Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chudy pokarm?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: chudy pokarm?

    Wystarczy zdrowo się odżywiać, spożywać gotowane mięsko i warzywa i dziecko będzie w zupełności się najadać. Kanapeczki z chudą wędlinką i do tego herbatka laktacyjna i dziecko będzie ciągle uśmiechnięte.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: chudy pokarm?

      Napisane przez M.Zadrożna-Karpiejczyk Pokaż wiadomość
      Hmm, kolejny post z informacją o pewnej herbatce
      Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości - chude mleko nie istnieje!
      Tak czytam, czytam i widzę że te herbatki w ostatnim czasie jakąś ogromną furorę robią na forum. Chyba jednak kobiecy organizm podczas laktacji potrafi sobie bez nich poradzić?

      Skomentuj


        #18
        Odp: chudy pokarm?

        Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
        Tak czytam, czytam i widzę że te herbatki w ostatnim czasie jakąś ogromną furorę robią na forum. Chyba jednak kobiecy organizm podczas laktacji potrafi sobie bez nich poradzić?
        Wiesz lepiej jednak pić herbatki laktacyjne przy karmieniu piersia niż zwykłą herbatę, ponieważ ta normalna jak pijesz za mocną, albo za krótko bądź za długo parzoną też może mieć wpływ na zachowanie dziecka. Dziecko może być nadpobudliwe. Te laktacyjne nie mówie akrat o tych co dziewczyny tutaj piszą, ale ogólnie mają skład ziół uspokajające, na trawienie itd więc warto je pić. Z 1 torebki czasem zrobisz 3 torebatki

        Skomentuj


          #19
          Odp: chudy pokarm?

          Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
          Wiesz lepiej jednak pić herbatki laktacyjne przy karmieniu piersia niż zwykłą herbatę, ponieważ ta normalna jak pijesz za mocną, albo za krótko bądź za długo parzoną też może mieć wpływ na zachowanie dziecka. Dziecko może być nadpobudliwe. Te laktacyjne nie mówie akrat o tych co dziewczyny tutaj piszą, ale ogólnie mają skład ziół uspokajające, na trawienie itd więc warto je pić. Z 1 torebki czasem zrobisz 3 torebatki
          Zamiennie pewnie i tak, ale ja o niczym takim tu nie wspomniałam, bo wiadomo że kobieta zarówno cieżarna jak i karmiąca ma troszkę inne zalecenia dietetyczne.

          Skomentuj


            #20
            Odp: chudy pokarm?

            Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
            Wiesz lepiej jednak pić herbatki laktacyjne przy karmieniu piersia niż zwykłą herbatę, ponieważ ta normalna jak pijesz za mocną, albo za krótko bądź za długo parzoną też może mieć wpływ na zachowanie dziecka. Dziecko może być nadpobudliwe.
            Herbatę i kawę można śmiało pić podczas karmienia piersią, oczywiście zakładam, że wszystkie myślimy o przeciętnym spożyciu a nie o piciu kilku kawowych "siekier" dziennie albo herbat o mocy esencji.
            Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
            Certyfikowany Doradca Laktacyjny

            Skomentuj


              #21
              Odp: chudy pokarm?

              Moja po zwykłych robi się strasznie nerwowa, dlatego zaczęłam pić te laktacyjne już na co dzień. Jest troszkę bardziej wyciszona i spokojniejsza.

              Skomentuj


                #22
                Odp: chudy pokarm?

                Napisane przez M.Zadrożna-Karpiejczyk Pokaż wiadomość
                Herbatę i kawę można śmiało pić podczas karmienia piersią, oczywiście zakładam, że wszystkie myślimy o przeciętnym spożyciu a nie o piciu kilku kawowych "siekier" dziennie albo herbat o mocy esencji.
                i takie rady są dla mnie cenne i wiarygodne Dziękuję Pani za komentarz

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: chudy pokarm?

                  ponoć nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm jeśli dziecko przybiera na wadze to nie ma potrzeby az tak często do piersi przystawiać czasem dziecko ma odruch ssania wiec wtedy spróbować dać smoczka

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: chudy pokarm?

                    Moja miała odruch ssania ale w życiu smoczka do ust nie chciała. Taka mądra od urodzenia nawet nie ruszyła, ewentualnie teraz weźmie by pogryźć sobie - czyli jak wszystko

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: chudy pokarm?

                      Dziecko nieraz nie jest głodne, a po prostu potrzebuje possać pierś. W ten sposób pokazuje, że potrzebuje bliskości i czułości matki. Tak przynajmniej wyczytałam gdzieś, gdzie wypowiadał się ekspert

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: chudy pokarm?

                        To prawda, że potrzbuje possać widzę to po mojej małej, co nie znaczy że jej tak daje. Jak jest głodna to może jeść, ale dla zabawy jej nie daje bo w ogóle bym sobie z nią nie poradziła.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: chudy pokarm?

                          wszystkim mamom które nie karmią, a mogą karmić, po prostu im się nie chce
                          dobrze radzę by chociaż spróbowały, też miałam obawy, ale się przemogłam
                          i dziecko jest super szczęśliwe, wtula się uśmiech, relaksuje,
                          nie rezygnujcie z karmienia, wcale nie boli i nie jest obleśnie
                          jak już się ładnie nauczycie

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: chudy pokarm?

                            Karmiąc dziecko powinnyśmy myśleć o tylko o nim, nie robimy tego dla siebie tylko dla zdrowia dziecka- takie jest moje zdanie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: chudy pokarm?

                              ja również uważam że nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm, mleko mamy jest po prostu lekkostrawne dla organizmu dziecka i dlatego potrzebuje ono czasami częstszego przystawiania do piersi takie jest moje zdanie

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: chudy pokarm?

                                Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
                                ja również uważam że nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm, mleko mamy jest po prostu lekkostrawne dla organizmu dziecka i dlatego potrzebuje ono czasami częstszego przystawiania do piersi takie jest moje zdanie
                                Uważam, że chudy pokarm to mit. Wiecie ile się nasłuchałam, że po roku pokarm jest już zbyt chudy i małowartościowy? A fakt, że jestem w kolejnej ciąży już w ogóle wywołał falę krytyki wśród znajomych. Słyszałam tylko: "Ty jeszcze karmisz? Ile można? Szkodzisz rozwijającemu się dziecku..." A argumenty mojego lekarza prowadzącego, który uważał, że mogę karmić piersią wszyscy mieli za przeproszeniem w głębokim poważaniu. Postanowiłam się tym nie przejmować. W końcu intuicja matki jest niezawodna


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X