Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bol brzucha u przedszkolaka.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bol brzucha u przedszkolaka.

    Mam problem z moim 4 letnim synem. Od jakiegos tygodnia ma bole brzucha sa to bole i w dzien i w nocy. Bylismy z synem u lekarza zbadal go i stwierdzil ze nic mu nie ma. Brzuch byl mieki zadnych wymiotow zadnej biegunki. Lekarz stwierdzil ze to moze byc ze stresu. Ale ja juz nie wiem co o tym myslec. Kiedy przychodzi ten bol syn kladzie sie zwija w klebek i mowi ala tak samo jest w nocy. Trwa to okolo pol godz. do godziny. A pozniej jak gdyby nic bawi sie smieje itd. Nie wiem juz co mam z nim robic prosze o jakas rade.
  •    
       

    #2
    Odp: Bol brzucha u przedszkolaka.

    od stresu to ja rozumiem jeszcze w dzień że brzuszek boli, ale w nocy...Idź do innego lekarza, niech chociaż skieruje na jakieś badania.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bol brzucha u przedszkolaka.

      Witaj,tez mam synka ktorego boli brzuch od jakiegos czasu,tylko u nas jeszcze dochodzi bol glowy...Nam lekarz zasugerowal pasozyty,ale wynik wyszedl negatywny.USG tez nic nie wykazalo.Czekamy teraz na badanie krwii.
      Napisz prosze czy znalezliscie przyczyne tego bólu i czy Twój synek czuje sie lepiej?
      Pozdrawiam.
      Agata

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bol brzucha u przedszkolaka.

        Ja ostatnio czytałam o tym na http://www.no-spa.pl/bole-brzucha-u-dzieci i prawdę mówiąc nie spodziewałam się, że zaparcia są tak poważnym problemem u dzieciaków, a często jest to też ciężkie do zdiagnozowania, szczególnie u tych młodszych dzieci

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bol brzucha u przedszkolaka.

          Objawy jakie opisujesz są charakterystyczne dla owsików. Idz zrobić synkowi badaniu kału albo odrazu kup mleczko na owisiki, są dostepne bez recepty .

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bol brzucha u przedszkolaka.

            Jeśli chodzi o zaparcia, to polecam wypróbować czopki eva/qu bambini dla dzieci, bo dzialają miejscowo i po klkunastu minutach dziecko bez bólu się załatwia. Bol brzucha może powodować bardzo wiele czynników. mogą to być zaparcia, które faktycznie trudno zdiagnozować np kiedy dziecko idzie do przedszkola. rodzice myślą że dzicko się załatwiło w przedszkolu i zanim się zorientują, to mija kilka dni. Mogą to być również pasożyty ale wtedy często bólom brzucha towarzyszą nudności kilka/kilkanaście minut po jedzeniu. Warto porozmawiać z pediatrą nt odrobaczenia. Niestety pasożyty rzadko wychodzą w badaniach, nawet jeśli się bada 3 próbki z różnych dni. Trzeci powód to nietolerancja pokarmowa czyli alergia, która też daje takie objawy. Również stres może być jedną z przyczyn ale raczej ból brzucha występuje wtedy wyraźnie bezpośrednio np. przed pójściem do przedszkola czy szkoły czy np. tak jak u nas -przed pobraniem krwi...Wszystko co opisałam wynika z moich doświadczen z ostatnich kilku lat

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bol brzucha u przedszkolaka.

              jak dzieci u mnie boli brzuszek czy mają biegunki daję im probiotyk żeby poprawić florę bakteryjna. Daję Diflos- odpowiednik dicofloru ale 2 razy tańszy, a skuteczny.https://www.smartpharma.com.pl/produkty/diflos

              Skomentuj

                     
              Working...
              X