Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wczasy za granicą a ubezpieczenie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wczasy za granicą a ubezpieczenie

    Planujemy wyjazd na wczasy za granicą z naszą 3 letnią córką. Wprawdzie Itaka ma jakieś ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ale zastanawiamy się nad wykupieniem czegoś dodatkowego. Myślicie, że warto? Jedziemy do Włoch.
  •    
       

    #2
    Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

    Napisane przez kwann Pokaż wiadomość
    Planujemy wyjazd na wczasy za granicą z naszą 3 letnią córką. Wprawdzie Itaka ma jakieś ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ale zastanawiamy się nad wykupieniem czegoś dodatkowego. Myślicie, że warto? Jedziemy do Włoch.
    Oczywiście ,że warto ! Biura podróży owszem mają ubezpieczenia ale sama zobacz sobie jakie to ubezpieczenie jest. Bardzo małe. Moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać i jednak warto jest wydać trochę pieniędzy tak aby czuć się bezpiecznie.Zobacz,że jest to inny kraj i tak naprawde nie wiesz jak wyglada tam opieka zdrowotna.Za co będziesz musiała zapłacić sama. Poza tym w razie wypadku transport do Polski jest równięż płatny ! Państwo Ci za to nie odda ale firma ubezpieczeniowa już tak.
    Tutaj znajdziesz artykuł o tym czemu warto jest wykupić polisę podróżną nawet jeśli kupujesz wakacje w biurze podrózy:
    http://blog.tueuropa.pl/2154-dlaczeg...se-turystyczna

    Zapoznaj się z tym.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

      Ja co roku wykupuję dodatkowe ubezpieczenie w Compensie, niezależnie od tego co dodaje biuro podróży, bo im łatwiej się wykpić, a tak wiem za co płacę. Najczęściej jeździmy na tydzień lub dwa wiec to nie są duże kwoty. Najważniejsze to czuć się pewnie i bezpiecznie, w końcu wakacje.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

        Napisane przez nielaleczka Pokaż wiadomość
        Ja co roku wykupuję dodatkowe ubezpieczenie w Compensie, niezależnie od tego co dodaje biuro podróży, bo im łatwiej się wykpić, a tak wiem za co płacę. Najczęściej jeździmy na tydzień lub dwa wiec to nie są duże kwoty. Najważniejsze to czuć się pewnie i bezpiecznie, w końcu wakacje.
        Dokładnie. Nie ma sensu sie stresować czy coś się stanie czy nie i odżałować te kilka groszy na polisę. Tak jak same piszecie nie jest to żaden duży wydatek i naprawdę jeśli stać nas na wycieczkę to powinno być stać jeszcze na taką polisę. Na tej stronie znajduje się równiez dobry poradnik
        http://superpolisa.pl/faq/co-wchodzi...turystycznych/
        Możecie sobie tutaj poczytać o tym co wchodzi w skład ubezpieczeń turystycznych .Sama lubię uprawiać na wakacjach sport tak więc zawsze wykupuję sobie ubezpieczenie od sportów.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

          Ja miałam przeprawę ze znaną firmą ubezpieczeniową. Uległam wypadkowi za granicą, ale nie mogłam doczekać się odszkodowania, firma robiła wszystko, żeby nie wypłacić mi pieniędzy. Pomogła mi dopiero firma odszkodowawcza http://lexfortis.pl/
          look like princess

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

            Tak z ciekawości porównajcie sobie zakres ubezpieczenia i sumy gwarancyjne jakie macie z BP, do tego - http://elvia.pl/ubezpieczenia-podrozne/ Jak łatwo się domyśleć, ubezpieczenie z BP po prostu nie wystarczy dla pokrycia wszystkich kosztów poważniejszych chorób i problemów.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

              jak wyjeżdżam za granicę to dla mnie priorytetem jest załatwienie wszystkich formalności odnośnie ubezpieczenia. Bez tego nie pojadę.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                A nie wolałabyś np wakacji w Polsce? Ja uwielbiam wakacje w Kołobrzegu w tym http://www.aquariusspa.pl/pl/oferta-...-w-kolobrzegu/ miejscu. Ceny są zawsze takie jak na ich stronie, ale często można załapać się na promocję. Do tego mają tam kącik dla dzieci z animatorami więc mogłabyś zostawić na jakiś czas tam dziecko i sama się zrelaksować

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                  My wyrobiliśmy taką karte z nfz i z nią można zgłosić się do lekarza w całej Uni Europejskiej. Dokupiliśmy tez ubezpieczenie, bo było w promocji.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                    Koszt ubezpieczenia na wyjazd zagranice nie jest duży i warto je wykupić.
                    My też byliśmy we Włoszech co prawda nic złego się nie wydarzyło, ale byłam o wiele spokojniejsza posiadając dodatkowe ubezpieczenie. Już nie pamiętam ile dokładnie kosztowało, ale to można sobie sprawdzić na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-tu...zne/kalkulator

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                      Wybieram się na urlop wraz z całą rodziną do Grecji, bo ta nasza deszczowa jesień trochę mnie przytłacza i chciałabym spędzić czas w miejscu cieplejszym i bardziej słonecznym. Chciałabym wykupić ubezpieczenie turystyczne dla całej rodziny, żeby w razie jakiejś choroby nie płacić za pobyt w szpitalu lub wizytę u lekarza. Przeglądając oferty trafiłam na tą https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie...zne-w-podrozy/ i wydaje mi się być bardzo interesująca. A Wy co o niej sądzicie?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                        Hm... A czy znacie jakieś praktyczne porady jak wygląda ubezpieczenie społeczne w przypadku umowy o dzieło? Ja się zastanawiam czy porady na tej stronie są ok... Co sądzicie?
                        Wstyd jest przyczyną sekretów, sekrety kłamstw, a kłamstwa rujnują wszystko.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                          Jadąc za granicę jak najbardziej powinno się takie ubezpieczenie dodatkowe mieć.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                            Ja zawsze kupuję dodatkowe ubezpieczenie jak wyjeżdżam.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wczasy za granicą a ubezpieczenie

                              Koniecznie trzeba - zbyt wielkie ryzyko a obowiązują nas za granicą całkowicie inne zasady i przepisy. Lepiej dmuchać na zimne.
                              kardiolog

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X