Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy to początek końca?:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy to początek końca?:(

    Od niedawna mój Synek je już cztery stałe posiłki dziennie.Rano na drugie śniadanie kaszkę, na obiad zupkę, popołudniu jakieś owoce, a wieczorem kaszkę. Karmię Go też cały czas piersią.Chciałabym to robić jak najdłużej.Zauważyłam jednak, że w ciągu dnia to On za bardzo nie chce doić cycaCzy to oznacza,że tak się najada tymi czterema stałymi posiłkami? Najchętniej cyca doi rano jak się obudzi, wieczorem przed samym spaniem i czasem, ale bardzo rzadko w nocy.Boję się jednak, że jak nie będzie jadł z piersi w ciągu dnia to mleko w końcu zaniknie
  •    
       

    #2
    ja juz 2-3 miesiace(mlody ma 11 mies) karmie rano i przed snem i puki co starcza na te 2 posilki, wlasnie zaczynam mu zamieniac karmienie na noc, na butle, ale nie z powodu braku mleka.
    mysle ze jak twoje malenstwo bedzie wypijac cale piersi na te karmienia to powinnas miec dosc pokarmu. a ile ma twoja dzidzia? bo jezeli sama zezygnuje z cycusia, to mysle ze nie ma sie co smucic,

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
      ja juz 2-3 miesiace(mlody ma 11 mies) karmie rano i przed snem i puki co starcza na te 2 posilki, wlasnie zaczynam mu zamieniac karmienie na noc, na butle, ale nie z powodu braku mleka.
      mysle ze jak twoje malenstwo bedzie wypijac cale piersi na te karmienia to powinnas miec dosc pokarmu. a ile ma twoja dzidzia? bo jezeli sama zezygnuje z cycusia, to mysle ze nie ma sie co smucic,
      Niedawno skończył pół roku.A ja chciałabym bardzo karmić piersią chociaż do roku czasu...

      Skomentuj


        #4
        może twoje dziecko woli kaszki bo smaczniejsze niż pierś??
        jak karmisz cycem i dajesz kaszki to ma wybór i umie sobie wybrać co lepsze..
        im mniej dajesz pierś tym bardziej się od niej odzwyczaja i mniej pokarmu będziesz mieć.

        Skomentuj


          #5
          mozna bardzo dluugo karmic tylko rano i wieczorem + noce, mysle ze dobrze ze Ci je wszystko inne i wystarcza to , bo moj piersia nadrabiaj caly bozy dzien a innych posilkow(od pewnego momentu) jadl tylko 2 -3 lyzeczki.
          zjada tyle ile potrzebuje ,a z tych 2 karmien dziecko raczej samo nie zrezygnuje, a i twoje piersi sie przyzwyczaja.
          i jak bedzie dobrze jadlo na te posilki co mu dajesz piers to mysle ze nie powinnas sie obawiac ze stracisz pokarm, tylko teraz musisz przypilnowac zeby utrzymac "produkcje" jezeli masz tyle pokarmu ze nie wyjada do konca(to pomiedzy tymi karmieniami wyciskaj albo odciagaj nadmiar zeby maly oproznial piers przy posilku)

          Skomentuj


            #6
            nie martw się!
            mójmpierwszy syn jak skończył roczek to jadł tylko w nocy i wieczorem i miałam mleko cały czas i doił do 3 roku zycia (niestety).
            teraz drugi ma prawie 11 miesięcy i je tak jak twój, czyli w dzień albo wcale albo raz.
            i mam mleko, tylko nie sa to juz takie pełne i twarde piersi jak na początku ale mleczko jest cały czas tyle ile trzeba.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              hej
              ja tez tak karmie ja ty tylko rano i wieczorem i w nocy duzo,i mam pokarm caly czas
              nic sie nie martw poki synek ciagnie, pokarm nie zaniknie,a jesli bedzie potrzebowal wiecej pokarmu to bedzie ciagnal dluzej i tym pobudzal laktacje,a mysle ze niema potrzeby zebys sie meczyla z laktatorem,samo sie unormuje,no chyba ze ci tak piersi stwardnieja,a maly nie bedzie chcial pic to mozesz troche odciagnac zeby sobie ulzyc,ale tez nie za duzo bo popedzisz laktacje i nie wyrobisz z odciaganiem
              GABRYSIA:12.03.2008.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                też myślę że piersi produkują tyle mleczka ile dzidzia potrzebuje, i póki w ogóle ciągnie to nie zaniknie.

