Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka jezyka obcego. Kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Nauka angielskiego - od ilu lat - co sądzicie?

    Ja również uważam, że na naukę angielskiego nie jest już za wcześnie, pod warunkiem, że dwulatek już mówi. Nauka j.obcego w tym wieku polega przede wszystkim na osłuchiwaniu dziecka z językiem w formie zabawy, nie może więc mu zaszkodzic. Ale nic na siłę i w odpowiednim tempie

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Nauka angielskiego - od ilu lat - co sądzicie?

      Dokładnie! Na naukę nigdy nie jest za wcześnie. Nie należy oczekiwać jednak spektakularnych efektów - nie w tym wieku. Dziecko podczas zajęć po prostu osłuchuje się z językiem ang, dlatego w przyszłości będzie miało łatwiej. Zajęcia W H.Doron są ok! Dużo gier, zabaw, w sumie dla malucha to zabawa. Mówię z własnego doświadczenia.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Nauka angielskiego - od ilu lat - co sądzicie?

        Myślę, że warto spróbować, ale tak, by nie zniechęcić dziecka. Warto poszukać w internecie fajnych stronek dla małych dzieci, z którymi będą mogły się uczyć i bawić. Ze swej strony polecam http://www.paddington.com.pl/, ale takich stronek jest więcej.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Nauka angielskiego - od ilu lat - co sądzicie?

          Ja od urodzenia puszczałam dzieciom kasety i płyty w j. ang. Teraz mają 14 mies a ja mówię do nich po polsku, a czasami po ang. Zobaczymy, ile z tego zapamiętają.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

            Ja wczoraj dowiedzialam sie ze podobno im wczesniej tym lepiej uczyc dziecko jezyka.Najlepszy wiek to okres do 3 lat (twierdzi nasza pediatra) ,podobno nigdy pozniej mozg nie pracuje na tak "wysokich obrotach".Do tej pory zawsze myslalam ze dziecko ma czas...
            Polecam ksiazeczki w ktorych na jednej stronie napisana jest bajka np.po polsku a na nastepnej przetlumaczona na wybrany jezyk obcy .

            Skomentuj


              #36
              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

              W księgarniach można znaleźć kilka książek z guzikami, a po naciśnięciu wypowiadane angielskie słowa. Co do innych języków, to nie mam doświadczenia

              Skomentuj


                #37
                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                W księgarniach można znaleźć kilka książek z guzikami, a po naciśnięciu wypowiadane angielskie słowa. Co do innych języków, to nie mam doświadczenia

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                  Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
                  Ja wczoraj dowiedzialam sie ze podobno im wczesniej tym lepiej uczyc dziecko jezyka.Najlepszy wiek to okres do 3 lat (twierdzi nasza pediatra) ,podobno nigdy pozniej mozg nie pracuje na tak "wysokich obrotach".Do tej pory zawsze myslalam ze dziecko ma czas...
                  Polecam ksiazeczki w ktorych na jednej stronie napisana jest bajka np.po polsku a na nastepnej przetlumaczona na wybrany jezyk obcy .
                  Dotka to prawda. Ponoć dziecko nawet jeśli nie umie mówić, a ktoś coś powie w obcym języku to dziecko rozumie co się mówi. Ale to właśnie tylko wiek do ok 2-3 lat (w zależności od dziecka).
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                    Tree moj mowi zaledwie kilka slow i to baaardzo zadko ale jak mu powiesz "poczekaj "po polsku to ci odpowie po francusku...nie mamy pojecia kto go tego nauczyl?

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                      Ja tak sobię myślę że jak Amelka pójdzie do przedszkola ,tam zapiszę ją na kółko angielskiego-co myślicie?
                      Amelia 12.03.08

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                        Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
                        Tree moj mowi zaledwie kilka slow i to baaardzo zadko ale jak mu powiesz "poczekaj "po polsku to ci odpowie po francusku...nie mamy pojecia kto go tego nauczyl?
                        A widzisz... czyli babka jednak nie wciskała mi ściemy Bo ja byłam na takim spotkaniu właśnie dotyczącym rozwoju dziecka, nauki angielskiego
                        http://www.akademiakatowice.pl/maly_odkrywca.html
                        I tak się własnie zastanawiam i jaką podjąć decyzję, bo jeszcze zainteresował mnie ten angielski proponowany przez Nusiaką (metoda helen doron) no i tak dumam. A oba miejsca mam w pobliżu więc, ciężko mi jest coś wybrać.
                        Gdyby Julek umiał mówić to chyba bym już go gdzieś posłała, chociaż ta metodą helen doron to już dzieciaczki 3-miesięczne nauczają

                        Iza myślę, że to jest bardzo dobry pomysł
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                          Color to super pomysl.
                          Zawsze czegos sie nauczy,moze w przyszlosci bedzie nawijac po angielsku bez problemu jak tak wczesnie bedzie miec kontakt z jezykiem.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                            Tree ja jednak zrezygnowałam z puszczenia Julii na angielski z różnych
                            powodów. Chciałam ją zapisać właśnie na naukę Helen Doron, ale nasza
                            sąsiadka ma płytki, z zajęć na które chodziła jej starsza córa i mi je pożyczyła.
                            A nauka angielskiego takich małych dzieciaczków polega na słuchaniu
                            piosenek i pokazywaniu o czym się śpiewa. Angielski trochę znam, więc to
                            akurat sama mogę robić. Te dzieciaczki oglądają też bajki w języku angielskim
                            np. Barneya co sama robię już od jakiegoś czasu. Dodatkowo mój brat przysyła
                            lub przywozi Julce co jakiś czas książeczkę więc zrezygnowałam. Ale uważam
                            że nauka angielskiego tak małych dzieci przynosi wiele korzyści. Samo tzw
                            osłuchanie się z językiem. Na pewno w przedszkolu zapiszę ją na jakieś zajęcia.
                            A teraz sama ją "uczę"


                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                              Mam pytanie. Pisałyście o bajce Barneya..czy jest jakis konkretny tytuł tej płyty?

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                                A mój Julek mimo,że też ma mnóstwo książeczek i gier, które co chwilę siostra męża mu przywozi i nie bardzo garnie się do "nauki".
                                Nie chce mnie naśladować nie chce w ogóle ze mną współpracować ... więc myślę by go gdzieś posłać.
                                Bo zastanawiam się czy go posyłać od wrzesnia do przedszkola, bo on jeszcze taki malutki jest....
                                Myślę, że z dziećmi będzie chętniej się bawił w pokazywanie.
                                Nooo ale najpierw musi mówić po polsku ,choć troszeczkę

                                Kasia ja niestety nie wiem chyba Barney się zwie. Ponoć robi furorę a moje dziecie jeszcze go nie widziało, ale nie mam nawet gdzie tego ściągnąć - albo kiepsko szukam
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X