Wróć   Forum Babyonline.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-07-2017, 08:30
emmaz's Avatar
emmaz emmaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emmaz.polki.pl

Domyślnie Odp: Czy oszczędzacie?

Od jakiegoś czasu staramy się z mężem planować swoje finanse. Polecam głównie:

spisywać wydatki
wyznaczyc sobie określone sumy jakie miesięcznie możemy wydać na poszczególne rzeczy
oraz założyć sobie konto w banku. Oszczędnościowe, na które miesięcznie będzie wpływała określona suma pieniędzy. Praktycznie tego nie odczujemy, a odłożymy sporą sumkę

Proponuję zerknąc sobie promocje konta bankowe - przy założeniu niektórych kont ma sie spore bonusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-08-2017, 19:10
luna077 luna077 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
luna077.polki.pl

Według mnie nie da rady tak naprawdę zaoszczędzić, jeśli nie ograniczy się wydatków. Trzeba przejrzeć dokładnie wszystkie rachunki domowe i zobaczyć gdzie jest lokowanych najwięcej pieniędzy i czy nie można tego w jakiś sposób ograniczyć. U mnie na przykład dużą różnice zrobiło przejście z telefonu na abonament na telefon na kartę. Dzięki temu mogę doładować konto w razie potrzeby (https://bm.pl/#!/doladowanie-telefon...e-do-njumobile) i płacę tylko za to co tak naprawdę wykorzystam. A nie zawsze w każdym miesiącu mam tyle połączeń, żeby mi się to zrównało z wysokością abonamentu. Dzięki temu przestałam być stratna i więcej pieniędzy mogłam sobie odłożyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-08-2017, 12:01
kaczuszka22 kaczuszka22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kaczuszka22.polki.pl

Tak, ale bez jakichś tam większych wyrzeczeń. Staram się odkładać pieniądze, ale nie zaciskam pasa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-08-2017, 09:24
furgomo furgomo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
furgomo.polki.pl

Prawda jest taka, że oszczędzać można praktycznie na wszystkim ostatnio prawie 200 zł oszczędziliśmy dość przypadkowo na ubezpieczeniu OC bo przesłali nam ofertę i akurat natrafiłem na reklame - https://superpolisa.pl/ i faktycznie udało się znaleźć o te 200 zł tańszą, więc jak widać pieniądze do oszczędzenia są praktycznie dla każdego, kwestia w tym czy każdemu chce się oszczędzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-09-2017, 11:24
gilza gilza jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gilza.polki.pl

Stara się oszczędzać w miarę możliwości. Na początek zrezygnowałam z telefonu na abonament i przeszłam na ofertę na kartę. Teraz rachunki są dużo niższe a doładowuje stan konta szybko na https://bm.pl/#!/doladowanie-telefon...wanie-do-heyah. Serio, można coś tam zaoszczędzić co miesiąc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2017, 20:25
lamina lamina jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
lamina.polki.pl

Poczytałam trochę w internecie, miedzy innymi na stronie http://123budujemy.pl/czy-warto-inwe...e-biologiczne/ i postanowiłam wybudować własną oczyszczalnie ścieków, okazuje się, że jest to bardzo korzystne i szybko się zwraca
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2017, 07:22
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Dobrze wiedzieć. Myślę, że takie rozwiązanie faktycznie może być sporą oszczędnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-10-2017, 23:10
marryczarry marryczarry jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marryczarry.polki.pl

Miasto: Tczew

Oszczędzamy z mężem od 5 lat, po 200 zł miesięcznie oboje. Nie są to może kokosy, ale jednak 400 zł miesięcznie to 4800 zł rocznie. Zawsze lepsze to, niż nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-10-2017, 23:11
marryczarry marryczarry jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marryczarry.polki.pl

Miasto: Tczew

Poza oszczędnościami również gram w lotto, a konkretnie w Eurojackpot (https://lottopark.com/pl/graj/eurojackpot/) i od czasu do czasu trafiają się małe kwoty, któe również przelewam na konto oszczędnościowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania