Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-04-2017, 10:39
satya satya jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
satya.polki.pl

Domyślnie Odp: komputer i dziecko

Moim zdaniem żaden gadżet elektroniczny nie może być uważany za przyjaciela naszego dziecka, wręcz przeciwnie i musimy zachowa c ostrożność. Z drugiej strony zakaz dostępu do komputera czy internetu też nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto znaleźć po prostu "złoty środek" w kwestii czasu jaki nasze dziecko spędza przed ekranem monitora.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2017, 16:05
reggioemilia reggioemilia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
reggioemilia.polki.pl

13 latka ciężko odizolować od komputera. Jeżeli chcemy, żeby dziecko spędzało mniej czasu przed komputerem (w sposób nieproduktywny, np. jedynie przeglądając strony z memami itp.), to trzeba mu pokazać jakieś ciekawe możliwości i dać przykład własnym zachowaniem. Nasze zakazy będą wywoływały jeszcze większy bunt, gdy dziecko zobaczy, że sami spędzamy cały wolny czas przed telewizorem czy przy komputerze.

W przypadku mniejszych dzieci sprawdzą się wszelkie aktywności plastyczne, proste prace techniczne, zabawy na zewnątrz. Nastolatków raczej nie zachęcimy do wspólnego malowania, ale możemy zainteresować elektroniką, programowaniem, pracami stolarskimi lub mechaniką samochodową, jeżeli posiadamy samochód, w którym da się samodzielnie dokonywać jakichkolwiek napraw. Jeżeli pokażemy dziecku jak spędzać czas pożytecznie i akurat go to zainteresuje, to sam zacznie uważać przeglądanie śmiesznych stron za głupie zajęcie i szybko będzie go to nudzić.

Oczywiście takie rozwiązanie wymaga od nas, dorosłych, sporego wysiłku. Często sami musimy nauczyć się tego, czym chcemy zainteresować dziecko. Oczywiście rodzice w takich momentach wymyślają 1000 wymówek, żeby tego nie robić. Prawda jest jednak taka, że jeśli chcemy wygrać z wpływem otoczenia, to musimy zaproponować dziecku coś ekstra i samemu dać dobry przykład.
Stary 26-07-2017, 18:33
hanna202's Avatar
hanna202 hanna202 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
hanna202.polki.pl

Super, dzięki wielkie za wszelkie porady Z całą pewnością mi się przydadzą
Stary 27-07-2017, 16:37
misiaczka85 misiaczka85 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
misiaczka85.polki.pl

Sprawa dość ciężka bo wiem jak takie dzieci później reagują na zabranianie... Ale najlepiej udać się do psychologa jakiegoś. I działać od razu bo później może być za późno
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-08-2017, 19:23
pergam25's Avatar
pergam25 pergam25 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pergam25.polki.pl

Nie będę mogła pomóc. W ogóle się na tym nie znam...
Stary 25-08-2017, 22:45
jowita99 jowita99 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jowita99.polki.pl

Ja swojemu dziecku na razie odmawiam komputera bo jest jeszcze zbyt młode . Za to kupiłam mu telefon na którym może sobie grać w różne gry i wszystko mam pod kontrolą, a dokładnie taki z maxcoma http://www.maxcom.pl/maxcom-smart-strong-ms456 Cenowo i jakościowo super
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2017, 10:48
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Dziecko jak ma odpowiedni wiek może bawić się na komputerze tylko rodzice powinni mieć nad tym kontrolę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2017, 17:53
tomasz798 tomasz798 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tomasz798.polki.pl

Nie wiem, gdzie widzicie problem. Przecież jeśli prawidłowo omówi się dziecku, jak korzystać z komputera, to będziecie mogli być spokojni. Problemy robią się wtedy, gdy nie ma jasno postawionych zasad. Na pewno dobrym wyborem będzie taki sprzęt jak http://gameplatform.pl/jaki-komputer...rekomendowane/ W ten sposób zadbacie o dobry komputer na lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 20:05
milkona milkona jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
milkona.polki.pl

takie są czasy że nie da się uciec przez technologią ale myślę że można z niej mądrze korzystać. Mój syn ma dostęp pod moją kontrolą do komputera i telefonu, na których ogląda ulubone firmy,gra w jakieś gry, oczywiście obydwa urządzenia zabezpieczylam antywirusem, bardzo dobrze się tu sprawdził g data, oprócz tego staram się go ostrzegać przed zagrożeniami. teraz jest chyba ta akcja klikajbezpiecznie, cos juz czytalam na ten temat - nawet nauczycielka w szkole zwracala uwage na zebraniu zeby uwazac co dziecko klika i jak korytsa z komputera
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-10-2017, 08:24
onexia12's Avatar
onexia12 onexia12 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
onexia12.polki.pl

Ktoś powiedział że trzeba spędzać czas produktywnie - ja bardzo lubię gdy mój synek gra w Minecrafta, nie tylko walczy z zombiakami ale buduje, tworzy... gry nie muszą być głupie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania