Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przyprawy w diecie dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: przyprawy w diecie dzieci

    kiedyś oglądałam program z dietetykiem, który mówił że rodzice nie raz mówią że ich dzieci mało jedzą;/ a kiedy zliczy się to co zjadły w ciągu całego dnia wcale tak mało tego nie jest, co do porcji jaką się podaje dziecku to powinna wyglądać jak jego dwie piąstki

    Poza tym jeśli dziecko jest zdrowe i zdrowo sie rozwija, to myślę że nie ma się czym martwić

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: przyprawy w diecie dzieci

      Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
      kiedyś oglądałam program z dietetykiem, który mówił że rodzice nie raz mówią że ich dzieci mało jedzą;/ a kiedy zliczy się to co zjadły w ciągu całego dnia wcale tak mało tego nie jest, co do porcji jaką się podaje dziecku to powinna wyglądać jak jego dwie piąstki

      Poza tym jeśli dziecko jest zdrowe i zdrowo sie rozwija, to myślę że nie ma się czym martwić
      tylko moja Zosia nie ma w nawyku podjadania w ciagu dna miedzy posilkami, ale narazie dobrze wyglada - tylko najgorsze jest to ze człowiek robi to czy to, pichci z mysla - lubi, zje - przychodzi czas jedzenia i cio dziecko nie je nawet kęsa bo nie - mam nadzieje ze kiedys ten etap nie jedzenia jej minie.

      Skomentuj


        #33
        Odp: przyprawy w diecie dzieci

        Zwróć uwagę na soki niektóre soki zwłaszcza te gęste typu Kubuś mają 1/5 porcji posiłku więc są bardzo sycące często po wypiciu butelki takiego picia maluch jest najedzony

        Skomentuj


          #34
          Odp: przyprawy w diecie dzieci

          Anis do picia Zosia dostaje wodę ewentualnie sok jabłkowy - kubusiów i marchewkowy sok dostaje raz na jakis czas - ona jets taki niejadek i juz - tesciowa twierdzi ze po tatusiu, jej jak i tacie jesli na wyglad cos nie pasuje to nie wezmie do ust, narazie nie wyglada ze - ale zazdroszcze mama co dzieciaki jedza normalnie i chetnie

          Skomentuj


            #35
            Odp: przyprawy w diecie dzieci

            Dzieci tak mają że z wyglądu już jak się nie spodoba to nie zjedzą
            Wczoraj mieliśmy ochotę na coś słodkiego i mąż kupił wafelki takie piankowe z galaretką w środku Jem jedno ,potem drugie ale SMAKU nie czuje NIC Pytam męża mówi że to samo czuje
            JEŚĆ coś ale smaku nie czuć ,masakra

            Skomentuj


              #36
              Odp: przyprawy w diecie dzieci

              Ja tylko trochę solę, nie używam przypraw, ponieważ moje dziecko dostaje od nich wysypki
              wypożyczalnia sprzętu foto

              Skomentuj


                #37
                Odp: przyprawy w diecie dzieci

                Ja zamiast przypraw zmieniłabym raczej produkty z jakich przygotowuje się zupki. Zamiast mrożonek ze sklepów lepiej kupić świeże warzywa i z nich gotować.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: przyprawy w diecie dzieci

                  Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                  Ja po prostu używam pietruszki ,bazylii ,koperek majeranek
                  Ostrych przypraw mało używam
                  Ja robię podobnie. Stawiam na przyprawy które mam w ogródku. Nie używam soli ani pieprzu. Ale jak pisze lucyna84 też proponowałabym zmienić mrożonki na świeże warzywa, wtedy dużo nie trzeba by zupka była smaczna.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: przyprawy w diecie dzieci

                    Moim zdaniem wszystko zależy od pory roku, sama często sięgam po mrożonki bo uważam że czasem są zdrowsze niż nafaszerowane chemią owoce czy warzywa.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: przyprawy w diecie dzieci

                      U nas ostatnio pojawia się coraz więcej warzyw i owoców w menu dzieci. Mam nadzieję, że tak już zostanie Trafiłam niedawno na ciekawy artykuł na temat warzyw i owoców w diecie dziecka- znajdziecie go na http://www.rokofun.pl/strefa-rodzica...arzyw-i-owcow/
                      Dzięki niemu wiem jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i owoców, póki co te porady się sprawdzają. Dużo dało nam tez przedszkole. tam maluchy nie wybrzydzają i grzecznie jedzą wszystko co poda im Pani Jola.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: przyprawy w diecie dzieci

                        Ja używam następujących przypraw: koperek, szczypiorek,pietruszkę, liść laurowy, kurkuma, carry, zioła prowansalskie a unikam : soli, cukru, pieprzu, chilli, gałki muszkatołowej - podobno składem przypomina jakiś narkotyk...

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: przyprawy w diecie dzieci

                          Ja nie doprawiałam na początku niczym...córka przyzwyczaiła się do mdłego jedzenie i ciężko jej było jeść już dorosłe jedzenie zawsze jednak łatwiej przestawić się na produkty doprawione niż na odwrót . Należy pamiętać, że dla nas, dziecięce jedzenie zawsze będzie gorzej smakowało, niż nasze przyprawione

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: przyprawy w diecie dzieci

                            Ja na początku doprawiałam koperkiem i pietruszką. Niczym więcej. Teraz używam wielu ziół i przypraw. A sól używam tylko do zupy,ale już mam starsze dziecko a zupę jemy raz w tygodniu. Unikamy wszelkich kostek rosołowych,przypraw typu kucharek. Od soli odzwyczailiśmy się skutecznie,jedynie co to minimalne ilości w zupie aby wydobyć smak warzyw

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: przyprawy w diecie dzieci

                              u nas mało soli i innych przypraw. Nie używam w ogóle kostki rosołowej, a przyprawiam ewentualnie naturalnymi ziołami-pietruszka, koperek itp.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: przyprawy w diecie dzieci

                                Bardzo różnych Uwielbiam aromatyczne potrawy, często stosuję do nich różnego rodzaju przyprawy. W ostatnim czasie pokochałam kolendrę. Testuję przepisy z kuchni tajskiej i indyjskiej, a tam kolendra pojawia się w dużych ilościach. Pasuje do sosów do mięs, do przyprawiania samego mięska.

                                Kupuje w tym słoiczku:
                                https://www.aledobre.pl/740,Pasta_z_..._Heritage.html

                                Pasta jest wydajna.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X