Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ochrona przed promieniami słonecznymi

    Jak skutecznie ochronić maleństwo przed słońcem??? Jakie kremy ochronne stosujecie, jaki jest najbardziej skuteczny wg. Was. I jak ubrać maleństwo do wózka w takie upały??? Ja zakładam czapeczkę bawełnianą, body z krótkim rękawem i skarpeteczki ale nóżki przykrywam jeszcze pieluchą tetrową.
  •    
       

    #2
    Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

    Położna zaleciła nam dla krem z faktorem 20 dla niemowlaka, w sam raz na nasze warunki klimatyczne. Faktor 50 to co najwyżej w tropiki. Witamina D też musi się jakoś zsyntezować. Wiadomo, że nikt nie wystawi malucha na pełne słońce, ale kilkanaście minut spacerku przy popołudniowym słonku dobrze dziecku zrobi (spacer oczywiście dłuższy, chodziło mi o ekspozycję na słońce).Nakrycie głowy obowiązkowo, u nas kapelusz. Nie zakładam skarpetek ani czapeczki na uszy, ale córka już jest starszym niemowlakiem.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

      Tak ja też czytałam, że nie można tak całkiem izolować i chronić przed słońcem. Witamina D musi się jakoś syntetyzować.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

        Na pewno nie można zbyt długo przetrzymywać na słońcu dziecka, bo się przegrzeje, to samo dotyczy zostawiania niemowlaków w aucie, może skończyć tragicznie. Ale z drugiej strony słońce jest wskazane dla zdrowia.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

          No właśnie krem z filterm nie za dużym i nie za długo na słońcu. Przesada w każdą stronę jest przesadą

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

            Najlepiej unikać wychodzenia z dzieckiem w samo południe. A krem należy nałożyć ok 15 min. przed wyjściem na dwór i powtarzać smarowanie co 2 godz.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

              Ja czytałam gdzieś, że dziecko które leży tylko w wózku nie potrzebuje smarowania wysokim faktorem np. 50. Spokojnie wystarczy 30, bo i tak chronimy go przed słońcem. Inaczej wygląda sprawa gdy dziecko już samo biega po dworze.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                Ja synka nie smaruje żadnymi kremami, on jest w ciągłym ruchu i uważam , że dobrze gdy dziecko łapie promienie słońca w końu to witamina D potrzebna dla organizmu oraz beta karoten ! Nie chodzi w największym słońcu po dworze tak dużo bo akurat to jego pora drzemki.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                  Ja w minione lato nie smarowałam córki niczym - urodziła się w maju i nie chciałam jej smarować chemią. Postawiłam na dbanie o to żeby zawsze była w cieniu, ew na chwilę do wózka wpuszczałam promienie słoneczne. Na zbliżające się lato kupiłam balsam z filtrem 50 z Kolastyny. Był na wyprzedaży po 3 zł!!!! A data ważności do 2018 roku.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                    Krem kremem, ale pamiętajcie, że dzieci należy chronić przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV przede wszystkim "fizycznie" czyli:
                    ograniczyć ekspozycję na pełne słońce w godzinach między 11 a 15
                    założyć dziecku cienkie ubranko, i koniecznie czapkę tak, aby odsłoniętych części ciała wystawionych bezpośrednio na działanie promieni słonecznych było jak najmniej
                    zamontować w wózku parasolkę, zasłonić budkę wózka, ułożyć dziecko w cieniu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                      jeśli o ubranie w upały chodzi to ja zakładam córce najcieńsze body na ramiączkach lub z krótkim rękawkiem albo bawełnianą tunikę i majteczki na pieluchę. Tyle. A jeżeli o chronę przed słońcem chodzi to głównie stosuję budę od wózka albo cień mój, drzew, budynków itp, aby osłonić ją przed słońcem. Mało kiedy ją smaruje balsamem z filtrem 50 Kolastyny. Uważam, że nowotwory skóry pochodzą bardziej od tej chemii niż od słońca, dlatego smaruję z umiarem i tylko wtedy kiedy wiem, że będzie trudno o cień. ALE stara się też żeby ok 15 minut w sumie spędziła na słońcu bez smarowania, bo to gwarantuje odpowiednia dawke wit D w organizmie. Posmarowana filtrem skora tej witaminy ze slonca nie produkuje.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                        Unikanie wychodzenia w godziny największego promieniowania to jasność, koniecznie coś na główkę.
                        Dla dzieciaczków najlepsze są filtry mineralne, jak np. ziajka ta z lwem.
                        Warto również poczytać w kwestii filtrów przenikających.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                          Ja smaruję chłopców kremem Linomag z faktorem 50, oczywiście nigdzie nie ruszamy się bez nakrycia głowy. Staramy się też unikać słońca w godzinach 11-15, jeżeli jest wyjątkowo upalny dzień...


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                            a co do przykrywania pieluchą tetrowa to ostatnio dużo piszą, że to niebezpieczne bo choć chroni przed sloncem to powoduje przegrzanie wozka w srodku. Szczerze powiem ze rok temu uzywalam pieluchy do zaslaniania wozka, ale nigdy nie byl on szczelnie zakryty pieluchą - zawsze byly przewiewne dziury po bokach. Czesto tez zawieszalam tylko czesciowo na budce pieluche zeby byla dobra wentylacja albo otwieralam wywietrznik w budce od strony gdzie nie swieci slonce. Ale w te ostatnie upaly widywalam wozki glebokie i nosidla, ktore byly szczelnnie zakryte pielucha...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ochrona przed promieniami słonecznymi

                              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                              a co do przykrywania pieluchą tetrowa to ostatnio dużo piszą, że to niebezpieczne bo choć chroni przed sloncem to powoduje przegrzanie wozka w srodku. Szczerze powiem ze rok temu uzywalam pieluchy do zaslaniania wozka, ale nigdy nie byl on szczelnie zakryty pieluchą - zawsze byly przewiewne dziury po bokach. Czesto tez zawieszalam tylko czesciowo na budce pieluche zeby byla dobra wentylacja albo otwieralam wywietrznik w budce od strony gdzie nie swieci slonce. Ale w te ostatnie upaly widywalam wozki glebokie i nosidla, ktore byly szczelnnie zakryte pielucha...
                              Chyba bez przesady, ja też nigdy nie zakrywałam szczelnie. Poza tym, nie wychodzę z dzieckiem na spacer przy 35 stopniach. Ale mamy są różne, zresztą nie wyobrażam sobie nawet sensu szczelnego zakrywania wózka czy nosidła.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X