Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2010, 17:06
esencja esencja jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
esencja.polki.pl

Domyślnie Dieta w cukrzycy typu 1

Moja młodsza siostra jest chora na cukrzycę.Ponieważ od samego początku wspieram siostrę w tej nagłej i niewyleczalnej chorobie,chętnie korzystam z wszystkich dostępnych informacji.Teraz właśnie chciałabym się dowiedzieć,jak należy zmienić nawyki żywieniowe,czyli wszystko o diecie w cukrzycy typu 1.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2010, 17:20
patrycja2211 patrycja2211 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycja2211.polki.pl

Domyślnie Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

Esencjo.W diecie cukrzycy typu 1 najtrudniejszą,ale jednocześnie bardzo istotną rzeczą jest dopasowanie diety do czasu podawania insuliny oraz dobór właściwych dawek.Podstawą diety w tej cukrzycy jest regularne spożywanie posiłków,a liczba spożywanych posiłków zależna jest od liczby wstrzyknięć oraz od jej rodzaju.Stąd też dla każdej osoby dieta ta jest indywidualna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2010, 18:14
zofia481 zofia481 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zofia481.polki.pl

Witam.Należy też wiedzieć,że szczególne znaczenie w naszej diecie mają węglowodany,gdyż w organizmie przekształcają się w cukier prosty glukozę.Są one głównym źródłem naszej energii.Musimy również pamiętać,aby jadłospis był urozmaicony.Muszą w nim być produkty,które dostarczają białko pochodzenia zwierzęcego tj.mleko,ryby,chude mięso i wędliny,białko jaja.Jak i węglowodany,czy produkty zbożowe.Dokładnie o diecie na www.cukrzyca.sos.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2010, 18:44
krystynam48 krystynam48 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
krystynam48.polki.pl

Myślę,że w jadłospisie nie może też zabraknąć warzyw i owoców.Nawet zaleca się jedzenie ich przy każdym posiłku i najlepiej w postaci surowej.Chociaż niektórych owoców nie należy spożywać w zbyt dużych ilościach,są to banany i winogrona,gdyż zawierają one dużo cukrów prostych.Również należy zrezygnować ze słodyczy i słodkich napojów,ponieważ powodują one gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2010, 23:18
patrycja2211 patrycja2211 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycja2211.polki.pl

Esencjo.Zazwyczaj zaleca się spożywanie 5-7 posiłków w ciągu dnia.Godziny tych posiłków powinny być stałe i dostosowane do czasu podawania insuliny oraz zaplanowanego wysiłku fizycznego.Przy braniu insuliny szybko działającej posiłek musi być zjedzony najdalej 30 minut po zastrzyku.Przy stosowaniu insuliny o długim czasie działania-1 godz. po zastrzyku,a przy insulinie o wydłużonym czasie działania-40 min.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-01-2014, 19:17
barbarakalis barbarakalis jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
barbarakalis.polki.pl

Cytat:
Napisał patrycja2211 Zobacz post
Esencjo.Zazwyczaj zaleca się spożywanie 5-7 posiłków w ciągu dnia.Godziny tych posiłków powinny być stałe i dostosowane do czasu podawania insuliny oraz zaplanowanego wysiłku fizycznego.Przy braniu insuliny szybko działającej posiłek musi być zjedzony najdalej 30 minut po zastrzyku.Przy stosowaniu insuliny o długim czasie działania-1 godz. po zastrzyku,a przy insulinie o wydłużonym czasie działania-40 min.
O cukrzycy typu 1 możecie przeczytać tutaj
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2014, 00:07
slodziatek slodziatek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
slodziatek.polki.pl

zapraszam na mojego bloga z przepisami bez cukru: http://www.slodziutkamama.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2017, 22:05
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

A jakie ogólnie są przyczyny cukrzycy typu 1? Czy można jakoś metodą diagnostyki potwierdzić, że mamy takie schorzenie? Pytam, bo mam namiar na Centrum Medyczne Pratia i z tego, co wiem to wykonują tam tego typu badania. A jak wiadomo, zawsze warto sprawdzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 17:48
jjusti18 jjusti18 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jjusti18.polki.pl

Będą cukrzykiem trzeba naprawdę uważać na siebie, ponieważ konsekwencje mogą być naprawdę poważne. Ja też mam cukrzycę, ale na bieżąco staram się urozmaicać swoją dietę wszelkie produkty, które pomagają w walce z tym problemem. Ostatnio wpadam na taki poradnik http://www.cristals.pl/ziola-i-przyp...ce-z-cukrzyca/ i też sporo się dowiedziałam z niego. Nie sądziłam, że niektóre przyprawy czy też zioła mogą tak pomagać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania