Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

    u nas teraz cos Zosia robie sie mała bunowniczka - i jjmkato moj B. tak zawsze mowi jak Zosia cos nie chce zrobić iż zawiezie wszystkie zabawki do Gabii, wlasciwie wystarczy powiedziec ze zawieziemy przyczepke z łopatkom i grabkami do Gabii - a to miłość Zosi ostatnio więć póki co działa

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

      Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
      u nas teraz cos Zosia robie sie mała bunowniczka - i jjmkato moj B. tak zawsze mowi jak Zosia cos nie chce zrobić iż zawiezie wszystkie zabawki do Gabii, wlasciwie wystarczy powiedziec ze zawieziemy przyczepke z łopatkom i grabkami do Gabii - a to miłość Zosi ostatnio więć póki co działa
      najważniejsze że coś na nie działa ja schowałam Majce wtedy te wszystkie miśki i od razu też poskutokowało, a to dopiero początek, oj nadchodzą ciężkie czasy

      Skomentuj


        #33
        Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

        kurcze... mój maluch wpada w histerię jak mu cokolwiek zabieram, na szczęście trwa ona krótko, ale już próbuję ją tego oduczyć. Na razie po prostu jak muszę jej coś zabrać i płacze, to zachęcam ją do zabawy czym innym i jeszcze daje się nabrać ;p ciekawe jak długo

        Skomentuj


          #34
          Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

          u nas jako takiej paniki nie ma jakos duzej przy zabieraniu niedozwolonych rzeczy do zabawy typu telefon, pilot itd. Zosia złosci sie - ja mowie ze jak sie wyciszy uspokoi to pogadamy - i dopoki nie dopraowadzi sie do porządku to i reaguje ja jej lamencik i zaczepki w moja strone, ale moja siostra ma core bo potrafi lamenetm wymuszac i nie rozumie za bardzo słowa nie wolno, nie dam CI ;/ i ma z tymproblem

          Skomentuj


            #35
            Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

            my też zaczeliśmy ostatnio z mężem tępić te majkowe napady płaczu i powiem szczerze że często skutkuje

            Skomentuj


              #36
              Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

              U nas przeszły napady histerii, grunt to opanowanie i stanowczość, dużo rozmawiamy i staram się wychodzić z małą na spacery kiedy nie jest zmęczona czy głodna, bo głównie to było powodem takich akcji

              Skomentuj


                #37
                Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                Myślę, że dziecko powinno mieć wyznaczone granice, które dobrze rozumie. dlatego niezbędna jest rozmowa i dokładne tłumaczenie. Jeżeli chodzi o kary to zazwyczaj najbardziej skutkują te, które dziecko najmocniej odczuwa - czyli na przykład zakaz grania na komputerze czy korzystania z tableta lub innych zajęć, które dziecko lubi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                  Hehe u nas mała jeszcze nie wie, ze można grać na komputerze, tableta również nie mamy, bo uważam że to nie czas na elektronike dla tak małych dzieci.
                  Wychowywać trzeba od początku a nie wtedy kiedy coś się dzieje, dlatego warto rozmawiać i tłumaczyć, mówić co nam się podoba a co nie, nie zapominajmy również o pochwałach dla dzieci, co je jeszcze bardziej mobilizuje

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                    Ja przyznaję bez bicia, że nie potrafiłam wychowywać mojego syna i mały wprost terroryzował mnie do 4 roku życia. To był koszmar, byłam za mało stanowcza, za szybko się denerwowałam i nawet kilka razy zdarzyło mi się go uderzyć w pupę, gdy bardzo szalał. Wiem,że to żadna metoda, dlatego postanowiłam zgłosić się do psychologa dziecięcego, do pani z Pracowni Psychorozwoju w Warszawie. Tu jest ich strona: http://psychoterapia-kielczyk.pl/
                    Tam nauczyłam się, jak powinnam reagować na jego histerie, czyli w zasadzie nie reagować. Sporo nas to kosztowało, ale w obecnej chwili jedyną karą jaką stosuję jest kazanie małemu iść do swojego pokoju i przemyśleć swoje zachowanie. Ma już 6 lat, więc wszystko rozumie i posłusznie wykonuje moje polecenie.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                      Dla starszych trochę dzieci podoba mi się zastosowanie np. tablicy słoneczek. Za dobre zachowanie dziecku zabieramy a za dobre sprawowanie dodajemy. Gdy powiedzmy uzbieramy 7 słoneczek, wtedy nagroda-drobna, co by nie pójść z torbami

                      A u młodszych to tylko tłumaczenie i przede wszystkim nie reagowanie złością, bo maluchy są jak gąbka, chłoną to co zaobserwują i potem to oddają. Moja roczna córka tak ma, na wszystko reaguje złością. Ma coraz większe potrzeby i oczekiwania, jak ich nie zrealizuje jest złość, histeria, nawet bicie na oślep rączkami. Wtedy tłumacze spokojnie, może słów nie rozumie, ale ton głosu działa. I w takim stanie histerii nie daje jej czego chce, bo to tylko droga do wzmacniania takich zachowań. Sadzam ją, sama siadam obok, w pewnym momencie wyciąga o mnie rączki wspina się i zapomina o złości

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                        my chyba wstapilismy w etap buntu - Zsik byla grzeczna dziewczynka a teraz oj cwiczy moja cierpliwos bardzo - ja podobi jak Ty Patrycja postępuje - ehh ja powiem Wam nie jestem przyzwyczajona do takich placzow i jest mi smutno i zle ze Zosiaczek tak sie zachowuje niekiedy - ale staram sie byc spokojna i konsekwentna - moze kiedys zrozumie ze hiteriom nic nie wskora

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                          U nas jak Majka nic chce np. czegos posprzątać to mówię jej że pochowam jej miśki albo klocki, jak nie skutkuje to zaczynam je zbierać żeby schować wtedy dociera do niej i zaczyna sprzątać.
                          Ale dzis mi sie wygadała że ciocie żłobku stawiają ja do kąta jestem ciekawa czy zmysla czy faktycznie, jutro musze podpytac Panie w złobku bo aż jestem ciekawa.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                            Z karaniem dziecka to nie jest taka prosta sprawa. Niektórzy sądzą, że to niezbędne w procesie wychowania, ja mam nieco inne zdanie. Głównie posiłkowałam się tego typu podejściem http://www.kobiecybialystok.pl/kara-...ego-wychowania I dobrze na tym wyszliśmy.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                              Ja od niedawna zaczełam próbować stawiać dziecko do kąta bo wiem że Panie w żłobku tak robię, synek oczywiście szarpie sie nie chce tam stać ani chwili ale skutkuje bo nie psoci już więcej

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

                                Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                                Ja od niedawna zaczełam próbować stawiać dziecko do kąta bo wiem że Panie w żłobku tak robię, synek oczywiście szarpie sie nie chce tam stać ani chwili ale skutkuje bo nie psoci już więcej
                                Ja już moją małą uczę, że jak czegoś nie wolno to nie wolno i tak długo powtarzam aż zadziała a jak nie to biorę ją w inne miejsce za karę, jak na razie działa

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X