Wróć   Forum Babyonline.pl > Konkursy > Konkursy aktualne
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2017, 12:22
bienia0 bienia0 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bienia0.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Wygraj książkę „Na tropie angielskich słówek". Konkurs „Mistrz angielskiego”

Razem z mężem od Maluszka puszczaliśmy Synkowi piosenki dla Dzieci po angielsku, sami również oglądamy filmy w oryginale. To doskonała metoda osłuchania się z językiem, zapamiętania jego melodyjności i dźwięczności. Dzięki takim piosenkom, Synek bardzo szybko nauczył się kolorów. Później zaprzestaliśmy swoich działań i niestety prócz kolorów, Synek zapamiętał jeszcze tylko kilka zwierzątek. Teraz Syn ma już prawie 5 lat, więc wznawiamy naukę, teraz bardziej obrazkowo, chociaż żałuję bardzo, że nie ciągnęliśmy dobrych nawyków cały czas, bo Dziecko najbardziej chłonie, jak jest Malutkie, a teraz ciężko go zmotywować W każdym razie nie poddajemy się, języki obce to podstawa, która zaowocuje w przyszłości! Sama jestem tego świetnym przykładem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 00:30
rzanetka rzanetka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
rzanetka.polki.pl

Zdjęcia: 54
Domyślnie Odp: Wygraj książkę „Na tropie angielskich słówek". Konkurs „Mistrz angielskiego”

Angielski dla mnie nie byl najfajniejszym jezykiem ale zaskakujace jest to jak szybko male dzieci potrafia sie uczyc a co najlepsze okazuje sie ze jest prostrzym jezykiem nizeli nasz jezyk polski. Od malenkiego synkowi kupowalam oryginalne zabawki ktore mowily glownie w j. Angielskim. Dlaczego? Bo byly tansze od naszych pilskich, wygladaly identycznie i stwierdzilam ze zabawka ma grac swiecic i gadac a dziecko nie za bardzo i tak rozumie wiec obcy jezyk nie zaszkodzi- i tu sie bardzo mylilam. Synel ma 21 miesiecy i albo mi somie wydaje albo zna wiecej slowek angielskich noz polskich. chodzi po domu i na wszystko jego odpowiedz jest albo " jes jes jes" albo " no no no" jak zaprzecza. Pierwsze slowko kyore mnie bardzo zaskoczylo poza tm" tatus" - bo tak opowiadam co robi gdzie jest itp - do mnie zaczal sie zwracac " mami" , bierze misia w raczki i zadowolony krzyczy " bel, bel" . umie tez powiedziec "let" czyli "red" i "kal" czyli autko " car", z polskich slowek umie jeszcze tylko plose i otus bardzo czesto teraz sama siegam do slownika by nazywac dla niego podstawowe rzeczy czy czynnosci bowiem wiem ze nauka nie pojdzie w las a przyniesie latwiejszy start z jezykiem w okresie wczesnoszkolnym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 07:24
bella169 bella169 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
bella169.polki.pl

Zdjęcia: 108
Talking Odp: Wygraj książkę „Na tropie angielskich słówek". Konkurs „Mistrz angielskiego”

Niestety nie jestem orłem z angielskiego. O ile z innych przedmiotów radziłam sobie bardzo dobrze to nauka języków obcych była i jest moją udręką. Przez kilka lat szkoły podstawowej liceum i studiów powinnam już znać angielski perfect ale w ostateczności potrafię sklecić kilka zdań(a rozumiem prawie wszystko po angielsku) Tak już mam... Dlatego chcę zaoszczędzić moim córkom udręki związanej z późniejszą nauką jeżyka i staram się, ile się tylko da rozwijać je językowo.
Ulubiona "Świnka Pappa" puszczona w komputerze po angielsku, moim córkom 4 i 2 letnim nie sprawia różnicy od tej w języku polskim. Starsza opowiada co się działo, a jednocześnie " osłuchuje się z językiem"
Na spacerku idąc chodnikiem "gramy w kolory" . Przejeżdżające obok auta nazywamy ich marką, kolorem w języku polskim a od 3 miesięcy także kolorami w języku angielskim. To fajna zabawa gdy jedzie np "pink citroen" lub "red opel". Starsza córka szybko nauczyła się nazw aut więc systematycznie powtarzając i kolory powinna szybko przyswoić. Ważnym punktem w edukacji językowej mojej starszej córki jest także dodatkowy angielski. Myślałam, że córka z niego nie wiele wynosi(bo ma jeszcze problemy z wysławianiem się op polsku) ale ku mojemu zdziwieniu pojawiają się pierwsze słówka w rozmowach-rzucane gdzieś spontanicznie , lub piosenki. No właśnie piosenki to co lubimy najbardziej-zarówno starsza jak i młodsza córcia lubią szaleć przy piosenkach w języku angielskim i później je śpiewać. Do tego od czasu do czasu oglądają nagrania małej dziewczynki w wieku ok 5 lat, która na YouTube pokazuje jak się bawi-i to bardzo przemawia do moich córek, i same proszą aby włączyć im dziewczynkę "Baj baj"(bo tak nazwały swoją wirtualną koleżankę z GB) .
Książki do języków obcych dla dzieci są bardzo drogie, ale niedawno odkryłam second-hand w którym takie książki dla dzieci w różnym wieku można kupić za kilka złotych i jeżeli mam możliwość to kupuję i raz lub 2 razy w tygodniu czytam, lub opowiadam dziewczynkom co jest na kolorowych ilustracjach-oczywiście w języku angielskim. Mam nadzieję że one nie odziedziczą po mnie tego antytalentu językowego i z łatwością i przyjemnością będą w przyszłości operowały językami obcymi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 10:50
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 50

Zaczęło się tak...
Pojechaliśmy do znajomych, gdzie nagle kolega dostał służbowy telefon, który musiał odebrać. Tak się złożyło, że ma on przyjemność pracować w międzynarodowym zespole i rozmawiał po angielsku. Nasza córeczka była tym wyraźnie zaciekawiona. A kiedy znajomy kończąc rozmowę użył zwrotu "thank you" Malutkiej tak się spodobało, że powtarzała go wielokrotnie do końca pobytu.

Od tego czasu stwierdziliśmy, że warto zacząć wprowadzać język obcy w formie zabawy. Póki co przede wszystkim zamiast imion pluszakom nadajemy po prostu ich angielski nazwy. Córeczka ma więc w swoim zbiorze Rabbita, Teddy'ego, Mouse'a itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 10:50
teklunia222 teklunia222 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
teklunia222.polki.pl

Zdjęcia: 22

My zaczynamy naszą przygodę z językiem angielskim. Używamy do nauki kart obrazkowych i moim zdaniem są one świetne. Można się nimi bawić i uczyć jednocześnie. Dodatkowo dziecko chętnie po nie sięga i zawsze znajdziemy parę minut by je przejrzeć. Uwielbiamy te karty i na początek przygody z językiem w zupełności wystarczają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 14:07
eveline412 eveline412 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
eveline412.polki.pl

Zdjęcia: 8
Smile Odp: Wygraj książkę „Na tropie angielskich słówek". Konkurs „Mistrz angielskiego”

Przygoda mojej 3-letniej córeczki z językiem angielskim zaczęła się przypadkiem. Byliśmy na rodzinnej imprezie, gdzie była też moja kuzynka, która przyjechała z Anglii z narzeczonym i porozumiewali się tylko po angielsku. Moja córka przyglądała się im i słuchała z zaciekawieniem, ze zdziwieniem co też oni mówią. Wtedy moja kuzynka na przykładzie kredek zaczęła uczyć ją kolorów i po jakimś czasie umiała powtórzyć red, pink, blue.
Pomyślałam sobie, że to chyba dobry moment na naukę angielskiego i wymyśliłam taką metodę.
Drukuje obrazki przedstawiające jakiś przedmiot, zwierzę czy jedzenie. Potem za pomocą magnesów wieszam jeden obrazek na lodówce, który również podpisuje po angielsku. Następnie przez cały dzień uczymy się tego jednego słówka, które powtarzamy w ciągu całego dnia przy okazji wykonywania różnych czynności. I tak następnego dnia jest inne słówko itd. Jak tylko córka spojrzy na lodówkę mówi z radością oooo to jest ball albo to mój teddy bear :-)
Po pięciu dniach robimy powtórkę, pokazuje córce obrazki, które widziała do tej pory i nazywa przedmiot po polsku i po angielsku.
W ten sposób uczymy się dwa tygodnie i są efekty, więc metodę będę kontynuować. Na razie wybieram proste, krótkie słowa, aby było jej łatwiej wymówić i zapamiętać.
Moja córka nauczyła się już takich słówek jak: ball, frog, dog, carrot, teddy bear, no i kolory red, pink, blue. Z niektórymi ma jeszcze problem, ale chce się uczyć i nie spodziewałam się, że nauka angielskiego tak jej się spodoba. Mnie to bardzo cieszy :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 19:13
esti88 esti88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
esti88.polki.pl

Zdjęcia: 4

Ja puszczam moim pociechą bajki i filmiki dla dzieci, po angielsku na you tube. Sprawdzają się też świetnie piosenki dziecięce po angielsku, przy których moje smyki tańczą. Są to przyjemne metody nauki dla moich dzieci. Pierwsze słowo po angielsku, jakie usłyszałam to: green
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2017, 21:18
mloda21mama mloda21mama jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mloda21mama.polki.pl

U nas Njalepsza metoda nauki słówek angielskiego to skojarzenia. uwielbiam ją ja jak i mój syn i dużo młodsze rodzeństwo. Mam duża wyobraźnie więc łatwo mi stworzyć skojarzenia śmieszne które dzieci szybko podłapią np dywan- carpet zapamiętały przez zrymowanie go: carpet- bez skarpet/ bo po dywanie można chodzić bez skarpet bo jest ciepły wiec nazywa się on carpet kolejnym ostatnio zapamiętanym wyrazem są garnki czyli pot- bo jak mama gotuje gorącą zupę to pot z czoła jej kapie do garnków wiem dziwne i może niesmaczne skojarzenie ale dzieci najszybciej łapią głupoty a skoro one je czegoś uczą to czemu nie Jednocześnie nauka i frajda dla dzieci, a śmiechu przy tym nie miara
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2017, 21:24
mlody21tata mlody21tata jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mlody21tata.polki.pl

U nas zagościła metoda nauki angielskiego przez grę wymyśloną przez żone. Dzieci na ścianie w pokoju mają pozawieszane obrazki różnych przedmiotów z ich nazwami po angielsku. codziennie wieczorem zamiast telewizji jest gra kto pierwszy ten lepszy. Pytamy dziecko o dany przedmiot i kto pierwszy go znajdzie i powie jego nazwę po angielsku dostaje punkt. po dwóch dniach dzieci znają większość słówek na pamięć i wtedy je zdejmujemy i miejsca zapełniamy nowymi. co jakiś czas robimy powtórkę wszystkich słówek i efekty sa bardzo zaskakujące. Większość słówek jest im znana, niektóre kojarzą, a pojedyncze tylko są do powtórzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 08:26
karolinanov karolinanov jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
karolinanov.polki.pl

Zdjęcia: 6

Mój synek ma dopiero dwa latka i po polsku powie już praktycznie wszystko. Gdy tylko zauważyłam, że zna kolory po angielsku (z filmików na YouTube) zaczęłam do niego mówić proste zdania po angielsku a on słucha z wielkim zainteresowaniem, otwartą buzią i tajemniczym uśmiechem. Bardzo mu się to podoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania