Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

karmienie a kwas glikolowy zawarty w kremie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    karmienie a kwas glikolowy zawarty w kremie

    Cześć Dziewczyny

    Wybaczcie, jeśli ktoś już kiedyś zadawał takie pytanie, ale mam za plecami rozkrzyczanego noworodka i niestety nie mam czasu, żeby przeglądać całe forum, dlatego po prostu Was zapytam...
    Mam po ciąży brzydką pamiątkę w postaci cery trądzikowej. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Kupiłam krem z kwasem glikolowym i po kilku użyciach zauważyłam poprawę, ale wtedy dotarła do mnie informacja, że w okresie karmienia piersią nie wolno stosować kwasu glikolowego. Może jakieś znaczenie ma stężenie tego składnika - u kosmetyczki robi się zabiegi z 70% kwasem glikolowym - i na coś takiego bym się nie porwała, ale w moim kremie kwas ma stężenie 16%. Pani w aptece powiedziała, ze mogę tego używać, ale może po prostu chciała mi sprzedać ten krem...
    Pomóżcie - czy ktoś wie, dlaczego podczas karmienia piersią nie można stosować tego składnika? Czy ma to jakiś wpływ na dziecko, jeśli przeniknie on do pokarmu? I w końcu - czy 16% to zbyt wysokie stężenie, czy mogę tego kremu używać? Mam też w domu Normaderm Tri-Activ - on też ma kwasy owocowe w składzie, ale jeszcze mniej stężone, z tego, co wiem. Może on byłby lepszy?..
    Rozpisałam się, sorry, ale może ktoś miał podobny problem i może udzielić mi rady...
       
Working...
X