                Skomentuj


                  #9
                  Moim zdaniem małego bardziej interesuje ciekawy świat i zabawy niż cycuś ale nocne karmienie powinnaś utrzymywać i niepodawać kaszki wieczorem bo mały prześpi całą noc i z planów nici Powodzenia.


                  Skomentuj


                    #10
                    Fajne rzeczy tu pisza


                    Od niedawna jestem zalogowana, ale przyznaje, ze ciekawych rzeczy ozna sie tu dowiedziec. Moja Ola skonczyla niedawno pol roku. Stale pokarmy (szczegolnie zupki) wprowadzilam w piatym miesiacu, kaszki wczoraj, ale faktycznie cysio najchetniej jest rano i na dobranoc.Wciag dnia jak jest spiaca oczywiscie nie usnie bez piersi, ale poza tym podwieczorek - owoce, czasami cos do picia i jakos sie kreci. Mam jednak nadzieje, ze jak przyjdzie lato, mala zajmie sie poznawaniem swiata to i dzienne spanie przy cysiu przestanie ja interesowac.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dzięki DziewczynyJakoś tak się uspokoiłam...Poza tym moja Mama powiedziała, że powinnam się cieszyć, że mały tak lubi jeść inne rzeczy niż tylko pierś.W dzień jak próbuje go karmić piersią to udaje mi się to tylko wtedy gdy jest cicho i nic go nie rozprasza, chociaż i to jest trudne, bo zainteresowanie wzbudza dosłownie wszystko.No to od dzisiaj postanawiam dostrzegać tylko pozytywne strony zaistniałej sytuacjiPozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja mam od niedawna troszeczke podobny problem i moze ktos mi pomoze.Moj 3 miesieczny synek od poczatku byl karmiony moim mlekiem oraz mlekiem modyfikowanym(polozna zalecila dokarmianie bo synek wisial po godzine na cycu i dalej byl glodny).Wszystko bylo ok,mleko odciagalam do butli(nie chcialo mu sie cignac cyca) i na zmiane z mlekiem modyfikowanym podawalam malemu.
                        Problem zaczal sie mniej wiecej jak maly skonczyl 3 miesiace(2 tyg.temu).Synkowi wyraznie nie smakuje juz moje mleko.Podaje je zawsze jako pierwsze ale synek zaspokoji pierwszy glod(zje jakies 30ml)i zaczyna sie wiercic wypluwac smoczek a widze,ze jest glodny.Podaje mu wtedy mleko modyfikowane i je az"piszczy".Nie wprowadzilam nic nowego do swojej diety takze nie wiem dlaczego malemu juz nie smakuje moje mleko.
                        Moze ktos mial podobny problem?

                        Skomentuj


                          #13
                          wiesz az milo slyszec bo wiekszosc mam zastanwia sie jak ograniczyc piers dziecku i zeby skonczyc karmienie
                          nie przejmuj sie pokarm bedziesz miala dopoki malutki pije mleczko

                          Skomentuj


                            #14
                            blubery,no ja ci niepomoge niestety bo ja mam odwrotnie mala nie akceptuje zadnego innego mleka procz piersi,moze modyfikowane poprostu synek woli smak modyfikowanego,moze jest slodsze niz twoje?no coz niesty synek juz ma smaka i sobie chyba sam wybral
                            GABRYSIA:12.03.2008.

                            Skomentuj


                              #15
                              Mleko nie zaniknie dopóki dziecko regularnie (choćby raz dziennie, albo nawet raz na 3 dni) ssie pierś. Im dziecko starsze tym mniej potrzebuje. Może być też tak, że Twój maluch jest zwyczajnie zbyt zajęty zabawą i nie bardzo ma czas, żeby ssać. Mój np. je chętniej jak ma w łapie książeczkę, albo jak mam jakąś "atrakcyjną" kokardkę u stanika
                              Jeśli się martwisz o ilość wypijanego mleka możesz częściej proponować pierś, może się skusi.
                              Badaj niższe sfery ziemi, udoskonalaj je, a znajdziesz UKRYTY KAMIEŃ...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X