Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poduszka pod głowkę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
    Mozna kupic taka :

    Poduszka chroni niemowlę przed skrzywieniami kręgosłupa. Idealna również podczas choroby górnych dróg oddechowych. Pediatrzy często zalecają wtedy podwyższanie główki dla lepszego oddychania i odksztuszania. Zapewnia bezpieczeństwo przed zachłyśnięciem, w dzień daje dziecku lepszą widoczność.
    taki sam efekt daje wsunięcie pod materac zwiniętego koca

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Moja znajoma ma tego klina - cora z niej nie zjezdzala.
      Zgodze sie jednak ze przy "starszaku" sie nie sprawdza - moj teraz tez tylko na brzuchu spi.
      Mysle ze poduszka moze sie sprawdzic u maluszkow, ja sama podobnie jak Ty kladlam cos pod materac - glownie byl to poskładany koc .

      Aninka z ta roznica ze jesli maluszek "wcisnie" mordeczke w ten klin to ma szanse oddychac przez te otworki ze tak powiem , a jak podobna sytuacja zdarzy sie z udzialem materacyka to juz nie jest tak kolorowo - tak gdzies czytałam.
      Last edited by Goplana; 05-11-2008, 13:43.

      Skomentuj


        #18
        Goplana mi też tę poduszkę poleciły koleżanki,
        które były z niej zadowolone, a u nas się nie sprawdziła.
        Tak już dziwnie śpi mój Maluszek

        Skomentuj


          #19
          Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
          Goplana mi też tę poduszkę poleciły koleżanki,
          które były z niej zadowolone, a u nas się nie sprawdziła.
          Tak już dziwnie śpi mój Maluszek
          Colleen wiadomo ze co jednemu nie przypadnie do gusty innemu sie sprawdzi I w tym tkwi nasza wyjatkowosc - nudy by byly gdybysmy byli tacy sami

          Skomentuj


            #20
            Jak pisze colleen poduszka może powodować wady zgryzu bo ponoć dzieciaczki wtedy częściej śpią z otwartą buzią.
            Moi chłopcy śpią na "naleśnikach" (podusie 1cm grubości). Starszy ma teraz 2.5 roku i nie narzeka.

            Skomentuj


              #21
              mmamma no właśnie brak poduszki powoduje wady zgryzu
              dlatego, że żuchwa ucieka do tyłu.

              Skomentuj


                #22
                Moja Mała śpi na podusi cienkiej...śpi od 6 miesiąca. Wcześniej sama układałam jej tak pościel żeby miała główkę trochę wyżej. A teraz podusia musi być!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Do roku dziecko powinno spać bez poduszki. Tak zalecają specjaliści.
                  Ja moim córeczkom wprowadziłam poduszki jak skończyły rok. Wysypiają się i nie narzekają

                  Skomentuj


                    #24
                    Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                    mmamma no właśnie brak poduszki powoduje wady zgryzu
                    dlatego, że żuchwa ucieka do tyłu.
                    A tak się składa, że nawet dziś o tym czytałam w specjalnym wydaniu KLAUDI - RODZICE MAŁEGO DZIECKA z kwietnia 2008
                    Artykuł pt. WSZYSTKO O MAŁYCH ZĄBKACH
                    Pozwolę sobie fragment przepisać:
                    NIE KŁADŹ NA PODUSZCE
                    Spanie zupełnie na płasko jest zdrowe dla kręgosłupa i... kształtującego się zgryzu. W tej pozycji dziecko może swobodnie oddychać przez nosek. Jeśli zaś maluch śpi na stercie poduch, musi sobie pomóc w oddychaniu otwierając buzię. A to powoduje zwężenie szczęki i wysunięcie dolnych zębów...
                    Konsultacja: LEK. MED. MICHAŁ SOBCZAK, PEDODONTA

                    Pozdrawiam

                    Skomentuj


                      #25
                      No popatrz a nasz ortopeda mówi coś innego
                      Ja już dawno nauczyłam się nie wierzyć w to co piszą gazety.
                      Bo w co tu wierzyć, jak piszą, żeby sok podawać dziecku prze niekapek
                      bo wtedy nie tworzy się próchnica, a przez ciągnięcie butli tak

                      Poza tym połóż się na płaskim, wygodnie Ci ??
                      Przecież wszędzie mówią/piszą żeby podkładać coś pod materac
                      (czyt. by dziecko nie leżało w poziomie)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Ale ja nie mówię, że całkiem płasko. Tak jak wcześniej pisałam ja układam swoje maluchy na bardzo cienkiej podusi. Można robić tak lub podłożyć np. książkę pod materac. Nie wolno jednak układać dzieci na poduszkach.
                        http://babyonline.pl/niemowle_pieleg...1.html?print=1
                        lub
                        http://www.logopedia.pl/index.php?op...=391&Itemid=37

                        Skomentuj


                          #27
                          mmamma akcja z poduchami ma na celu uniknięcie
                          uduszenia się dziecka przez sen. Stąd pomysł by podkładać
                          coś pod materac.
                          Ze statystyk wynika, że do takich śmierci dochodzi najczęściej
                          do roku czasu. Stąd apel specjalistów o nie umieszczanie poduszek
                          w łóżeczku.

                          Ty natomiast napisałaś, że poducha powoduje wady zgryzu, więc
                          tylko wyprowadziłam Cię z błędu

                          Skomentuj


                            #28
                            Jasne, że poduchy mają związek ze śmiercią łóżeczkową ale nie tylko. Pozostańmy może najlepiej każda przy swoim bo w dalszym ciągu jestem zdania, że zbyt wysoko ułożona główka dziecka może mieć wpływ na zgryz.tak więc nie udało Ci się wyprowadzić mnie z rzekomego błędu. Ty wierzysz jednym specjalistom a ja widocznie innym. Grunt, że obie dbamy o swoje dzieci jak umiemy. Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #29
                              nasz 3-letni synek spi na jaśku

                              Skomentuj


                                #30
                                Też myślę, że układanie dziecka na poduszcze (ale takiej grupszej i bardzo miękkiej) może spowodować, że maleństwo może się udusić. O ewentualnych problemach ze zgryzem czytałam. Chodzi tu o to, żeby dziecko nie spało w poziomie, ale nie można też układać dzieciątka na poduchach. Wy się wykłócacie a zarówno jedno jak i drugie może powodować wady zgryzu. Poprostu dziecko musi leżeć pod skosem ale nie na miekkich poduszkach.

                                Moja maleńka śpi na cieniutkiej podusi kupionej w sklepie z artykułami dla niemowląt (takiej centymetrowej, ma atesty) aby było jej troszke cieplej niż na prześcieradle. A pod materacyk włożyłam kilka pieluszek tetrowych (oczywiście złożonych w prostokąt) aby utworzył się delikatny skos ze względu na ten zgryz i aby w razie czego się nie zakrztusiła (najwyższa warstwa to 3 pieluszki bo przy wyższej zjeżdżała) .
                                Last edited by beata88; 10-11-2008, 13:26.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X