Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witaminy dla ciężarnych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Witaminy dla ciężarnych

    Jakie witaminy brałyście przed zajściem w ciążę? Jak długo je przyjmowałyście? Czy myślicie, że pozytywnie wpłynęły na ciążę?
  •    
       

    #2
    Odp: Witaminy dla ciężarnych

    Ja brałam tylko kwas foliowy. 3 miesiące przed ciążą i potem przez całą ciążę. Resztę witamin uzupełniałam urozmaiconą dietą. Owoce, warzywa, mięsko, ryby, soki to bogate źródła witamin.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Witaminy dla ciężarnych

      moje kochane! proszę o głosy na zdjecie z 1 strony- chłopczyk w czerwonej koszulce z miśkiem z góry BAAAAAARDZO dziękuje z a każdy głos i chwile poswieconego czasu -KLAUDIA

      a tu jest link
      https://apps.facebook.com/mybabydeal-casting/


      POZDRAWIAM

      Skomentuj


        #4
        Odp: Witaminy dla ciężarnych

        witam serdecznie. Zbieram głosy dla synka.

        https://www.bebiklub.pl/home/konkurs...filter=inesita
        prosimy o głosy będziemy baaaardzo wdzięczni. Codziennie można oddać po 3 głosy. to ja też

        Skomentuj


          #5
          Odp: Witaminy dla ciężarnych

          No właśnie..kwas foliowy. Wiadomo, że najlepiej barć go jeszcze przed zajściem w ciążę.Ale nie wszystkie ciąże są planowane, I co wtedy zrobić?Przyjmować podwójne dawki?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Witaminy dla ciężarnych

            Raczej bym nie przyjmowała podwójnych dawek, bo może zaszkodzić dziecku. Po prostu zacząć przyjmować i spożywać więcej produktów, które zawierają kwas foliowy. Najważniejsze są pierwsze miesiące ciąży. Później lekarz zadecyduje czy kontynuować suplementację czy przestać.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Witaminy dla ciężarnych

              Napisane przez ewelka21 Pokaż wiadomość
              No właśnie..kwas foliowy. Wiadomo, że najlepiej barć go jeszcze przed zajściem w ciążę.Ale nie wszystkie ciąże są planowane, I co wtedy zrobić?Przyjmować podwójne dawki?
              Nie! Broń Panie B... w drugą stronę też nie można przekombinować. Ja pół roku przed zajściem w ciążę brałam kwas foliowy i potem chyba do 4 miesiąca. Zmieniłam też nawyki żywieniowe na DUŻO zdrowsze! momentami przesadzałam ale to pierwsza ciąża więc ...



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Witaminy dla ciężarnych

                Pierwsza ciąża czy druga - zobaczysz dba się o siebie tak samo

                A co do witamin - ja przyjmowałam je dopiero na 3 m-ce przed zajściem w ciążę, chociaż o dziecko staraliśmy się prawie rok. Za to do pierwszej ciąży nie miałam jak się przygotować - była dla ans totalnym zaskoczeniem(miesiączkowałam do 3 miesiąca). Dlatego tak bardzo bałam się o zdrowie córeczki.Ale na szczęście cała ciąża przebiegała prawidłowo

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Witaminy dla ciężarnych

                  Przeważnie jest tak że pierwsza ciąża jest bardziej wychuchana. Może z braku doświadczenia, strachu by nic złego się nie stało. W kolejnych ciążach już wiemy co i jak stosować. Też dbamy o ciążę, ale jesteśmy już bardziej doświadczone.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Witaminy dla ciężarnych

                    Dokładnie - bardziej doświadczone...Ale na pewno nie mniej spokojne... Mimo tego, że miałam już bowiem jedno dziecko to ciągle obawiałam się jak poradzę sobie z opieką nad maluszkiem...Dziwne co nie?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Witaminy dla ciężarnych

                      Każde nowe dziecko przynosi nowe doświadczenia.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Witaminy dla ciężarnych

                        Dokładnie! I nikt nie wmów mi, że skoro mam już jedno dziecko to będę wiedziała o nich wszystko. Każdy maluszek jest inny...Inaczej reaguje, ma inne potrzeby...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Witaminy dla ciężarnych

                          Przez pierwszy trymestr tylko kwas foliowy. Potem Prenatal classic. Wg mnie warto brać, bo i tak ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Witaminy dla ciężarnych

                            Goraco polecam Prenatal! Bralam go cala ciaze i podczas karmienia piersia

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Witaminy dla ciężarnych

                              Ja także brałam Prenatal po ciąży

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X