytstudencki.net Poradzicie sobie

          Skomentuj


            #35
            Odp: Jakie studia?

            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
            Masz rację z tym że nie ma idealnego kierunku. Wszystko chyba zależy od regionu i zapotrzebowania na pracę. U nas są głownie zakłady stolarskie ( tapicerskie), i to w nich można najczęściej się zatrudnić, a jak się chce coś nowego to albo trzeba otworzyć swoje albo wyjechać za poszukiwaniem pracy.
            Teresko ja też wychodzę z założenie że warto kierować się regionem w któym się mieszka lub chce mieszkać. U nas jest dużo firm produkcyjnych dlatego ja namawiałam siostrzeńca na politechniką, jakieś zarządzanie produkcją czy logistykę.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Jakie studia?

              Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że kierunek studiów nie ma większego znaczenia. W żadnym wypadku nie decyduje on ostatecznie o tym, gdzie będziesz pracować.
              Jasne, są zawody, w których bez odpowiednich studiów ani rusz, ale mimo wszystko są w mniejszości.
              Często okazuje się, że dobre szkolenie czy kurs wystarczy, żeby przygotować się do wykonywania konkretnego zawodu. Sama oglądam teraz szkolenia CIT: http://www.wlr.com.pl/szkolenia,154-CIT.html . Chcę zmienić pracę na taką, która w ogóle nie wiąże się z moimi studiami i myślę, że takie szkolenie może mi się przydać

              Skomentuj


                #37
                Odp: Jakie studia?

                Jeśli masz dylemat z wyborem studiów to możesz zajrzeć na portal o edukacji, znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów i porad. Może coś zainspiruje Cię do działania. Ja też nie wiedziałam, za co się zabrać dlatego skończyłam dwa kierunki

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jakie studia?

                  Związane z zainteresowaniami - nie chodzi o to, aby jedynie zyskać papier, lecz umiejętności. Zwracajcie uwagę na poziom - są i takie szkoły, gdzie faktycznie wychodzisz z wiedzą, choćby - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Najlepiej o szkole poczytać, sprawdzić prowadzących zajęcia, opinie znajomych - tak najłatwiej.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jakie studia?

                    A może zamiast studiów jakiś kurs? Dobrym wyjściem jest między innymi szkoła programowania, na mnie takie kursy robią olbrzymie wrażenie i wiem, że po nich są lepsze perspektywy pracy.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jakie studia?

                      Wiesz, ja uważam, że o takich rzeczach trzeba zacząć myśleć jeszcze przed studiami. Dlatego trzeba wybrać odpowiednią szkołę średnią. Warto zapoznać się z ofertą http://krajowy.biz/firma,szkola-z-in...ego-w-lipinach, gdzie znajdziecie tak ciekawe profile jak liceum wojskowe czy technikum ekonomiczne. Moim zdaniem to bardzo przyszłościowa opcja.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jakie studia?

                        Ja jednak jestem zwolenniczką studiów, a to jakie się wybierze powinno zależeć przede wszystkim od nas i naszych zainteresowań, nie ma sensu iść na studia, które nam się nie spodobają.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jakie studia?

                          zauważyłam, że bardzo wielu młodych ludzi nie ma pomysłu na własną przyszłość.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jakie studia?

                            Wybierając studia poszłam na filologię (jestem typową humanistką) i raczej polecam takie studia, ale głównie germanistykę. Zauważyłam, że z językiem niemieckim łatwiej znaleźć pracę. Ewentualnie języki skandynawskie lub chiński Chciałabym mieć umysł ścisły, wtedy wybrałabym informatykę.
                            rsbiuro.com

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jakie studia?

                              widzę, że coraz więcej ludzi nie ma pomysłu na własną przyszłość.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jakie studia?

                                mam wrażenie, że młodzi ludzie nie mają pomysłu na siebie i na swoją przyszłość. Też odnosicie takie wrażenie?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X