Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka czytania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nauka czytania

    Macie jakieś skuteczne sposoby pomocne w nauce czytania. Mój siedmiolatek słabo garnie się do nauki.
  •    
       

    #2
    Odp: Nauka czytania

    Wszystko przychodzi z czasem i tutaj nie polecam zbytnie tęperować dziecka bo w efekcie możemy go tylko zniechęcić,a przecież nie w tym rzecz. Może takie wspólne wieczorki czytania bajek,co o tym sądzicie?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nauka czytania

      Napisane przez cwiklak Pokaż wiadomość
      Macie jakieś skuteczne sposoby pomocne w nauce czytania. Mój siedmiolatek słabo garnie się do nauki.
      Tak jak rozmówca wyżej też uważam aby dać trochę czasu chłopakowi może lada dzień mu się nagle zachce garnąć do nauki A przecież panom zazwyczaj wszystko przychodzi później niż panią, nawet w dorosłym życiu to wiadomo:P A tak poważnie może książki z których się uczy dzieciak są kiepsko dobrane przez nauczyciela??Mojej siostry córka jest w tym wieku i mają takie podręczniki do podstawówki i widzę, że dziewczyna je rozumie, pożycz może od kogoś inny podręcznik i spróbuj w domu z dzieckiem go przejrzeć może mu łatwo pójdzie. Trzymam kciuki za Ciebie i dziecko

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nauka czytania

        Najgorzej dziecko zmuszać, trzeba mu pokazać, że czytanie książek może być fajne najlepiej zaszczepić w nim zainteresowanie, a wraz z ilością przeczytanych książek płynność czytania wzrasta na początku możesz mu sama czytać, odgrywac scenki, etc. Zabrać go do biblioteki, aby sam wybrał książki, które będą go interesować

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nauka czytania

          Napisane przez kasiamango Pokaż wiadomość
          Najgorzej dziecko zmuszać, trzeba mu pokazać, że czytanie książek może być fajne najlepiej zaszczepić w nim zainteresowanie, a wraz z ilością przeczytanych książek płynność czytania wzrasta na początku możesz mu sama czytać, odgrywac scenki, etc. Zabrać go do biblioteki, aby sam wybrał książki, które będą go interesować
          Też mi się wydaje, że najlepiej będzie jak pokażesz dziecku "jasną stronę czytania".

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nauka czytania

            Bardzo dobrze w kwestii nauki czytania sprawdzają się wieczorne bajki,wspólne czytanie i przeglądanie książeczek,to takie początki ale na pewno zachęci dziecko,natomiast najgorzej jest go zmuszać do czytania.


            www.Amko.com.pl

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nauka czytania

              ja po prostu nie czekam aż dziecko samo się nauczy czytać, tylko czytam z nim, sama czytam ono mnie naśladuje a jak ma pytania to odpowiadam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nauka czytania

                Napisane przez cwiklak Pokaż wiadomość
                Macie jakieś skuteczne sposoby pomocne w nauce czytania. Mój siedmiolatek słabo garnie się do nauki.
                Każde dziecko potrzebuje różnych bodźców. Jedno będzie wolało kij, a drugie marchewkę. Z gotowych pomocy możesz spróbować box edukacyjny, np. https://www.ravelo.pl/kolorowy-start...100594519.html - Twoje dziecko znajdzie tam książeczki edukacyjne do samodzielnej nauki pisania i czytania, u nas w przedszkolu jest to w tym roku komplet obowiązkowy dla dzieci i będą na nim pracować. Fajna jest też seria książeczek Czytam Sobie wydawnictwa Egmont: https://egmont.pl/seria/CZYTAM-SOBIE,s,633860 - seria jest podzielona na kilka poziomów zaawansowania w nauce czytania i zaczynasz z dzieckiem, a docelowo dziecko przechodząc przez kolejne poziomy uczy się czytać samodzielnie.
                Możesz też sięgnąć do klasyki, czyli Elementarza Mariana Falskiego: https://www.ravelo.pl/elementarz-mar...,p1231760.html. Ćwiczenie czyni mistrzem, dlatego trzeba najpierw popróbować co zachęci Twoje dziecko do czytania i cierpliwie wspierać je w tych ćwiczeniach Powodzenia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nauka czytania

                  Wiele procesów nauczania da się przyspieszyć, jeśli zastosuje się odpowiednie metody. Dla mnie świetnym przykładem tego są takie kursy jak http://www.abakus-center.eu/pl-pl/o-abakus od Abakus, gdzie dzieciaki uczą się logicznego myślenia i przyspieszają tempo przyswajania wiedzy. W ten sposób można bardzo pomóc swoim maluchom.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nauka czytania

                    Najlepiej czytać razem z dzieckiem i zachęcać je do poznawania liter i ich składania, to będzie chyba najodpowiedniejszą formą.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nauka czytania

                      Jest wiele gier i zabaw, które pomagają w nauce czytania, sądzę że warto z nich korzystać.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nauka czytania

                        Poszukać jakiś książeczek, które tematyką trafiają w gust dziecka. Na początek musi być łatwe, żeby dziecko sie nie zniechęciło od razu

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nauka czytania

                          W wieku 7 lat to może być już dość ciężko zachęcić dziecko do czytania. Powinno się nad tym pracować od samego początku, przede wszystkim czytając dzieciom bardzo dużo na głos.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nauka czytania

                            A korzystacie może z różnych zabawek edukacyjnych? Dla mnie to bardzo fajna opcja

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nauka czytania

                              Na pewno pomoże wspólne czytanie książek dla dzieci. Są także rózne inne sposoby na naukę czytania.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X