Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

bitwa o zabawki...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    bitwa o zabawki...

    Moje dzieci lubia sie razem bawic, maja zazwyczaj kazda zabawke x2... bawia sie bawia i nagle wielka bitwa o konkretna zabawke ... jak oduczyc ich walki miedzy soba;/ czasami rece opadaja;/ i juz drzec sie nie chce;/
  •    
       

    #2
    Odp: bitwa o zabawki...

    Chyba się nie da. To kolejny etap przez który muszą przejść i który też ich dużo nauczy...oczywiście są pewne granice. Ja z moim bratem też się 'lałam' a teraz kochamy się BARDZO jest między nami 3 lata różnicy (ja jestem tą starszą) i mimo tego często wygrywał :P
    Może jak kłócą się dosyć mocno o jakąś konkretną zabawkę to :
    - rozporządź czasem: jedna bawi się nią przez 15 minut a potem druga
    - jeśli nie ma nadal zgody to może zabierz zabawkę i wytłumacz ,że jak się uspokoją i dojdą do porozumienia to mogą po nią przyjść do Ciebie...



    Skomentuj


      #3
      Odp: bitwa o zabawki...

      caly czas zabieram i wynosze na strych zeby widzialay... obiecuja zgode 15 min zgody i dalej to samo.....

      Skomentuj


        #4
        Odp: bitwa o zabawki...

        mam ten sam dylemat :/ z tym, że moje są za małe na tłumaczenie i właściwie jakakolwiek reakcja moja lub jej brak skutkuje tym samym - wyciem







        Skomentuj


          #5
          Odp: bitwa o zabawki...

          wiem tlumacznie o zabwkach to u mnie praca syzyfowa....

          Skomentuj


            #6
            Odp: bitwa o zabawki...

            Ja znalazłam inny sposób. Moi chłopcy mają 2lata i 3 miesiące. U nas obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy". jeżeli jeden z chłopców bawi sie jakąś zabawką to drugi musi zaczekać aż skonczy albo zechce wymienić się na inną zabawkę. Ta metoda przynosi jakieś tam rezultaty ale kłótni między bliźniakami chyba nie da się uniknąć.

            Skomentuj


              #7
              Odp: bitwa o zabawki...

              Problem jednak może nastąpić wtedy, gdy pierwsze dziecko nie będzie chciało w ogóle zostawić zabawki pożądanej przez drugiego malucha. Najlepiej by było wszystko kupować razy dwa, jednak wiem, że byłby to straszny wydatek pieniężny.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: bitwa o zabawki...

                Ja swoim kazałam samemu rozwiązac problem tzn. pokazałąm na zegarku kto ile ma czasu i mają tego sami polnować. Jak nie wychodzi - to sami muszą się jakoś potargować poprzekonywać. Powiedziałam, że muszą się sami doadywać, bo są rodzieństwem i o dziwo pomogło

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: bitwa o zabawki...

                  Czasem nie pozostaje nic innego jak zająć zrozpaczonego malucha czymś innym. Najlepiej zaangażować w jakąś pracę - w kuchni na przykład. Zazwyczaj kończy się tym, że wszyscy lądują w kuchni i mieszają jakieś mikstury

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: bitwa o zabawki...

                    Im większy bałagan tym lepsza zabawa

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: bitwa o zabawki...

                      Takie bitwy są bardzo często między dziećmi, dlatego ja znalazłem rozwiązanie. Zawsze kupuję dwie zabawki dla każdego dziecka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: bitwa o zabawki...

                        Ja też wpadłam na taki pomysł ale nawet on nie pomógł ponieważ biją się nawet wtedy kiedy mają takie same zabawki, jedno weźmie tę a drugie chce tę samą mimo tego że obie są identyczne, nie wiem kiedy moje dzieci z tego wyrosną

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: bitwa o zabawki...

                          Może warto aby każde z nich miało swoją zabawkę, może to głupie bo wszystkie zabawki musiałby być po dwie sztuki ale może to by rozwiązało problem wojny o zabawki

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: bitwa o zabawki...

                            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                            Może warto aby każde z nich miało swoją zabawkę, może to głupie bo wszystkie zabawki musiałby być po dwie sztuki ale może to by rozwiązało problem wojny o zabawki
                            mikaa997 ale evelinek13 zaznaczala w poscie iż jej dziewczynki maja zabawki 2x - wiec Twoja rada to żadna rada dla Eweliny

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: bitwa o zabawki...

                              A jak to jest u was z ubrankami?też jest wojna?u mnie siostra ma dwie córeczki bliźniaczki i w sumie kupuje im najczęściej takie www.radosnamoda.com.pl/bluzki-dla-dzieci z różnymi nadrukami także wszystko w miarę podobne do siebie, ale nie identyczne

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X