Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

komputer i dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: komputer i dziecko

    Już lepiej kupić dziecku motor na akumulator. Wtedy przynajmniej będzie spędzało czas na świeżym powietrzu, a nie przed komputerem.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: komputer i dziecko

      nie ma niczego złego w komputerze, w pewnym wieku każde dziecko chce mieć j€ż własny komputer i wg nie bez sensu od tego izolować, grunt to dobre zabezpieczeni ekomputera, teraz tyle się wirusów pojawia i fejkowych linków gdzie potem można sobie zablokować dostęp do komputera że bez tego ani rusz, mój to jeszcze młody ale też potrafi już myszką gdzieś tam kliknąć a potem za nic nie można usunąc reklamy z paska :/, teraz mam chociaż spokj bo g datę sobie zainstalowałam i ona przed czymś takim zabezpiecza, zresztą jak się poczyta newsy technologiczne to nie ma tygodnia żeby nie pisali o kolejnych coraz sprytniejszych wirusach, który dzieciak go ogarniae i będzie wiedział że ten link to wirus, nie jeden dorosły ma z tym problem

      Skomentuj


        #78
        Odp: komputer i dziecko

        Ja jestem bardzo ostrożna w udostępnianiu mojej Ilonce komputera z dostępem do internetu. Próbuje ochronić dziecko od reklam i innych treści, dlatego kupiłam jej dostęp do platformy edukacyjnej Zdobywcy Wiedzy i pozwalam korzystać tylko z tej strony. Nie ma tam reklam, czatów i innych tego typu rzeczy, a mała bawi się grami edukacyjnymi.

        Skomentuj


          #79
          Odp: komputer i dziecko

          Moje zdanie jest takie, że najlepiej udać się z dzieckiem do psychologa. W przeciwnym wypadku problem będzie się pogłębiał. Tutaj xxx jest wielu dobrych specjalistów. Warto tam zarejestrować się na wizytę.
          Last edited by disne; 16-07-2020, 20:38. Powód: link

          Skomentuj


            #80
            Odp: komputer i dziecko

            Z umiarem i pod kontrolą

            Skomentuj


              #81
              Odp: komputer i dziecko

              oczywiście że pod kontrolą ale całkiem też nie można dziecka od tego odcinać, bo potem w szkole na zajęciach komputerowych są problemy, znam takie przypadki.

              Skomentuj


                #82
                Odp: komputer i dziecko

                Strasznie trudna sprawa. Współczuje. Mam nadzieję, że mnie uda się uniknąć tego problemu, ale też sie boję, bo młodego bardzo ciągnie do komputera.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: komputer i dziecko

                  Moim zdaniem żaden gadżet elektroniczny nie może być uważany za przyjaciela naszego dziecka, wręcz przeciwnie i musimy zachowa c ostrożność. Z drugiej strony zakaz dostępu do komputera czy internetu też nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto znaleźć po prostu "złoty środek" w kwestii czasu jaki nasze dziecko spędza przed ekranem monitora.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: komputer i dziecko

                    13 latka ciężko odizolować od komputera. Jeżeli chcemy, żeby dziecko spędzało mniej czasu przed komputerem (w sposób nieproduktywny, np. jedynie przeglądając strony z memami itp.), to trzeba mu pokazać jakieś ciekawe możliwości i dać przykład własnym zachowaniem. Nasze zakazy będą wywoływały jeszcze większy bunt, gdy dziecko zobaczy, że sami spędzamy cały wolny czas przed telewizorem czy przy komputerze.

                    W przypadku mniejszych dzieci sprawdzą się wszelkie aktywności plastyczne, proste prace techniczne, zabawy na zewnątrz. Nastolatków raczej nie zachęcimy do wspólnego malowania, ale możemy zainteresować elektroniką, programowaniem, pracami stolarskimi lub mechaniką samochodową, jeżeli posiadamy samochód, w którym da się samodzielnie dokonywać jakichkolwiek napraw. Jeżeli pokażemy dziecku jak spędzać czas pożytecznie i akurat go to zainteresuje, to sam zacznie uważać przeglądanie śmiesznych stron za głupie zajęcie i szybko będzie go to nudzić.

                    Oczywiście takie rozwiązanie wymaga od nas, dorosłych, sporego wysiłku. Często sami musimy nauczyć się tego, czym chcemy zainteresować dziecko. Oczywiście rodzice w takich momentach wymyślają 1000 wymówek, żeby tego nie robić. Prawda jest jednak taka, że jeśli chcemy wygrać z wpływem otoczenia, to musimy zaproponować dziecku coś ekstra i samemu dać dobry przykład.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: komputer i dziecko

                      Super, dzięki wielkie za wszelkie porady Z całą pewnością mi się przydadzą
                      Każdy z nich wchodzi na scenę i znika,

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: komputer i dziecko

                        Sprawa dość ciężka bo wiem jak takie dzieci później reagują na zabranianie... Ale najlepiej udać się do psychologa jakiegoś. I działać od razu bo później może być za późno

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: komputer i dziecko

                          Nie będę mogła pomóc. W ogóle się na tym nie znam...
                          Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz. Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: komputer i dziecko

                            Dziecko jak ma odpowiedni wiek może bawić się na komputerze tylko rodzice powinni mieć nad tym kontrolę.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: komputer i dziecko

                              Nie wiem, gdzie widzicie problem. Przecież jeśli prawidłowo omówi się dziecku, jak korzystać z komputera, to będziecie mogli być spokojni. Problemy robią się wtedy, gdy nie ma jasno postawionych zasad. Na pewno dobrym wyborem będzie taki sprzęt jak [xxx W ten sposób zadbacie o dobry komputer na lata.
                              Last edited by disne; 16-07-2020, 20:38. Powód: link

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: komputer i dziecko

                                Ktoś powiedział że trzeba spędzać czas produktywnie - ja bardzo lubię gdy mój synek gra w Minecrafta, nie tylko walczy z zombiakami ale buduje, tworzy... gry nie muszą być głupie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X