Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

    Moja córka ma 1,5 roku i uważam że jak na ten wiek bardzo dużo mówi, zna i używa dużo różnych słów, oczywiście po swojemu dodatkowo też dużo ględzi od ok miesiąca składa już nawet kilkuwyrazowe zdania np. niu niu mama moje kiki (kiki to kolczyki).

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

      A mój ma 2 latka i 2 miesiace i nic nie mówi tylko jęczy, cwaniak jest tak wygodny że wie że go rozumiemy i nic nie powie. Jak córeczka 8 miesięczna coś tak palnie to wtedy młody powtórzy a tak nie powie słowa.

      Skomentuj


        #33
        Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

        Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
        A mój ma 2 latka i 2 miesiace i nic nie mówi tylko jęczy, cwaniak jest tak wygodny że wie że go rozumiemy i nic nie powie. Jak córeczka 8 miesięczna coś tak palnie to wtedy młody powtórzy a tak nie powie słowa.
        No to marzena pewnie niedługo będziesz musiała rozważyć wizytę u logopedy, no chyba że mały sam zacznie w końcu mówić.

        Skomentuj


          #34
          Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

          Z tego co wiem do 4 lat nie ma co sie martwić tym, bo do tego czasu dziecko ma czas... Bylismy na bilansie 2 latka teraz to pediatra zaznaczyła że wymowa w porządku choć w sumie nawet mały nic specjalnie nie mówił haha

          Skomentuj


            #35
            Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

            marzena - z jakiego miesiąca jest twój synek ? Moja 2 latka z listopada
            A mówi bardzo dużo powtarza po bracie wierszyki czy piosenki z przedszkola
            W rodzinie był chłopiec on do 3 roku życia mało co mówi a teraz taki wygadany chłopak jest i też często tak właśnie jest im później zaczynają mówić tym bardziej są gaduły potem

            Skomentuj


              #36
              Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

              Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
              Z tego co wiem do 4 lat nie ma co sie martwić tym, bo do tego czasu dziecko ma czas... Bylismy na bilansie 2 latka teraz to pediatra zaznaczyła że wymowa w porządku choć w sumie nawet mały nic specjalnie nie mówił haha
              heheh to widzisz 2 latek wcale nie musi dużo mówić nie wiedziałam że do 4 lat to normalne...

              Skomentuj


                #37
                Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                Jako 4 latek to już wydaje mi się że coś niepokojącego lekarz wypatrzył by
                Nasz rodzinny wysyłał nas do logopedy bo z wymową usłyszał że nie dokładnie wymawia W przedszkolu tak samo na to zwracają uwagę ,dlatego ćwiczymy nadal wymowę

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                  Co lekarz to inna opinia (ale tak jest ze wszystkim :/) znajomą wysłali do logopedy właśnie z 4 latkiem bo uwaga mały nie mówił pełnymi zdaniami...

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                    Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                    Co lekarz to inna opinia (ale tak jest ze wszystkim :/) znajomą wysłali do logopedy właśnie z 4 latkiem bo uwaga mały nie mówił pełnymi zdaniami...
                    Teraz bardzo często potrafią się czepiać o małe szczegóły Bardzo na to zwracają uwagę a w szkole podstawowej to samo Wiem z opowiadań koleżanek

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                      moja córeczka ma dopiero 2 latka a nawija cały cały czas na pewno duży wpływ miłą fakt ze czytaliśmy jej książeczki od najmłodszych lat a poza tym teraz ciągle układa puzzle piankowe http://www.anluxsklep.pl/maty-i-************..ci-m-005.htmla to na-pewno wpływa pozytywnie na jej rozwój

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                        Dzieci są różne, jedne zaczynaja mówić wczesniej, drugie pozniej, wiec nie ma sie czym martwic.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                          Napisane przez konkretna Pokaż wiadomość
                          Dzieci są różne, jedne zaczynaja mówić wczesniej, drugie pozniej, wiec nie ma sie czym martwic.
                          Zgadzam się, moja koleżanka ma chłopczyka w wieku 2 lat i bardzo mało mówi, z kolei ta co ma dziewczynkę w tym samym wieku potrafi już fajnie budować pełne zdania

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                            Każde dziecko swoim tempem idzie więc prędzej czy później i tak zacznie mówić U nas w domu dużo ludzi każdy do dzieci od małego mówił i dziecko zresztą też na okrągło słyszy głosy . Mówienie ,czytanie to ma duży wpływ

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                              moje dziecko ma 1,5 roku i mówi dużo pojedynczych słów czasami we własnym języku np. na piłkę zawsze mówi "bach" i gdzieś wyczytałam że mimo tego że dziecko na tą piłkę nie mówi "piłka" ale zawsze używa tego określenia "bach" to jest to traktowane jako słowo i nie ma się co martwić bo dziecko już wtedy mówi tylko po swojemu. Dlatego czasami tylko rodzice potrafią zrozumieć swoje dzieci

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                                Moj synek poznawo zaczął mowic bynajmniej cos tam po swojemu mówił, potem wyraźne pojedyncze slowka a dopiero w przedszkolu poprawil mowe i jest wyraźna i ładna

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X