Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

    Moje dziecko po prostu ma szlaban na oglądanie dobranocki i nie czytam jej przed snem.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

      Napisane przez madureczka Pokaż wiadomość
      Moje dziecko po prostu ma szlaban na oglądanie dobranocki i nie czytam jej przed snem.
      Fajnie, że tak bardzo konkretnie i stnowczo. Ja mam ten problem, że czasem uginam się wobec syna. Ma powiedziane, że nie będzie bajki jeśli... I rzeczywiście, gdy mąż jest w domu to jest to konsekwentnie przestrzegane, ale mamę potrafi naciągnąć na bajkę pomimo...

      Skomentuj


        #79
        Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

        Nagradzać? A jak niema za co? Z okazji zbliżających się świąt wpadłam na pomysł, że można użyć ważnego zewnętrznego autorytetu w postaci św. Mikołaja. Korzystając z portalu http://www.listymikolaja.pl/ można zamówić list od św. Mikołaja. Gdy on napisze, lub powie na video, że konkretne dziecko z imienia i nazwiska jest dla niego ważne i dobrze byłoby gdyby... to może podziała.

        Skomentuj


          #80
          Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

          Czasami jest to zakaz oglądania ulubionej bajki.

          Skomentuj


            #81
            Odp: czy stosujecie jakieś kary wobec dzieci za złe zachowanie?

            Nie wiem czy to jest dobra metoda czy nie ale u nas synek czasem idzie do kąta. Nie na długo bo liczymy wtedy do 10 i czasem taka kara pomaga, głownie gdy robi coś specjalnie, na złość

            Skomentuj


              #82
              Staram się nie stosowač kar chociaż nie jest to łatwe, ja byłam wychowywana inaczej i cieżko przełamać ten model. Bardzo pomocna jest książka "Jak mówić żeby maluchy nas słuchały". Oczywiście w sytuacjach zagrożenia zdrowia kiedy rozmowa nie pomaga wtedy trzeba działać ale nie karać np.kiedy dziecko uparcie wybiega na ulice trzeba go zabrać nawet na siłe i wytłumaczyć że nie możemy się zgodzić na to i dlaczego, dopóki nie wymyślimy żadnego rozwiązania mama musi Cię stąd zabrać ponieważ Twoje zdrowie jest dla mnie najważniejsze i to co robisz jest niebezpieczne Raczej odradzany jest również karny jeżyk.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X