Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spirala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Spirala

    Tabletki to loteria, w którą grają lekarze. Albo przypasują albo nie, badań nie zlecają. A co do spirali to ja mam dobre doświadczenia, więc polecam.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Spirala

      Własnie na wizycie ginekolog mi proponował wkładkę..narazie sie nie zdecydowałam bo boje się, że mi wypadnie gdzies niezauważona i zajde w ciąże, mojej kolezance wypadła ale cale szczęście jakoś wiedział, że cos jest nie tak i poszła na kontrole i sie okazało, że wkładki nie ma

      Skomentuj


        #18
        Odp: Spirala

        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
        Własnie na wizycie ginekolog mi proponował wkładkę..narazie sie nie zdecydowałam bo boje się, że mi wypadnie gdzies niezauważona i zajde w ciąże, mojej kolezance wypadła ale cale szczęście jakoś wiedział, że cos jest nie tak i poszła na kontrole i sie okazało, że wkładki nie ma
        Mimo wszystko to raczej rzadkie sytuacje, wyjątki potwierdzające regułę. W sumie to z niczym nigdy nie można mieć pewności. Zawsze coś może zawieść. A z tego wszystkiego chyba spirala i tak jest najmniej "przypadkowa".

        Skomentuj


          #19
          Odp: Spirala

          Sama nazwa spirala przysparza u mnie ciarki na ciele jakos źle mi się kojarzy ale co kto woli
          ja idę na łatwiznę i tabletki dla mnie są najlepsze, na razie jednoskładnikowe, ponieważ karmię piersią.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Spirala

            Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
            Sama nazwa spirala przysparza u mnie ciarki na ciele jakos źle mi się kojarzy ale co kto woli
            ja idę na łatwiznę i tabletki dla mnie są najlepsze, na razie jednoskładnikowe, ponieważ karmię piersią.
            Można używać nazwy wkładka domaciczna Tabletki są niby łatwizną, ale trzeba pilnować ich brania, potem pilnować recept, a przy wkładce jednak kilka lat spokoju.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Spirala

              To na pewno, moze jest wygodniejsza ale jednak nie dla mnie. Recepty lekarz wypisuje na dwa miesiące i to nie trzeba się umawiać na wizytę tylko miedzy pacjentami wypisze, wiec wiekszego problemu nie ma.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Spirala

                Mi lekarka wypisze tabletki na 3 miesiące Jednak teraz dosłownie późno się zorientowałam że mam ostatnie opakowanie już ku końcowi i umawiam się na wizytę a tu brak miejsc dopiero za dwa tygodnie :/ ale akurat parę dni potem była w aptece i udało mi się kupić 1 op bez recepty :/ Ze spiralą był by ten plus że się nie myśli i nie zapomni

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Spirala

                  Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                  Mi lekarka wypisze tabletki na 3 miesiące Jednak teraz dosłownie późno się zorientowałam że mam ostatnie opakowanie już ku końcowi i umawiam się na wizytę a tu brak miejsc dopiero za dwa tygodnie :/ ale akurat parę dni potem była w aptece i udało mi się kupić 1 op bez recepty :/ Ze spiralą był by ten plus że się nie myśli i nie zapomni
                  Ja też dostawałam na 3 miesiące i właśnie najgorzej, jak się człowiek zagapi. 2 tygodnie to i tak niedługo, ja to minimum miesiąc;/ A opcji, żeby między wizytami wypisać zwolnienie to nie ma takiej możliwości. W zaufanej aptece też kiedyś udało mi się to tak załatwić.
                  Awaryjnie byłam też kiedyś u lekarza rodzinnego, ma on prawo wypisać receptę na jedno opakowanie.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Spirala

                    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                    Mi lekarka wypisze tabletki na 3 miesiące Jednak teraz dosłownie późno się zorientowałam że mam ostatnie opakowanie już ku końcowi i umawiam się na wizytę a tu brak miejsc dopiero za dwa tygodnie :/ ale akurat parę dni potem była w aptece i udało mi się kupić 1 op bez recepty :/ Ze spiralą był by ten plus że się nie myśli i nie zapomni
                    O dobrze wiedzieć, że jest możliwość wypisania recepty na 3 miesiące - poprosze lekarza na kolejnym spotkaniu. No ze spirala byłby plus tego, że sie nie zapomni jednak i tak tabletki wydaja mi sie lepsze.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Spirala

                      Ja bym się chyba nie odważyła na spiralę... To jednak poważna ingerencja w nasz organizm... Źle bym się czuła z obcym ciałem w sobie


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Spirala

                        Podobnie jak blawatkowa15 jestem dość sceptycznie nastawiona do spirali. Moja dobra koleżanka zaszła w ciążę po 2 latach od założenia Mireny i przez całą ciążę martwiła się, czy urodzi zdrowe dziecko. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, urodziła zdrową córeczkę, ale najadła się tyle strachu co niemiara.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Spirala

                          Też chyba nie zdecydowałabym się na spiralę... Ciągle myślałabym o tym, że mam coś w środku, jakieś ciało obce. Zastanawiam się raczej między tabletkami a plastrami. Tylko z pigułkami to trochę boję się, że będę zapominać o nich... Skłaniam się ku plastrom, tu czytałam o tym, jak je stosować http://nielykam.pl/abc-antykoncepcji/ i chyba fajne rozwiązanie. Używałyście może?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Spirala

                            ciało niektórych kobiet odrzuca spirale, bo wiadomo to jakieś ciało obce w organizmie...Ale wygodne podobno jest.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Spirala

                              Napisane przez Anka6
                              mam coś podobnego, jakoś mnie to odstrasza, ale wiem że wcale się tego nie czuje. moja wyobraźnia tylko wszystko wyolbrzymia
                              Wkładka jest mega wygodnym rozwiązaniem a dobrze założona na pewno nie zostanie odrzucona przez organizm. Sama miałam takie wahania ale w końcu założyłam levosert i po roku powiem Wam, ze to naprawdę super rozwiązanie.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Spirala

                                wznawiam temat
                                Chciałabym się dowiedzieć czy stosowanie spiral jest jeszcze popularne i czy jest dobrym rozwiązaniem...mysle nad zmianą bo już od 5 lat biore taletki, a chciałabym mięć mniej "zajmujące" rozwiązanie niz codzienne pamietanie o ich braniu

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X