Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

noworodek nie chce ssać piersi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    noworodek nie chce ssać piersi

    Witam. Urodziłam mojego synka 5 dni temu, za nic w świecie nie chce chwycić i ssać piersi a mam dużo mleka. Próbuje, dostawiam.. ale nic. Ściągam swój pokarm laktatorem i podaje mu z butelki, bo inaczej nic nie zje. Tyle że nie wiem ile mogę podac mu jednorazowo tego ściągniętego pokarmu.
    A przy okazji czy ma ktoś jakies rady jak przekonać mojego chłopca żeby zaczął ssac pierś.
  •    
       

    #2
    Odp: noworodek nie chce ssać piersi

    Napisane przez AggaB Pokaż wiadomość
    Witam. Urodziłam mojego synka 5 dni temu, za nic w świecie nie chce chwycić i ssać piersi a mam dużo mleka. Próbuje, dostawiam.. ale nic. Ściągam swój pokarm laktatorem i podaje mu z butelki, bo inaczej nic nie zje. Tyle że nie wiem ile mogę podac mu jednorazowo tego ściągniętego pokarmu.
    A przy okazji czy ma ktoś jakies rady jak przekonać mojego chłopca żeby zaczął ssac pierś.
    Zapewne masz płaskie brodawki i dziecko niechce złapac a przepełniona piers jeszcze potęguje niechęć,proponuje najpierw troszke ściągnąc pokarmu brodawki się wyciągną i może wtedy sie uda jeżeli nie proponuje silikonowe nakładki.Sciąganie i podawanie mleka z butelki nie jest dobrym rozwiązaniem bo po jakims czasie prowadzi do zakończenia takiego karmienia.


    Skomentuj


      #3
      Odp: noworodek nie chce ssać piersi

      jeszcze w szpitalu odradzili mi nakładki, kazali karmić prosto z piersi.. ale nie udaje nam się to

      Skomentuj


        #4
        Odp: noworodek nie chce ssać piersi

        Co szpital to obyczaj ale chyba sama widzisz że nic z tego nie wychodzi to po co się męczyć. ja miałam problem z jedną piersią i jeszcze w szpitalu położna doradziła mi silikonowe nakładki chyba lepiej karmić w ten sposób - a po czasie zniknie ten problem - niż ściągać i karmić z butelki powodzenia





        Skomentuj


          #5
          Odp: noworodek nie chce ssać piersi

          tak robiłam w szpitalu, dzisiaj też spróbowałam i bobas sobie pojadł mam taką nadzieje. Mleko w kapturku było ;p

          Skomentuj


            #6
            Odp: noworodek nie chce ssać piersi

            No widzisz nie ma co się stresować , trzeba słuchać siebie i swojej intuicji. mi na każdej wizycie położna powtarza że mam karmić bynajmniej do roku a najlepiej do dwoch lat . a ja wiem że na pewno tyle nie będę pierwsze dziecko karmiłam mniej więcej do pół roku, ale wiem że to moje życie i moja decyzja





            Skomentuj


              #7
              Odp: noworodek nie chce ssać piersi

              W szpitalu połozna uzasadniła to tym, ze dziecko łapie duzo powietrza i przez to ma czkawki i moze miec kolkę.. Ale po namyśle doszłam do wniosku że nakładka a smoczek wiele się nie różnią od siebie.. przeciez tam też dostają się pęcherzyki powietrza i może to skutkować tym samym. A na prawdę uciążliwe było dla mnie to że przed każdym karmieniem musiałam odciągać mleko.. w dodatku nie wiedziałam ile.. A nocne wstawanie, żeby je trochę podgrzać.. koszmar. Mam nadzieje że ta noc będzie łatwiejsza

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: noworodek nie chce ssać piersi

                Pewnie że lepiej karmic przez nakładki niz ściągac i karmic z butli bo piersi beda produkowały tyle mleka ile synek wyssie a laktator jednak ściąga mniej.
                Kruszyna dobrze pisze najlepiej słuchac swojej intuicji a nie osób postronnych gdybym ja słuchała położnych to bym wyszła..przyznam że niektórym brak kompetencji i to bardzoA kolka wcale nie jest od tego że dziecko połyka dużo powietrza nawet cyckowe dzieci maja kolkę.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: noworodek nie chce ssać piersi

                  Jak widać karmienie noworodka to bardzo indywidualna sprawa i nie zawsze, to co zaleci lekarz sprawdzi się w naszym przypadku. Ja też stosowałam nakładki, było to nie tylko o wiele wygodniejsze niż każdorazowe ściąganie pokarmu do laktatora, ale co najważniejsze – dziecko ładnie radziło sobie z nakładkami

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: noworodek nie chce ssać piersi

                    Kiedy ja rodziłam synka, na sali ze mną leżała kobieta, która miała taki sam problem jak Ty... Dziecko nie chciało zassać brodawki, kobieta miała piersi przepełnione mlekiem. Dokarmiali jej synka mlekiem modyfikowanym, a synek nic. A jak już złapał jej pierś to się nią "bawił" i strasznie jej ranił brodawki. Położna stwierdziła, że dziecko uważa jej pierś tylko jako smoczek i ewentualnie mogą jej pomóc osłonki silikonowe na sutki, inaczej chyba zwane kapturkami i częste przystawianie dziecka do piersi. Wiecie nie spoglądałąm jej na piersi, ale chyba też miała wklęsłe brodawki i dlatego miała taki problem. Pozdrawiam !

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: noworodek nie chce ssać piersi

                      U nas w szpitalu jak dziecko nie chciało ssać stosowaly magie i nagle ssao. Byłam zawsze ciekawa co te położone robią , że te dzieci nagle potrafią złapać cycka i ciągnać. Jak podpytałam okazało się że matce deliktanie ze strzykawki wycisneli na pierś zrobioną gluzkozę i dziecko lepiej dzięki temu łapało. U mnie też to działało

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: noworodek nie chce ssać piersi

                        Ja miałam podobny problem, ponieważ z przyczyn trudnego porodu pierwszy raz córkę mogłam dostawić do piersi około 12 godzin po porodzie (po kilku karmieniach z butelki). Mała niestety zdążyła się już przyzwyczaić, że z butelki je się łatwiej i nie chciała ssać cyca. Mimo to nie dawałam za wygraną i przy każdym karmieniu najpierw podawałam cyca (aby spróbowała i się przyzwyczajała) potem dopiero podawałam butelkę (aby się najadła). Po jakimś czasie zaczęłam stosować nakładki na brodawki, które gdy mała brała do buzi miała wrażenie jakby ssała butelkę i tak nauczyła się ssać cyca. Potem zaczęłam jej powoli zabierać nakładki i przyzwyczaiła się do samej piersi.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: noworodek nie chce ssać piersi

                          ja początkowo stosowałam kapturki na piersi bo też córka nie chciała chwycić. Ale po tygodniu starań chwyciła i już kapturki nie były potrzebne. Najważniejsza jest cierpliwość, wytrwałość i determinacja, a no i konsekwencja

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X